Hitlerowcy czy Niemcy? Poseł PiS chce zmiany na tablicach upamiętniających zamordowanych Polaków

Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje, by "na tablicach pamięci upamiętniających zamordowanych Polaków pojęcie hitlerowcy zastąpić słowem Niemcy". Stołeczny ratusz nie chce komentować sprawy.

"Czas już, aby na tablicach pamięci upamiętniających zamordowanych Polaków pojęcie 'hitlerowcy' zastąpić słowem 'Niemcy'" - napisał na Twitterze poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. Oznaczył przy tym Instytut Pamięci Narodowej i ministerstwo kultury.

"Powinno być wszędzie 'niemieckich okupantów' lub 'niemieckich najeźdźców'" - napisał jeden z komentujących tweet. "Pełna zgoda" - odparł polityk. Podobne apele pojawiają się regularnie. W zeszłym roku na sprawę zwróciła uwagę organizacja Reduta Dobrego Imienia.

Co na to miasto? - Nie ma żadnego formalnego wniosku. Nie chciałabym, żebyśmy byli mieszani w te pomysły - ucina Agnieszka Kłąb, zastępca rzecznika prasowego stołecznego ratusza.

Reparacje wojenne to "moralny obowiązek"

Kilka dni temu Mularczyk poinformował, że złożył w Biurze Analiz Sejmowych wniosek o przygotowanie ekspertyzy, dotyczącej możliwości otrzymania reparacji wojennych od Niemiec.

Poseł PiS jest zdania, że ubieganie się o reparacje wojenne to "moralny obowiązek", który spoczywa na politykach. Podkreślił, że podczas wojny zginęło prawie sześć milionów Polaków, a Polska została zniszczona i wywieziono z niej dzieła sztuki. Polityk dodał, że ekspertyza powinna być gotowa w połowie sierpnia i wówczas zostanie przekazana rządowi. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Najszybszy człowiek świata kończy karierę. Usain Bolt ostatni raz pobiegł w zawodach

Więcej o:
Komentarze (193)
Hitlerowcy czy Niemcy? Poseł PiS chce zmiany na tablicach upamiętniających zamordowanych Polaków
Zaloguj się
 • spluwa-orginal

  Oceniono 106 razy 94

  Nic dodac nic ujac .
  PiS - owcow juz calkiem pokrecilo .
  A kto zabil ksiedza Popieluszke ?
  Komunisci czy Polcy ?

 • pub

  Oceniono 67 razy 67

  To kim w takim razie należy zastąpić "UB" w inskrypcjach "zamordowani przez UB"? Wydaje się że Polakami ale może poseł PIS będzie miał inne zdanie.

 • adamjh

  Oceniono 82 razy 66

  Nawet w Hitlerowskich Niemczech byli niemcy ktozy walczyli z faszystami i gineli za to w obozach koncentracyjnych. Z uwagi na nich takie zmiany sa nie do przyjecia! To tak jak obarczac wina wszystkich polakow za chore decyzje tego rzadu!

 • marek_tkacz

  Oceniono 62 razy 60

  Chciałem to skomentować ale admin by tego nie przepuścił. Poseł Mularczyk zawsze miał deficyt intelektu ale teraz udowodnił jego brak.

 • Michał Kokot

  Oceniono 43 razy 39

  to panie mularczk ub to taz byli polacy-i co z tym zrobisz pisowski wsioku

 • boshary

  Oceniono 40 razy 38

  panie Mularczyk zachowuje się pan jak prymitywny człowiek. Wstyd, u kogo kończył pan szkoły.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX