76-letnia Alicja jechała na rowerze. Wpadł w nią ford. Policjanci reanimowali ją kilkanaście minut

69-letni kierowca forda potrącił 76-letnią Alicję, gdy przejeżdżała rowerem po przejściu dla pieszych w Józefowie. Na miejsce przybyli policjanci, którzy kilkanaście minut reanimowali kobietę. Trafiła do szpitala.

W piątek w Józefowie na ul. Wyszyńskiego kierujący fordem 69-latek potrącił przejeżdżającą przez przejście dla pieszych rowerzystkę. Na miejsce natychmiast przybył będący w okolicy patrol policji. Dwaj funkcjonariusze reanimowali 76-letnią Alicję B.

U nieprzytomnej kobiety przestał być wyczuwalny oddech, zanikał także puls. Wraz z pielęgniarką, jedną ze świadków zdarzenia, policjanci podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Akcja trwała kilkanaście minut - aż do przyjazdu karetki pogotowia.

Sprawa trafiła do prokuratury

Z przywróconymi czynnościami życiowymi kobieta trafiła do szpitala. Policjanci zajęli się zaś kierowaniem ruchem, wskazując objazdy innym kierowcom.

Skontaktowaliśmy się z komendą policji w Otwocku. Z uwagi na to, że sprawa jest w prokuraturze, policja nie informuje, kto był sprawcą wypadku.

Najszybszy człowiek świata kończy karierę. Usain Bolt ostatni raz pobiegł w zawodach

Więcej o:
Komentarze (60)
Józefów: Wypadek z udziałem roweru. Alicję potrącił ford. Reanimowali ją kilkanaście minut. Gdyby nie błyskawiczna akcja policji, mogłaby nie przeżyć
Zaloguj się
 • piotrm74

  Oceniono 94 razy 52

  Sprawdzą wypadku - rowerzystka. .
  Każdy kto przejeżdża rowerem na przejściu dla pieszych popełnia wykroczenie i może stać się ewentualnym sprawcą. Koniec w temacie.

 • kac

  Oceniono 59 razy 23

  "gdy przejeżdżała rowerem po przejściu dla pieszych w Józefowie"
  jakiś jeszcze komentarz do tego wypadku ? Święte krowy rowerowe.

 • zoltan_waw

  Oceniono 51 razy 23

  Czy sprawczyni wypadku została ukarana mandatem za złamanie przepisów?

 • bartekgryko

  Oceniono 40 razy 20

  brakuje mi tu jednoznacznej kwalifikacji naruszenia prawa przez rowerzystkę. Oczywiście chyba nikt nie życzył Pani by trafiła pod koła, jednak przy tej nagonce na kierowców, promocji rezygnacji z bezpiecznych przejść pod i nadziemnych wypada chyba by taki tekst kończył się pointą, że należy przechodzić przez przejście po upewnieniu się, że nic nie nadjeżdża.

 • wmr2000

  Oceniono 26 razy 14

  Policja przymyka oczy na wykroczenia rowerzystów a potem musi ich reanimować

 • klm747

  Oceniono 37 razy 13

  "...69-latek potrącił przejeżdżającą przez przejście dla pieszych rowerzystkę..."
  "...policja nie informuje, kto był sprawcą wypadku..."

  rowerzystka była z PiS-u, że są jakieś wątpliwości?

 • margot452

  Oceniono 19 razy 11

  Sama się prosiła.
  Rowerzystom się wydaje, ze są świętymi krowami, wszelkie przepisy mają bardzo głęboko w d.....
  Inna sprawa, ze równie głęboko w d... ma te przepisy policja. Tzn.wobec rowerzystów w ogóle ich nie egzekwuje - nie opłaca im się.

  A potem słyszymy takie kwiatki, ze jechał rowerzysta autostradą albo babcia się wpakowała pod samochód.

 • jml13060

  Oceniono 21 razy 11

  @sztucznypolak

  Mylisz się, nie ma wyjątku. Również dzieci i ich opiekunowie maja zakaz przejeżdżania po przejściach dla pieszych. Opiekunowie powinni uczyć i dawać dzieciom przykład zsiadając z rowerów i przeprowadzając je po zebrach. Tylko jak dzieciom wytłumaczyć, że obok po tym samym przejściu dla pieszych i bez zsiadania z rowerów śmiga wataha płci obojga ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX