"Przy Schetynie i Petru Kaczyński to wulkan charyzmy i mądrości". Śpiewak uderza w opozycję

Tysiące osób od zeszłego tygodnia codziennie protestują pod Sejmem i Pałacem Prezydenckim w związku ze zmianami w KRS. Miejski aktywista idzie pod prąd i zamiast krytykować PiS, uderza w samą opozycję.

"Partia, która dostała słaby mandat nawet do utworzenia rządu, chce wywalić struktury państwa do góry nogami" - pisze na Facebooku o ostatnich działaniach rządu ws. Sądu Najwyższego aktywista miejski Jan Śpiewak, twórca i były prezes stowarzyszenia Miasto Jest Nasze (obecnie prowadzi ruch polityczny Wolne Miasto Warszawa).

Ale we wpisie, który udostępniły tysiące użytkowników, dostrzega inny problem, za który wini nie PiS, ale tych, którzy z partią walczą - opozycję. 

Zdaniem aktywisty, Kaczyński to nie Viktor Orban. "Nie ma jego charyzmy i bystrości. A mimo to, robi w Polsce to, co mu się żywnie podoba. Dlaczego tak jest?" - pyta. Odpowiedzią jest brak alternatywy dla partii rządzącej.

"Tysiące osób ruszyły pod Sejm i tam zderzyły się z rzeczywistością" - pisze dalej Śpiewak. "Z geriatrycznym KOD-em i opozycją parlamentarną, która intelektualnie nie dorasta Kaczyńskiemu do pięt. Przy Schetynie i Petru Kaczyński to wulkan charyzmy i mądrości" - ocenia.

"Nie potraficie ogarnąć kilku dobrych mówców?"

Działacz krytykuje wystąpienia liderów podczas protestu. "Na scenie powitały nas same banały, trochę seksizmu i nieporadne animowanie tłumu. Litości. Robicie te demonstracje od już prawie dwóch lat i nie potraficie ogarnąć kilku dobrych mówców?" - pyta.

Na koniec Śpiewak obiecuje, że chętnie udzieli przeciwnikom PiS kilku rad. "Za darmo" - dodaje.

Post aktywisty udostępniło już ponad 400 osób. Ludzie oznaczają Śpiewaka i piszą: 

"Jan cały czas trzymam za Ciebie kciuki licząc, że Ty lub ktoś z Twojego otoczenia poprowadzi tłumy i wykorzystasz zgromadzone zasoby" - pisze Piotr.

"Muszę się z nim zgodzić całkowicie" - pisze Paweł.

"Jan Śpiewak mówi jak jak jest i może niech to w końcu dotrze do tej bandy oszołomów. Ludzie którzy organizują obecne protesty są z innej epoki i nie rozumieją dzisiejszego świata" - pisze Kris.

"Czasem jak Janek napisze, to nie ma prezesa we wsi" - pisze Tadeusz.

Nowy projekt PiS

W ubiegłą środę wieczorem PiS złożył projekt ustawy o Sądzie Najwyższym. Przewiduje m.in. wygaszenie kadencji 15 członków Rady będących sędziami. Ich następców wybrałby Sejm (obecnie robią to środowiska sędziowskie). Projekt zakłada też, że z momentem wejścia w życie ustawy wszyscy sędziowie przechodzą w stan spoczynku poza wskazanymi przez ministra sprawiedliwości.

We wtorek poprawki do projektu złożył Andrzej Duda. -  Nie podpiszę ustawy o Sądzie Najwyższym, nad którą teraz pracują w Sejmie, dopóki moja, ta maleńka ustawa nie zostanie uchwalona i nie znajdzie się na moim biurku - powiedział.

Prezydent zgłasza zastrzeżenia. "Nie podpiszę ustawy o Sądzie Najwyższym". I stawia warunek

Więcej o:
Komentarze (244)
"Przy Schetynie i Petru Kaczyński to wulkan charyzmy i mądrości". Śpiewak uderza w opozycję
Zaloguj się
 • udibidi03

  Oceniono 180 razy 154

  Panie Janie to niech Pan działa, możesz też wejść na scene, wejdź i porwij tłum, kto ci broni????

 • Iwona Woźniak

  Oceniono 153 razy 139

  Świetnie panie Janie, krytykować można, jak najbardziej, ale konstruktywnie. Zrób pan wielką manifestację złożona z ludzi z tej epoki. Ja usiądę wygodnie na kanapie i będę mocno kibicować. Jak dotąd ruszyli się głównie ludzie z poprzedniej epoki, niestety. Czas na Was!

 • adko68

  Oceniono 116 razy 90

  Śpiewk, teraz nie czas na krytykę opozycji! Dołącz do protestującego Narodu, tam są różni ludzie. Walcz o Praworządność w naszym kraju.

 • cleryka

  Oceniono 83 razy 77

  p.Śpiewaku,zorganizuj wielotysięczną kontrmanifestacje,a wtedy będe Ciebie traktowac poważniej.

 • egg69

  Oceniono 93 razy 69

  Borys Budka zamiast Schetyny. Niestety, wycofał się pokornie w wyborach na przewodniczącego a jak nikt inny w platformie nadaje się na lidera.

 • dorsai68

  Oceniono 78 razy 54

  Autokreacji Śpiewaka ciąg dalszy. Wyszedł z psem i flagą na spacer, strzelił selfiaka i krzyczy "ja tu protestuję".
  Dzielny ten Śpiewak, jak Jarosław Kaczyński w stanie wojennym.

 • elenem

  Oceniono 69 razy 49

  Miejski aktywista niech sie stuknie w głowke! Bzdury brednie głosi. Gdyby opozycja zachowywała sie tak jak Kaczyński to doszłoby juz do rękoczynów i polałaby sie krew i w sejmie i na ulicy. Bardzo dobrze ze opozycja jest opanowana, przy tych świrach z PIS. O wszystko mozna podejrzewać Kaczynskiego ale nie o madrość. Człowiek mądry nie demoluje swej Ojczyzny !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX