Samolot, zamiast zniknąć spod Pałacu, został pomalowany. Zyskał charakterystyczne barwy

Biały samolot, który kilka dni temu wylądował pod Pałacem Kultury, zamiast odlecieć, zmienił kolor. Ktoś pomalował go na barwy... tupolewa.

Zdjęcia samolotu pod Pałacem Kultury opublikował m.in. portal Warszawa w Pigułce. Fotografie pojawiły się również na Twitterze. Na białym samolocie namalowano godło Polski, czerwone pasy oraz herb Warszawy. Na samym przodzie widać dwie flagi: polską i Unii Europejskiej.

Nielegalny obiekt zniknie

O białym obiekcie pisaliśmy już dwukrotnie. Pierwszy raz, gdy samolot wylądował - wtedy okazało się, że stanął na prywatnej działce, która należy do przedsiębiorcy Tadeusza Kossa. Pan Koss odzyskał nieruchomość w 2008 roku w ramach reprywatyzacji. Obecnie zarządza nią Michał Kłos, który prowadzi tam handel.

W samolocie miała się znaleźć restauracja orientalna z alkoholem - Ajar Warszawa. Szybko jednak wyszło na jaw, że samolot (podobnie jak obecne w okolicach budki z punktami handlowymi) stanął tam nielegalnie.

Michał Kłos w rozmowie z metrowarszawa.pl wytłumaczył, że samolot zostanie z terenu przed Pałacem Kultury usunięty, bo "tak będzie lepiej dla wszystkich". Podkreślił, że procedura usuwania obiektu może jednak potrwać. 

Wysłaliśmy w tej sprawie zapytanie do Michała Kłosa. Jeszcze nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Bezprawne użycie symbolu

Portalowi TVN Warszawa udało się skontaktować z wiceprezydentem Michałem Olszewskim. Jak tłumaczy, symbol Syrenki został wykorzystany bezprawnie. Żeby móc go użyć, należy mieć zgodę miasta. Miasto będzie wzywało do usunięcia herbu, a jeżeli właściciel nie usunie Syrenki z samolotu, sprawa trafi do sądu.

Więcej o:
Komentarze (130)
Samolot, zamiast zniknąć spod Pałacu, został pomalowany. Zyskał charakterystyczne barwy
Zaloguj się
 • krzywelustro

  Oceniono 63 razy 59

  Teraz trzeba obok samolotu postawić figurę krasnoludka na drabince, sikającego na Polskę.

 • zbycho52

  Oceniono 48 razy 48

  Udalo sie-PiS sprowadzil Tupolewa do Polski.

 • zagraniczny-online

  Oceniono 49 razy 47

  ... a moze to juz jest jeden z tych zapowiadanych pomnikow smolenskich ?!?

 • buzhidao

  Oceniono 46 razy 42

  Jako miłośnik lotnictwa zauważam nieśmiało, że nie ma czegoś takiego jak "barwy Tupolewa". Jest malowanie "1 Baza Lotnictwa Transportowego", wcześniej "36 Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego".
  Jako miłośnik gastronomii i architektury mogę jedynie prychnąć.

 • guru133

  Oceniono 43 razy 41

  A może to jest samolot, który posłuży słynnej komisji Antka Macierewicza do zademonstrowania działania wymyślonej przez nią bomby termobarycznej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX