Las Bemowski zostanie wycięty? Chcą tam postawić prywatny szpital z lądowiskiem dla helikopterów

Na ponad sześciu hektarach, pomiędzy leśnymi rezerwatami, ma powstać wielki prywatny szpital. Tak zdecydował wójt gminy Stare Babice. Polityk już dwa miesiące temu podjął z radą odpowiednią uchwałę.

O sprawie informuje m.in. Portal Warszawski.

Wójt podjął decyzję

Wójt Gminy Stare Babice nie skorzystał z prawa pierwokupu dawnej bazy radarowej w środku lasu na warszawskim Bemowie, dzięki czemu zakupił ją deweloper. Dwa miesiące temu polityk podjął z radą odpowiednią uchwałę decydując się na to, aby przeznaczyć ten teren pod zabudowę.

Pojawił się pomysł, aby na sześciu hektarach terenu postawić wielki prywatny szpital, a do tego zrobić drogi dojazdowe. Jak czytamy w liście radnych, na terenie placówki powstanie również parking, dom dla obsługi i lądowisko dla helikopterów. Uchwałę podjęto bez konsultacji społecznych. 

Ścieżki zastąpią drogi pełne samochodów, a za kilka lat tylko kilka drzew będzie przypominać, że kiedyś stał tu las. Nie możemy na to pozwolić - czytamy na stronie Portalu Warszawskiego

Zgubny wpływ na lokalny ekosystem

Burzą się także aktywiści z "Wolne Miasto Warszawa". 

Poprosiliśmy o komentarz członków organizacji. Jak mówią w rozmowie z Metrowarszawa.pl - to nie jest odpowiednie miejsce na inwestycje.

Szpital z lądowiskiem dla helikopterów nie będzie miał dobrego wpływu na lokalny ekosystem. Mamy nadzieję, że uda się nakłonić lokalne władze do zmiany decyzji na taką, która będzie korzystniejsza dla mieszkańców, a nie dla dewelopera - mówią

Trump roztacza wizję podboju kosmosu. Spójrzcie tylko na minę tego astronauty

Więcej o:
Komentarze (59)
Las Bemowski zostanie wycięty? Chcą tam postawić prywatny szpital z lądowiskiem dla helikopterów
Zaloguj się
 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 50 razy 38

  Ale jak to: "wyciąć"? Przecie to tam pod jaworem leśne ruchadło z córką leśnika...

 • Poczta Lotnicza

  Oceniono 33 razy 33

  Rada gminy na głowę upadła?! Między dwoma rezerwatami szpital wciskać. To absurd! Tam codziennie biegają dziki sarny i łosie. Poszedł by baran jeden z drugim wieczorem tam na spacer, ptaków posłuchał, to może by i otrzeźwiał. Można protestować mailem na adres: architektura@stare-babice.waw.pl

 • lech2011

  Oceniono 26 razy 20

  My z Szyszką wytniemy wszystkie lasy.
  Tylko przeszkadzają....
  Z tą ochroną środowiska to ogromna przesada...

 • kocurimysza

  Oceniono 21 razy 19

  I po co sie bac terrorystow jakisik uchodzcow , MAMY SWOICH TERRORYSTOW I UCHODZCOW ZAROBKOWYCH .Szyszko glowny imam tego ruchu.

 • grizz8

  Oceniono 15 razy 15

  Gmina, w której jest masa wolnych pól do zagospodarowania planuje wycinkę w obrębie naturalnego zielonego lasu. Pora na ministra Ziobro i kolejną komisję.

 • kyosunim

  Oceniono 21 razy 15

  Wyciąć, zabetonować, a potem się dziwić, że każdy deszcz powoduje zalanie miasta.

 • brejwik

  Oceniono 20 razy 14

  Z jakiej partii jest ten wójt ? Chciałbym wiedzieć a wy ukrywacie tak istotną informację.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX