Prezydent zapowiada, że Warszawa przyjmie uchodźców. Wolski radny: Czy będą wśród nich terroryści z ISIS?

Radny PiS z Woli Maciej Wyrzykowski pyta, czy prezydent Warszawy będzie przyjmować terrorystów z ISIS. "Przyjmowanie takich osób jest praktykowane w Niemczech" - pisze w interpelacji do stołecznego ratusza.

Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała w zeszłym tygodniu, że warszawski ratusz jest otwarty na przyjęcie uchodźców z Syrii. Interpelację w tej sprawie do ratusza wystosował wolski radny PiS Maciej Wyrzykowski. "Czy będą wśród nich terroryści z ISIS?" - pyta w niej. "Przyjmowanie takich osób jest praktykowane w Niemczech" - dodaje.

Prezydent Warszawy w zeszły poniedziałek w "Faktach po faktach" stwierdziła, że w sprawie uchodźców "będziemy otwarci, bo tego wymaga solidarność w ogóle, a Polska jest znana z solidarności". - Mamy dzieci irackie, z Konga, z różnych miejsc - mówiła Gronkiewicz-Waltz. - I nikomu nie przeszkadzają? - pytał Grzegorz Kajdanowicz. - Mam nadzieję, że z Syrii też nie będą przeszkadzać - podkreśliła polityk.

"Należy przeprowadzić konsultacje"

Wątpliwości w tej kwestii ma radny PiS z Woli Maciej Wyrzykowski. W interpelacji do stołecznego ratusza pisze, że Gronkiewicz-Waltz powiedziała "muzułmanie z Bliskiego Wschodu nie powinni nikomu przeszkadzać".

Wyrzykowski pyta, czy prezydent ma zamiar zakwaterować imigrantów na Woli, czy wśród nich będą terroryści z ISIS, czy prezydent chce zapewnić im pracę oraz czy w tej sprawie przeprowadzone były konsultacje społeczne.

Jeśli nie, to radny apeluje, by konsultacje się odbyły. "Należy je przeprowadzić. W Warszawie często przeprowadzane są konsultacje społeczne. Często w sprawach, w których są zbędne, np. przy dekomunizacji ulic" - pisze.

Porwano już ponad 100 osób. Władze Czeczenii polują na homoseksualistów

Więcej o:
Komentarze (82)
Prezydent zapowiada, że Warszawa przyjmie uchodźców. Wolski radny: Czy będą wśród nich terroryści z ISIS?
Zaloguj się
 • beor

  Oceniono 52 razy 22

  A KONSULTACJE?
  Czy mieszkańcy Warszawy nie mają NIC do powiedzenia w tej sprawie?

 • cezaryk

  Oceniono 22 razy 12

  Czy wśród wolskich radnych są księża, pedofile, mordercy lub złodzieje? I zwyczajne zboki?
  O zbokach zapomniałem.

 • asperamanka

  Oceniono 52 razy 12

  To jest trudne do pojęcia. Afera reprywatyzacyjna powinna była skutkować natychmiastową dymisją HGW zaraz po tekstach, które ukazały się w Wyborczej jesienią ub. roku. Zamiast tego mamy z jej strony cyrk - z jednej strony nie uznaje "niekonstytucyjnej" komisji i składa skargi do WSA, z drugiej - przed tę samą niekonstytucyjną komisję oficjalnie wysyła prżedstawicieli Ratusza, a przedstawiciel PO w tej komisji oficjalnie zasiada.

  Teraz HGW wymyśla jakieś akcje w sprawie przyjmowania "uchodźców", choć nawet w kierownictwie PO już się połapano, jakie jest nastawienie społeczne w tej kwestii, wobec czego także Schetyna zmienił stanowisko.

  Oni chyba już nie tylko w ciężarną zakonnicę na pasach po pijaku, ale w cały klasztor podczas procesji postanowili TIR-em wjechać. Grajcie tak dalej, a nawet osobnik typu Sasina albo Guziała będzie miał szansę wygrać wybory w Warszawie.

  To jest samozaoranie level high.

 • dihydrogen_monoxide

  Oceniono 39 razy 11

  Nie dziwię się, HGW czuje pismo nosem i rozpoczyna zabiegi o europejską synekurę, na którą błyskawicznie oddali się po najbliższych wyborach. Zastanawia mnie jedynie utrata instynktu samozachowawczego warszawskiej Platformy, która bezwiednie kroczy za rączkę z Hanną ku wyborczej hekatombie. Wszak nie od dziś wiadomo, że jeśli coś łączy podzielonych Polaków, to ogólna niechęć do emigracji muzułmańskiej (i syryjskiej). Wiadomo też, która opcja kategorycznie odmawia przyjęcia uchodźców. Orkiestra gra Panie i Panowie burmistrzowie, radni, et al. Wywróćcie tę łajbę i ratuj się, kto może, bo dalej na m/s HGW nie popłyniecie.

 • bkiton

  Oceniono 12 razy 8

  Gdyby któryś z uchodźców chciał przyjechać do Polski, to informuję, że wystarczy wsiąść do pociągu czy zwykłego busa i wysiąść na dworcu w Warszawie.
  Bez meldunku też można przetrwać, podobnie jak to robią Polacy na Zachodzie Europy. Ba, można nawet pracować na czarno.

 • jael53

  Oceniono 7 razy 7

  Jeśli jakaś organizacja terrorystyczna uzna, że warto "pokazać się" w jakimś kraju, to nie pomoże nic, poza całkowitym zakazem przemieszczania się ludności. bez tego nie da rady - przecież w każdej chwili może przyjechać np. obywatel WNP, deklarując najzupełniej legalny cel biznesowy. Ktoś może w Polsce wie, jak wielu obywateli tego kraju jest związany z islamskimi ekstremistami? Pewnie nie; i nic w tym dziwnego, bo w WNP też orientują się tylko w dużym przybliżeniu. A ataki terrorystyczne organizują nie nieszczęśnicy, po 20 razy usiłujący złożyć wniosek o azyl, ale ludzie, dla których raczej nie jest problemem zorganizowanie komuś wjazdu, pobytu, szkolenia...

 • benia_b

  Oceniono 41 razy 7

  Los HGW jest przesądzony, chociaż powinno to nastąpić dobre 6 lat temu, w chwili sprzedaży SPEC. I na nic się zdadzą jej rozpaczliwe konwulsje, w tej czy innej sprawie. Jest skończona nawet wśród swoich, no może poza koleżankami z kruchty.

 • kler-killer

  Oceniono 28 razy 6

  Nie będzie z ISIS, będą za to pedofile z Watykanu, pasuje radnemu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX