Potrąca pieszego na przejściu i nawet się nie zatrzymuje. "Jazda w stylu niedzielnego rowerzysty" [WIDEO]

Na placu Wileńskim na warszawskiej Pradze doszło w środę do nietypowego zdarzenia. Rowerzysta chciał skrócić sobie drogę i wjechał na przejście dla pieszych, potrącając mężczyznę. Nawet na chwilę się nie zatrzymał.

Na nagraniu, które w serwisie Youtube zamieścił użytkownik ammorapl, widać jak rowerzysta na placu Wileńskim w Warszawie zjeżdża z drogi rowerowej na przejście dla pieszych i próbuje przejechać przed przechodniami.

Nie do końca mu się to udaje. Rowerzysta potrąca jednego z przechodzących mężczyzn, ten upada na ziemię. Na cykliście nie robi to większego wrażenia. Bez zatrzymania odjeżdża, gdy pieszy podnosi się z ulicy.

"Pieszy wstał i udał się do tramwaju"

"Kolejny przykład jazdy w stylu niedzielnego rowerzysty" - pisze autor nagrania, który jechał z przeciwka drogą rowerową. Do wydarzenia doszło w środę po godz. 13.

Jeden z komentujących dopytuje, czy ktoś próbował zatrzymać sprawcę. "Początkowo miałem zamiar" - pisze ammorapl. "Ale że pieszy wstał i udał się do tramwaju, a rowerzysta zwiał co sił, ignorując czerwone światło i inne przepisy, uznałem to za bezsensowne i zbyt ryzykowne. Skoro sam poszkodowany nie był zainteresowany" - wyjaśnia.

By uratować kierowcę, wskoczył do jadącego samochodu

Więcej o:
Komentarze (47)
Potrąca pieszego na przejściu i nawet się nie zatrzymuje. "Jazda w stylu niedzielnego rowerzysty" [WIDEO]
Zaloguj się
 • Piotr Trzeciak

  Oceniono 51 razy 9

  Potrącenie pieszego przez rowerzystę jest godne potępienia. Powinien zdecydowanie bardziej uważać, a po zdarzeniu zatrzymać się, pomóc, przeprosić - oczywiście o ile nie stało się
  Natomiast część komentarzy jest nie na miejscu i pokazuje że niektórzy komentujący:
  - sami nie znają przepisów,
  - nie widzą różnic między szkodami które powoduje nieostrożny, nierozważny czy głupi rowerzysta, a tymi które powoduje nieostrożny, nierozważny, lub głupi kierowca,
  - nie widzą problemów z którymi borykają rowerzyści (przy okazji piesi i kierowcy również).

 • lukasub

  Oceniono 16 razy 2

  co się dziwicie to typowe rowerackie zachowanie bo gazwyb im wmówił że są lepsi od innych i wszystko im wolno

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 68 razy 2

  Typowe rowerooszołomskie zachowanie skakanie z chodnika na ulice z ulicy na chodnik przejeżdżanie na czerwonym rozjeżdżanie pieszych blokowanie samochodów jadąc wolno czasem nawet środkowym pasem ulicy choć obok jest ścieżka albo szeroki pusty chodnik albo równolegle biegnie już rozwalona przez rowerkowców z ZDM np Świętokrzyska! Nawet ten rowerak który to nagrał robi dokładnie to samo przejeżdżając pomiędzy pieszymi bo mu się zechciało zeskoczyć ze ścieżki na ulice i tylko farciarsko nikogo nie potrąca!

 • czeresnik

  Oceniono 5 razy 1

  To dowodzi ze wszyscy rowerzyści to potencjalni zabójcy, bo nie mają prawa jazdy. Nie to co kierowcy, którzy są wyszkoleni i jeżdżą rozważnie! Oh, wait...

  3, 2, 1 zaraz się zacznie :)

 • anka.pano

  Oceniono 4 razy 0

  Żarty żartami ale ja widuję ludzi na rowerach którzy wyglądają na uchodźców. A na pewno nie są to Polacy

 • zielony_wesolek

  Oceniono 20 razy 0

  sam widziałem zeszłego lata redaktorów z Gazety Stołecznej jadących pasażem Wiecha, w miejscu gdzie obowiązuje zakaz dla rowerzystów

 • kinlej

  Oceniono 34 razy 0

  Co jest gorszego od rowerzysty?
  Uchodźca rowerzysta.

 • bialeem

  Oceniono 55 razy -1

  Macie błąd. Miało być:
  "Na placu Wileńskim na warszawskiej Pradze doszło w środę do TYPOWEGO zdarzenia."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX