IMGW ostrzega: Przez Warszawę i Mazowsze przejdą gwałtowne burze

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem w większej części kraju. Jaka będzie pogoda w Warszawie? Synoptycy przewidują opady nawet do 30 mm, siła wiatru dochodzić może do 70 km/h.

Czeka nas załamanie pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla większości kraju w związku z nadchodzącymi burzami z gradem. Dla województw lubuskiego i wielkopolskiego są to ostrzeżenia drugiego stopnia. Dla dziesięciu województw (ostrzeżeń nie ma tylko wschód kraju) wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Jaka będzie pogoda w Warszawie?

Jeśli chodzi o województwo mazowieckie, burze w Warszawie są bardzo prawdopodobne. Ostrzeżenie IMGW obowiązuje od wtorku od godz. 17 do środy do godz. 5 rano. Prognozuje się opady deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm. Będzie też mocno wiało - nawet do 70 km/h. Lokalnie spadnie grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz wynosi 80 proc.

Jak zachować się w czasie burzy?

Burzę najlepiej jest przeczekać w budynku lub w samochodzie, jeśli jesteśmy w trakcie podróży. W trakcie wyładowań należy unikać otwartych przestrzeni, nie wolno kłaść się na ziemi lub chować pod drzewami i słupami elektrycznymi. Najlepiej jest kucnąć w zagłębieniu terenu i przeczekać wyładowania.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

Taki komunikat opublikowany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje wystąpienie "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia".

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia?

Takie ostrzeżenie IMGW przewiduje wystąpienie "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia".

Więcej o:
Komentarze (10)
IMGW ostrzega: Przez Warszawę i Mazowsze przejdą gwałtowne burze
Zaloguj się
 • magdary

  Oceniono 3 razy 3

  =i gdzie ta burza byla??? bo nie w Warszawie.

 • haslotrzy

  Oceniono 2 razy 2

  Jest środa, 8.30. No i gdzie te burze w Warszawie? Ile fachowcy z IMGW biorą za swoje bajkopisarstwo?

 • kalowiec

  Oceniono 2 razy 2

  bzdura na resorach

 • dihydrogen_monoxide

  Oceniono 1 raz 1

  Pójdzie bokiem, jak zawsze.

 • 2jajeczny

  0

  Sorry gazeciane misie, ale publikowanie prognoz IMGW jest bardziej ryzykowne niż wróżenie z fusów. Jedynym wiarygodnym źródłem ( i to online ) jest blitzortung.org
  W świetle tych danych większość prognoz IMGW ma prawie zerową wartość informacyjną. Natomiast ich dane archiwalne to istna kopalnia wiedzy, ale gwoli prawdy, mało kto interesuje się historycznymi tematami pogodowymi.

 • stray

  Oceniono 13 razy -11

  Zawsze mnie bolało, że na głównej stronie ogólnopolskiej strony gazety pojawiają się bardzo często typowo lokalne dla Warszawy artykuły. Polska to nie tylko Warszawa...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX