Nie wiesz, gdzie zamieszkać w Warszawie? Musisz zobaczyć tę mapę

Mapa, która pokazuje, ile zajmie dojazd komunikacją miejską z dowolnego punktu Warszawy do innego dowolnego miejsca, pojawiła się w sieci. Ile minut poświęcimy na poranny dojazd do pracy?

Mapa atrakcyjności komunikacyjnej Warszawy jest od niedawna dostępna w sieci. Możemy wybrać dowolne miejsce w Warszawie oraz dowolny cel, w którym chcemy się znaleźć. Określamy czas wyjazdu (dzień roboczy, sobota i niedziela, dostępne są tylko pełne godziny) i już możemy sprawdzić, ile zajmie nam dojazd.

Mapa to prawdopodobnie dzieło amatora

Mapa tworzona jest w czasie rzeczywistym na podstawie danych udostępnionych przez Zarząd Transportu Miejskiego. Ale sam ZTM nie miał nic wspólnego z jej wykonaniem. - Zrobiła to osoba prywatna najprawdopodobniej niezwiązana z transportem miejskim zawodowo. Mapa może ułatwić komuś podróżowanie po mieście czy może nawet wybór miejsca zamieszkania – powiedział tvnwarszawa.pl rzecznik ZTM Igor Krajnow.

I tak w dzień roboczy o godz. 8 dojazd z ul. Skarbka z Gór na Białołęce na Mordor na Domaniewskiej zajmie ponad godzinę. Podobnie z Muranowa na osiedle Zawady na Wilanowie. A z Łomianek na Wawer w sobotę o 10 będziemy jechać ponad dwie godziny.

Więcej o:
Komentarze (11)
Nie wiesz, gdzie zamieszkać w Warszawie? Musisz zobaczyć tę mapę
Zaloguj się
 • matur

  Oceniono 36 razy 30

  "I tak w dzień roboczy o godz. 8 dojazd z ul. Skarbka z Gór na Białołęce na Mordor na Domaniewskiej zajmie ponad godzinę. Podobnie z Muranowa na osiedle Zawady na Wilanowie. A z Łomianek na Wawer w sobotę o 10 będziemy jechać ponad dwie godziny."

  A teraz przetłumaczymy ze słoikowego na warszawski:
  I tak w dzień roboczy o godz. 8 dojazd z ul. Skarbka z Gór na Białołęce DO MordorU na Domaniewskiej zajmie ponad godzinę. Podobnie z Muranowa na osiedle Zawady W Wilanowie. A z Łomianek DO Wawra w sobotę o 10 będziemy jechać ponad dwie godziny

 • moriach

  Oceniono 12 razy 10

  "Bezcenna makpa! Nie wiesz, gdzie zamieszkać? Zobacz!"

  Chętnie bym zobaczyła bezcenną makpę. Pokażcie mi ją! :P

 • jaceq

  Oceniono 9 razy 5

  "Bezcenna małpa!"

  Straciłem czas.

 • greg_stolica

  Oceniono 10 razy 4

  Żyjąc w Wilanowie nie narzekam na komunikację. Co do reszty, może jakbyśmy mieli np. galerię handlową na miejscu, trochę lepszą infrastrukturę rowerową. No i nie wspominając, już w kontekście dojazdów, o szeroko ostatnio dyskutowanych tramwaju czy POW.

 • finli

  Oceniono 2 razy 2

  Byłaby cenna (nie bezcenna) gdyby źródłem danych nie była informacja ZTM. Rzeczywiste czasy dojazdów są około 2 razy dłuższe niż te, prezentowane na mapie.

 • brzuchalek

  Oceniono 1 raz 1

  Mapka, niestety, nierzetelna. Dodaje teoretyczne czasy samego dojazdu, bez uwzględnienia oczekiwania na kolejne środki transportu. To absolutnie fałszuje wyniki!
  Największe zło warszawskiej komunikacji to totalnie pocięte linie, a więc wielokrotne przesiadki i wyczekiwanie godzinami na kolejne połączenia, a nie czas samego przejazdu.

 • jaroslaw_rajmundowicz

  Oceniono 5 razy 1

  Ale wy tak na poważnie?
  Trzeba zrobić oddzielną mapę by dowiedzieć się ile czasu będzie jechało się do centrum miasta? Nie wystarczą mapy google, zumi czy jakdojade?
  A może chodzi o przytulenie jakiegoś grantu? Wtedy ta mapa rzeczywiście może okazać się bezcenna (dla kogoś).

 • kola004

  0

  Ciekawym miejsce jak dla mnie jest osiedle Leśny Kwiat, które jest położone w spokojnej i cichej okolicy Warszawy. Mieszkania wliczają się w projekt mdm, dlatego warto się nad tym zastanowić.

 • Paulina Pola

  0

  Chcemy mieszkać na Woli :) Inwestplan będzie planuje budować mieszkania w stylu loftów, to nas zainteresowało. Mamy jeszcze kilka na uwadze ale głównie właśnie na tym osiedlu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX