Rezerwat przyrody niczym wysypisko śmieci. Chajzer: No i się wkur***em

Filip Chajzer opublikował na swoim Facebooku zdjęcie z wycieczki rowerowej po rezerwacie przyrody Wyspy Świderskie. Na nim butelki, puszki, plastikowe torebki i opakowania po jedzeniu. Słowem - tona śmieci.

Prezenter telewizyjny Filip Chajzer postanowił spędzić jeden z wolnych, majowych dni w rezerwacie przyrody Wyspy Świderskie. To, co zobaczył na miejscu, nie spodobało się ani jemu, ani internautom. 

„No i się wkur...em. Tyle z mojej świątecznej wycieczki rowerowej” - napisał Chajzer na swoim profilu Facebookowym dodając: „Odczuwam dużą potrzebę zrobienia materiału o narodowym syfiliźmie". Na zdjęciu, które zamieścił obok tablicy „Rezerwat Przyrody. Wyspy Świderskie” widzimy „dzikie wysypisko”.

„Śmierdziele i brudasy!”

Swoim wpisem Chajzer wywołał burzę w sieci. Kilkaset internatów ze wzburzeniem pisze o „Polakach - brudasach” i o opieszałości służb porządkowych.

Niestety ten problem jest powszechny w całej Polsce! Mieszkamy w pięknym zalesionym kraju, a każda wycieczka z dziećmi do lasu kończy się takim samym wkur***. Mój mózg nie ogarnia, jak można robić coś takiego swojemu otoczeniu! Byłabym za tym, aby powołać specjalne służby, które zajmują się tropieniem takich idiotów - pisze Magdalena.
Śmierdziele i brudasy w przepoconych podkoszulkach i skarpetkach dbają tylko o swoją kanapę. A zimą smog bierze się z pieczary smoka wawelskiego. Rób materiał, ale czy coś to da ? - pyta retorycznie Jakub.
Ludzie to śmieciarze i brudasy. Drą ryja za byle psią kupę na trawniku, a sami peta z balkonu wyrzucają na tę samą trawkę. Wystarczy przejść się po lesie. Opony, butelki, opakowania po różnościach, pampersy, szmaty i ch*j wie, co jeszcze. Zwierzęta tego nie zrobiły, tylko największy brudas na tym świecie - człowiek! - denerwuje się Anita.
Dopadłam kiedyś takiego mądralę, który wyrzucił cały bagażnik śmieci z warsztatu samochodowego na skraju lasu. Uciekał przede mną autem, ale mu nie odpuściłam. Dogoniłam pod bramą warsztatu i wezwałam straż miejską. Nie tylko zapłacił mandat, ale musiał posprzątać ten bajzel. Nie muszę nikomu mówić, że czułam się jak James Bond  - wtóruje im Ludwika.

Malownicze widoki kontra sterta śmieci

Rezerwat  przyrody Wyspy Świderskie każdego tygodnia odwiedzają dziesiątki spragnionych ciszy i spokoju mieszkańców. Utworzony w 1998 roku położony jest w gminie Konstancin-Jeziorna oraz na terenach miast Karczew, Otwock i Józefów w województwie mazowieckim.

Zajmuje powierzchnię ponad 572 ha. To teren gniazdowania i żerowania rzadkich gatunków ptaków, ostoja dla zwierząt związanych ze środowiskiem wodnym. Znajdują się tu w sumie 163 gatunki roślin i 175 gatunki kręgowców, w tym 140 gatunki ptaków.

Więcej o:
Komentarze (83)
Rezerwat przyrody niczym wysypisko śmieci. Chajzer: No i się wkur***em
Zaloguj się
 • jeziorak.pl

  Oceniono 92 razy 78

  To jest Polska właśnie. Zamiast religii w szkołach powinni uczyć dbania o przyrodę, w przeciwnym razie utoniemy we własnym g * w n i e , boso i w ostrogach, z drewnianym krzyżem w ręku.

 • arwena2010

  Oceniono 63 razy 51

  Polska to kraj potomków chłopów- prymitywnych, odrażających, bezmyślnych,nastawionych roszczeniowo- co mi tu będzie Pan coś kazał.
  Nasra ć ,zasyfić, zniszczyć z bezmyślna frajda szkodzenia.
  Niestety- zabory,3 wojny światowe, komuna a teraz ta bolszewicka Partia PIS robia swoje. Brak poszanowania własności,dzika żądza szkodzenia innym, plemienność.

  A dla tych co będa teraz szczekać jacy jesteśmy wspaniali i idealni przypominam- chłop w XIX wieku znaczył i kosztował mniej niż rasowy pies Pana. Mniej znaczył niż murzyn na plantacji w USA ...

 • kukaburek127

  Oceniono 38 razy 36

  Podobnie jest na całym podwarszawskim odcinku Wisły, szczególnie na odcinku Tarchomin-Jabłonna. Tu już trzeba bluzgać. Walczę z tym procederem od dłuższego czasu i już nie mam siły. Kłusownictwo rybackie i łowieckie rozpanoszone ponad wszelką miarę, nielegalne wyręby, potworne zaśmiecenie poboczy lasów i poboczy dróg. Oto krajobraz Polski. Czy ktoś jeszcze coś powie o naszym "pięknym" kraju ? W tym względzie trzeba brać przykład z tych "obrzydliwych" Niemców, Holendrów i Skandynawów.

 • heniofrey

  Oceniono 34 razy 32

  Mandat za co i ile ??????
  Za peta w Ameryce jest 500 dol.
  A za to to do pierdla !!!!!!!
  Tylko wysokie nie przepraszam bardzo bardzo wysokie kary .
  A do tego trening ze sprzatania 20 niedziel z napisem na plecach jestem " swinia " czy cos w tam guscie to moze cos zaiskrzy !!!????????

 • kali555

  Oceniono 34 razy 30

  W Sulejowku bylem wielokrotnie swiadkiem jak burzuje z wielkich domow podjezdzaja mercedesami pod przystanek autobusowy lub po prostu gdzies przy lesie i zostawiaja worki ze smieciami.
  Strzelac do tej postczworakowej holoty.
  A kowilem dziadkowi ze otwarcie czworakow to byl fatalny pomysl.
  Nauczyli fornali pisac i czytac i mamy dzis chamski narodek pismienny w 3 pokoleniu ale sloma zawsze wyjdzie, zeby na uszach taki potomek chama stawal.

 • antykancelista73

  Oceniono 34 razy 26

  no cóż ktoś w tym kraju głosuje na kaczego pokurcza, czyli będąc kaczym tępakiem ma głęboko w d........to gdzie wyrzuci puszkę po piwsku za 500+........

 • Helena Kowalska

  Oceniono 23 razy 21

  To właśnie polskie brudasy! wszędzie syf,brak kultury,tylko o kimś mówić lubią żle,sami są cacy,gdyby każdy pilnował każdego,a sam był ok to działało by wszystko,bo mądry wymaga od siebie,a głupi od innych.

 • eler1

  Oceniono 21 razy 17

  Ale i turyści nie zabierają swoich śmieci do domów albo do przygotowanych na drodze koszy na śmieci ; nikt nie zwraca dziecku uwagi, że jak za przeproszeniem zeżre chipsy i batonika i coca colę to papier i butelkę ma zabrać do plecaka i wyrzucić do kosza a nie zostawić tam gdzie stoi ( to samo z rodzicami i ich bagażem piknikowych śmieci. Szlag mnie trafia jak na to patrz na szlaku w lesie , nad wodą , w górach - wszędzie !!!!!!!!! No i nowobogackich "budowniczy" swoich willi , którzy wszystko z budowy wyrzucają do okolicznych rowów, lasów, stawków aby nie płacić za kontenery ; zgroza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX