Organizują wielki koncert disco polo. Mieszkańcy oburzeni. "Żenada. Jaki kreujecie wizerunek dzielnicy"

Władze dzielnicy Bemowo zacierają ręce. Koncert "Warsaw Disco Festiwal" z Zenkiem Martyniukiem wzbudza coraz większe zainteresowanie. I nieważne, że słychać głównie oburzone głosy warszawiaków.

Za „największą imprezę disco polo w mieście, MegaWAT Disco Festival Bemowo" odpowiadają władze dzielnicy Bemowo i Wojskowa Akademia Techniczna. Koncert odbywa się w ramach juwenaliów. Choć zaplanowano go dopiero na 12 maja, w sieci już wrze. 

"Dobra zmiana?"

Wielu mieszkańców nie może uwierzyć w to, że na Bemowie, gdzie koncertowali m.in. Madonna, Michael Jackson czy Metallica wystąpią teraz zespół Akcent, Zespół Mig, Zespół Muzyczny DEFIS i Power Play. Swoje niezadowolenie wyrazili na oficjalnym profilu Urzędu Dzielnicy Bemowo na Facebooku.  

Zawsze marzyłam, żeby ludzie ze złym gustem muzycznym szczycili się, że organizują w moim rodzinnym mieście największą imprezę disco. #dobrazmiana - pisze Joanna
Żenada. Jaki kreujecie wizerunek dzielnicy na zewnątrz? Disco Polo, drifty, gale KSW...a wszystko okraszone hałasem. Spodziewajcie się protestów mieszkańców – pisze z kolei Ania
Ręce opadają...  I jak można tych ludzi nazywać gwiazdami? – pyta retorycznie Aleksandra
Ja mieszkańców nie oceniam.... ale jakby np. zrobić zamiast tego akcję "darmowa wódka" to też by radość była – śmieje się Piotr
Trudno się dziwić, że wiele osób nawet jeśli tu mieszka nie ma zamiaru płacić podatków. Skoro idą na takie cele... – przekonuje Konrad

Można natknąć się też na pozytywne reakcje: Co by nie mówić to połowa i tak zawsze będzie na "nie". Niektóre dzielnice nic nie mają z takich atrakcji, więc może warto po prostu docenić starania dzielnicy! – podkreśla Ania. 

Kiedyś: lokalizacja, dziś: muzyka

W tym roku mieszkańcy burzą się ze względu na muzykę, w tamtym – nie odpowiadała im lokalizacja.

- Szanując Państwa uwagi z zeszłego roku co do lokalizacji tego typu wydarzenia postanowiliśmy, że impreza odbędzie się na terenie Automobilklub Polski przy ul. Powstańców Śląskich 127 - możemy przeczytać na profilu Bemowo.

Warszawiacy narzekali nie tylko na zeszłoroczną lokalizację (Forty Bema), ale również na termin wydarzenia. Wtedy odbywało się ono w weekend, w tym roku koncert zaplanowano na piątek.

"Media robią nam najlepszą reklamę"

Za wstęp na muzyczne wydarzenie zapłacimy 29 złotych. Dzielnica przewidziała jednak darmową pulę 1500 wejściówek dla mieszkańców. A ile impreza będzie kosztowała władze Bemowa? W rozmowie z Metrowarszawa.pl wiceburmistrz Marek Lipiński przyznaje: Kupiliśmy usługę reklamową za 50 tys. zł brutto.

Lipiński nie wydaje się być zmartwiony reakcją internatów. Wręcz przeciwnie. Są mu na rękę.

Im więcej komentarzy, tych negatywnych również, tym większe zainteresowanie mediów. To właśnie one nakręcają całą te spiralę. Zainteresowanie tegorocznym koncertem "Warsaw Disco Festiwal" zaskoczyło nas samych - kwituje wiceburmistrz.

Zobacz też: Jacek Kurski śpiewa z Zenkiem Martyniukiem. Prezes TVP bardzo dobrze zna teksty piosenek

Jacek Kurski śpiewa z Zenkiem Martyniukiem. Prezes TVP bardzo dobrze zna teksty piosenek

Więcej o:
Komentarze (223)
Organizują wielki koncert disco polo. Mieszkańcy oburzeni. "Żenada. Jaki kreujecie wizerunek dzielnicy"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 67 razy 39

  Im więcej nawet i negatywnych komentarzy tym lepiej...No mi tam nic do tego czego kto chce słuchać.Ale urzędnik samorządowy to chyba jednak powinien liczyć się ze zdaniem mieszkańców,wyborców.Czy może udział w zyskach ma.

 • onduma

  Oceniono 67 razy 37

  Wiekszosc utworow popularnych na zachodzie to odpowienik Disco Polo. Blue Spanish eyes maja tekst jak oczy zielone. Jakies Acapulca brzmia w uszach bardziej egotycznie niz Kozia Wólka ale poziom jest ten sam. Samo spiewanie w innym jezyku nie stanowi o poziomie ani guscie. Owszem sa bardziej ambitne utwory tak samo w Polsce jak i za granicą ale wiekszosc i tu i tam to chłam

 • pbattk

  Oceniono 49 razy 33

  Nie lubię disco polo, ale co mi ma przeszkadzać koncert? Była Madonna i Metallica i pewnie ich też ktoś nie lubi... Polskie zagryziaki, zawistne, oszukańcze i złośliwe... Zaczynamy być sławni z tego na świecie!

 • malepifko

  Oceniono 40 razy 26

  Rzekomo nikt nie słucha, każdy zażenowany, a wystarczy wejść na YouTube i zobaczyć, które polskie utwory i kapele mają najwięcej wyświetleń. Mało tego...
  "Polo TV liderem kanałów muzycznych". www.wirtualnemedia.pl/artykul/polo-tv-liderem-kanalow-muzycznych-8tv-na-drugim-miejscu

  Typowe polskie zakłamanie i hipokryzja. Wszyscy pozują na niewiadomo kogo, a tzw przaśność mają we krwi. Podobnie z pluciem na klechów. W necie klecha beee, a w realu do klechy po ślub, chrzest, komunię dzieciaka itd.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 46 razy 20

  Taki jest ludu.
  Lud wybiera nie tylko polityków,którzy mu odpowiadają, ale i "sztukę".
  Gdyby lud zgodził się zrezygnować z wybierania rządzących nami, zezwoliłbym na 24 godziny disco polo w państwowym TV i wszędzie organizowałbym pikniki tej "muzyki'.
  Niech tam Zenek śpiewa, że "Fajne masz PiS dzisko...". I tyle tego PiS by mi wystarczyło.

 • isiah.thomas

  Oceniono 22 razy 18

  Prawo popytu i podaży.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX