Fatalne powietrze w Warszawie! Te zdjęcia porażają [ZDJĘCIA]

W Warszawie normy są przekroczone o kilkaset procent! Zdjęcia, które otrzymaliśmy od mieszkańca Żoliborza porażają. Zielony Żoliborz?

Stężenie groźnych dla zdrowia pyłów zawieszonych PM 2,5 i PM 10 wielokrotnie przekracza dziś normy w największych miastach Polski. Normy WHO są przekroczone o 500 proc. w Warszawie i okolicach.

Smog w WarszawieSmog w Warszawie Warszawski Alarm Smogowy

Autor tych porażających zdjęć smogu, Piotr Szubryt, wykonał je na Żoliborzu, przy ulicy Mickiewicza. Mówi ironicznie: "Taki nasz zielony Żoliborz". Piotr wysłał nam również zdjęcia w formacie RAW, żeby udowodnić, że nie zostały one w żaden sposób "podkręcone".

Jak informują eksperci, w Warszawie poziom stężenia pyłu PM 2,5 zwykle utrzymuje się tej zimy między 20 a 40 mikrogramów/m3, ale przez trzy pierwsze dni lutego przekroczył 70 mikrogramów/m3, a 8 i 9 stycznia przekraczał 100 mikrogramów/m3.

Ludzie w maseczkach, ruch samochodowy ograniczony

Idąc do pracy rano, nasi reporterzy widzieli po raz pierwszy osoby noszące maski antysmogowe. Mieszkańcy Warszawy zwracają uwagę, że są ferie, ruch samochodowy ograniczony. Mimo to, smog jest ogromny.

Ludzie są coraz bardziej przerażeni skutkami działania smogu.

Warszawa w pierwszej 10-tce

15 lutego stowarzyszenie aktywistów miejskich Miasto Jest Nasze opublikowało ranking "hańby" - miast z całego świata, w których smog jest największy. Warszawa znalazła się w pierwszej 10-tce.

Przed stolicą znalazły się tylko Poznań, Kraków, Katowice i Wrocław. Jak wynika z rankingu, w Warszawie jest gorzej niż w Pekinie czy w Ostrawie.

Ranking został stworzony przy pomocy aplikacji do badania jakości powietrza AirVisual.

Przy taki wysokich zanieczyszczeniach należy unikać lub ograniczyć do minimum czas przebywania na powietrzu. Dotyczy to w szczególności dzieci, osób starszych, kobiet w ciąży czy osób z chorobami krążenia. Ponadto, należy unikać aktywności fizycznej na powietrzu.

 

Więcej o:
Komentarze (73)
Fatalne powietrze w Warszawie! Te zdjęcia porażają [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • 123waz

  Oceniono 56 razy 44

  a Morawiecki opowiada zachodniemu dziennikarzowi te populistyczne bzdury, pisowskie slogany, że wstyd .... rzadzący rozbijaja sie w brykach za miliony, kupuje sie 30 drogich aut dla macierewicza,,,,a my umieramy stojąc...w smogu

 • wehateeveryone

  Oceniono 42 razy 36

  Etam, przeciez to 'problem teoretyczny'..

 • frywolnym_truchtem

  Oceniono 29 razy 25

  Smog jest antylewacki, więc rząd z całych sił będzie go wspierać jako nasz narodowy, prawdziwie polski i katolicki.

 • remo29

  Oceniono 15 razy 13

  Na Żoliborzu to czuć czymś innym.

 • monikaaleksandra

  Oceniono 13 razy 11

  W Nowej Hucie lepiej niż na Żoliborzu, jakaś paranoja.

 • malepifko

  Oceniono 9 razy 9

  "Naukowcy i lekarze biją na alarm. Diesle mają wypluwać do atmosfery więcej substancji rakotwórczych, alergizujących, czy wywołujących astmę. Stąd pomysły np. władz Londynu, aby właściciele aut z takimi silnikami za wjazd do centrum miasta płacili więcej. A Paryż ma być miastem wolnym od diesli".
  www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/spaliny-samochodow-z-silnikiem-diesla-sa-bardziej-rakotworcze,530831.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX