380 tys. zł za 2,5 miesiąca wyganiania nieuczciwych taksówkarzy? Tyle zarobiła firma ochroniarska na Lotnisku Chopina

380 tysięcy złotych - tyle zarobiła firma ochroniarska za dwa i pół miesiąca pracy na Lotnisku Chopina. Radio ZET ujawniło warunki lukratywnej umowy, która została podpisana bez przetargu między szefem PPL a agencją ochrony.

Jak donosi Radio ZET, mimo że w porcie lotniczym pracuje kilkuset ochroniarzy Służby Ochrony Lotniska, szef PPL (Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", które zarządza Lotniskiem Chopina, przyp. red.) postanowił zatrudnić dodatkowo firmę ochroniarską. Jej zadaniem miało być wypraszanie z hali przylotów i parkingów nieuczciwych taksówkarzy - tak wynika z kilku raportów firmy, do których dotarł reporter Radia ZET.

Śledztwo reportera ujawniło, że umowę podpisano najpierw na 200 tysięcy złotych, a później dodano aneks do umowy i zwiększono kwotę do 380 tys. zł. Z rozmów z innymi firmami ochroniarskimi wyszło na jaw, że jest to zdecydowanie zawyżona kwota za taki rodzaj i okres pracy. 

Problemu z kwotą za zlecenie nie ma szef PPL, Mariusz Szpikowski. W rozmowie z Radio ZET przyznał, że firmę wybrano bez przetargu. Wyjaśnił, że powodem była "tajność działań ochroniarzy przez pierwszy miesiąc".

Od września Centralne Biuro Antykorupcyjne analizuje wszystkie umowy spółek państwowych podpisywane z zewnętrznymi podmiotami.

Więcej o:
Komentarze (30)
380 tys. zł za 2,5 miesiąca wyganiania nieuczciwych taksówkarzy? Tyle zarobiła firma ochroniarska na Lotnisku Chopina
Zaloguj się
 • hp77

  Oceniono 8 razy 6

  dedykowany przez pis ... i wszystko jasne ... piotrowicz też nie karał opozycji :):):)

 • dejtrejder

  Oceniono 7 razy 5

  Firma zarobiła nieźle :) A ile zarobili ochroniarze? Pięć zł za godzinę?

 • y.woodoo

  Oceniono 14 razy 4

  Dobra zmiana, ukrasc banana.

 • evergreen111

  Oceniono 5 razy 3

  Mariusz Szpikowski - człowiek dobrej zmiany!

 • zigzaur

  0

  Ukraiński odpowiednik Ubera, relacja z Lwowa ale pewnie w innych miastach jest podobnie:
  Dzwonimy po taksówkę. Zanim podjedzie oznakowana taksówka, zjawia się kilka nieoznakowanych samochodów. Kierowca każdego z nich wrzeszczy "U mnie taniej!".

 • dante_waw

  0

  tja na pewno ochroniarze widzieli te pieniadze... przeciez wiadomo ze wszelkie uslugi na lotnisku zlecane przez PPL to tylko krewni i ich firmy sa w stanie udzwignac... to samo dotyczy wynajmu powierzchni powierzchni handlowych i biurowych na lotnisku Chopina ktora w wiekszosc stoi pusta :)... bo trzeba wynajmowac za horrendalne stawki przez podstawionego posrednika... :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX