Obywatele RP zaprotestują w miesięcznicę smoleńską. Zajmą miejsce Jarosława Kaczyńskiego

10 grudnia, w kolejną miesięcznicę smoleńską, odbędzie się protest Obywateli RP. Manifestacja ma na celu zablokowanie kolejnych obchodów upamiętniających katastrofę. - Być może ta miesięcznica jest ostatnią, podczas której da się stanąć nie naruszając przepisów - mówią organizatorzy, odwołując się do nowej ustawy o zgromadzeniach publicznych.

10 grudnia to data kolejnej miesięcznicy smoleńskiej. Tego właśnie dnia Obywatele RP planują protest w miejscu, gdzie miesięcznice zwyczajowo się odbywają: przed Pałacem Prezydenckim. Manifestacja ma na celu zablokowanie kolejnych obchodów upamiętniających katastrofę smoleńską.

Przyczyna? Organizatorzy piszą na profilu wydarzenia, że chcą, by "Kaczyński zapłacił za profanowanie grobów i pamięci ofiar". 10 listopada zapowiedzieli Kaczyńskiemu, że o ile nie cofnie decyzji o ekshumacjach, oni zgromadzą się w tym samym miejscu, w którym on staje co miesiąc. Podkreślają, że być może ta miesięcznica jest ostatnią, podczas której będą mogli się tam zgromadzić, nie naruszając przepisów.

To aluzja do przyjęcia przez Sejm ustawy o zgromadzeniach autorstwa PiS. Pojawia się w niej sformułowanie dotyczące zgromadzeń organizowanych cyklicznie - odbywających się regularnie w jednym miejscu, na tej samej trasie, co najmniej cztery razy w roku. Jeśli zostaną zarejestrowane, nikt inny nie będzie mógł w określonym miejscu i czasie zgłosić innego zgromadzenia.

Dalej na stronie wydarzenia czytamy:

10 grudnia to równocześnie międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. 10 grudnia 1948 ONZ przyjęła Powszechną Deklarację Praw Człowieka. W jej preambule, czytamy, że "konieczne jest zawarowanie praw człowieka przepisami prawa, aby nie musiał – doprowadzony do ostateczności – uciekać się do buntu przeciw tyranii i uciskowi". Cóż, nasze gwarancje z przepisów prawa właśnie -- jedna po drugiej -- znikają.

Organizatorzy, czyli Obywatele RP charakteryzują się jako grupa obywateli, "których łączy niezgoda na łamanie podstawowych konstytucyjnych zasad demokracji przez osoby sprawujące najwyższe urzędu w państwie."

Wszystkich, a zwłaszcza warszawiaków, wzywają do masowej obecności pod Pałacem Prezydenckim, 10 grudnia od 10.00 do 22.00. 

 

Weźmiesz udział w tym proteście?
Więcej o:
Komentarze (10)
Obywatele RP zaprotestują w miesięcznicę smoleńską. Zajmą miejsce Jarosława Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • olena55

  Oceniono 22 razy 12

  miesiaczke Kaczynskiego chca zaklocic????? niesamowite, ludzie zaczynaja myslec?

 • 111pln

  Oceniono 22 razy 8

  trzymam kciuki...

 • sigizm

  Oceniono 11 razy 5

  PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP PULL UP

 • geodimeter

  Oceniono 6 razy 2

  A malo brakowało a mielibyśmy druga miesiecznice , tym razem londynska

 • Katarzyna Brandt

  Oceniono 15 razy -1

  POPRAWCIE LITERÓWKĘ - Wszystkich, a zwłaszcza warszawiaków, wzywają do masowej obecności pod Pałacem Prezydenckim, 10 listopada od 10.00 do 22.00. ......POPRAWCIE

 • tadeusz1melbourne

  Oceniono 8 razy -4

  W ostatnim zdaniu podajecie mylną datę: 10 listopada a nie 10 grudnia.

 • totmes72

  Oceniono 22 razy -6

  Po przetłumaczeniu na polski - robimy zadymę, bo musimy zaistnieć. Razem z obrońcami demokracji rodem z SB.
  Lemingi zapytajcie swoich starszych braci i rodziców ,co w SB służyli to wam powiedzą, ze najwięcej swobód i demokracji w papierach miał Związek Radziecki - miłujący pokój na świecie za pomocą towarzysza Kałasznikowa.

 • hotin

  Oceniono 27 razy -7

  Min. Błaszczak-proszę pałować te szemrane towarzystwo podszywające się pod obywateli RP,którzy to szukają tylko zadym by zaistnieć w mediach!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX