Miejski serwis rowerowy Warszawa. Od soboty za darmo naprawisz swój rower

Już w sobotę, 23 czerwca, swoje działanie rozpocznie bezpłatny Miejski Serwis Rowerowy. Z jego usług warszawiacy będą mogli korzystać we wszystkie weekendy do końca wakacji.

- W Miejskim Serwisie Rowerowym warszawiacy dokonają nie tylko przeglądu technicznego swoich jednośladów, ale także podstawowych napraw i regulacji. Warto pamiętać, że właściwa konserwacja rowerów ma wpływ nie tylko na ich sprawność, ale także nasze bezpieczeństwo i innych użytkowników ruchu drogowego – przypomina Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Miejski Serwis Rowerowy Warszawa

Miejski Serwis Rowerowy (MSR) będzie działał w weekend od 23 czerwca do 26 sierpnia, a także w środę, 15 sierpnia. Serwisanci bezpłatnie pomogą w bieżących naprawach i przeglądach jednośladów, a także udzielą porad i wskazówek związanych z codzienną obsługą i wykrywaniem usterek.

W godz. 10-18, w Letniej Strefie Rekreacyjnej na Poniatówce, warszawiacy będą mogli m.in. sprawdzić stan zużycia łańcucha, wyregulować hamulce, skontrolować luz łożysk czy wyczyścić kasety. Mieszkańcy będą tam mogli również wymienić dętki, modyfikować ustawienia zawieszenia w rowerach z amortyzacją czy zamontować akcesoria.

– Rozwój ruchu rowerowego w Warszawie wymaga od nas również systematycznych działań edukacyjnych – mówi Mieczysław Reksnis, dyrektor Biura Polityki Mobilności i Transportu, które jest organizatorem MSR i dodaje – Wielu cyklistów bagatelizuje regularne przeglądy swoich jednośladów. Tymczasem kondycja techniczna roweru, w intensywnym ruchu miejskim, ma duże znaczenie. Przypominamy o tym warszawiakom, uruchamiając bezpłatny, miejski serwis.

Co sądzisz o tej inicjatywie? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Jedziesz rowerem i nagle... gdzie się podziała droga? Takich miejsc w Warszawie jest mnóstwo [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (13)
Miejski serwis rowerowy Warszawa. Od soboty za darmo naprawisz swój rower
Zaloguj się
 • van_norden

  Oceniono 12 razy 6

  A czy będzie darmowy Miejski Serwis Szewski dla pieszych? Żeby mogli sobie buty naprawić

 • to_ja_dziki-9876543210

  Oceniono 17 razy 5

  Mnie interesuje jedno: KIEDY Miasto zorganizuje szkolenia ze znajomości zasad poruszania się jednośladem? Pedalarze są w tej chwili całkowicie BEZKARNI !!! Jeżdżą wszędzie, bez znajomości Prawa o ruchu drogowym i w ogóle nie przejmują się tym, że łamią przepisy-np. jeżdżąc po chodnikach pomimo tego że jest wyznaczona dla nich DDR-dość często obserwuje takie zachowanie wzdłuż ul. Prostej.

 • sykstus_7

  Oceniono 7 razy 3

  Jak to dobrze, że są w dzisiejszych czasach tacy ludzie, którzy pracują za darmo i pomagają biednym rowerzystom.
  Bo oczywiście rozumiem, że bezpłatnie to znaczy, że miasto do tego przedsięwzięcia nie dopłaca?

  A może wpisano do konstytucji prawo do bezpłatnego przeglądu i naprawy roweru?

 • wmr2000

  Oceniono 10 razy 2

  Serwisanci będą pracować za darmo?

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 14 razy 2

  A kiedy miasto zapewni darmowe naprawy samochodów mieszkańców przecież kierowców jest o wiele więcej niż rajtuziarzy znów PO dba tylko o kalesony!

 • sykstus_7

  Oceniono 8 razy 0

  I jak zwykle pani Kaznowska w natarciu. Ogródki piwne, zwężanie ulic, betonowanie zieleni, teraz wykładanie kasy na rowerzystów. Bhawo! Uczy się pilnie od swojej mentorki :)

 • zoltan_waw

  Oceniono 18 razy -2

  Bandyci w kalesonach będą mogli za pieniądze kierowców wysmarować swoje sztyce i dalej szaleć po chodnikach i przejściach rozjeżdżając pieszych , ratusz jak widać promuje tą bandyterkę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX