Toalety publiczne w Warszawie. Szukasz WC? Znajdziesz je na mapie. Prawie 400 obiektów

Toalety publiczne w Warszawie. Dzięki tej mapie przygotowanej przez urząd miasta nie będziesz mieć już problemu ze znalezieniem publicznego WC. Od toi-toiów po miejskie szalety - znajdziesz na niej wszystko. W sumie prawie 400 obiektów.

Serwis mapowy stolicy "Warszawa dzisiaj" co jakiś czas wzbogaca się o nową nakładkę. Są już bankomaty i place zabaw. Teraz przyszła pora na toalety publiczne. 

Toalety publiczne w Warszawie

Chociaż zdaje się, że nie ma ich wiele, mapa pokazuje, że jest inaczej. Zaznaczono na niej prawie 400 toalet publicznych na terenie całej Warszawy

Są zarówno toalety wolnostojące (przenośne), automatyczne toalety miejskie, jak i te umiejscowione w budynkach użyteczności publicznej. Uwzględniono także lokale gastronomiczne, które na podstawie umowy z miastem, udostępniają swoje ubikacje przechodniom czy turystom.

Oprócz lokalizacji na mapie znajdziemy także informacje dodatkowe - rodzaj zarządcy, typ toalety, godziny otwarcia, dostępność dla osób z niepełnosprawnościami, wysokość ewentualnej opłaty oraz wyposażenie w przewijak dla dzieci. 

Mapę „Warszawa dzisiaj” znajdziesz TUTAJ.

Toalety publiczne w WarszawieToalety publiczne w Warszawie fot: um.warszawa.pl

W Warszawie jest za mało toalet publicznych?

Kwestia tego, że w Warszawie za mało jest toalet publicznych podnoszona jest co jakiś czas. Przez ostatnie kilka miesięcy ogromny problem mają z tym mieszkańcy warszawskiego Powiśla. Wielu z nich alarmowało, że przez osoby, które imprezują nad Wisłą, cała ich okolica... śmierdzi moczem.

Chodzi przede wszystkim o okolice mostu Poniatowskiego, gdzie mieszczą się dwa główne punkty, w których warszawiacy zaopatrują się w alkohol - stacja Orlen oraz Carrefour przy al. 3 Maja.

Wszystko, co możliwe, czyli drzewa, trawniki, ogrodzenia, mury czy nawet samochody są całkowicie obsikane (choć powinienem napisać obszczane) przez małoletnich obywateli, którzy dopiero co wypite piwo muszą natychmiast z siebie wydalić - opisywał sytuację mieszkaniec Powiśla pan Tomasz.

Miejmy nadzieję, że dzięki mapie warszawskich toalet publicznych, problem będzie mniejszy. 

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicy? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

"Sikają wszędzie - ludziom oknami, nawet pod latarnią". Musieliśmy to zobaczyć, bo nie wierzyliśmy

Więcej o:
Komentarze (10)
Toalety publiczne w Warszawie. Szukasz WC? Znajdziesz go na mapie. Prawie 400 obiektów
Zaloguj się
 • kolorofon68

  Oceniono 11 razy 9

  Świetna jest ta mapka.Dzięki niej wiem że np. na ul. Nowolipie jest toaleta czynna w poniedziałek i wtorek, na ul.Anielewicza od 12 do 19.(czyli rano nie można ),Na Chłodnej -w bibliotece odczujemy ulgę od pon. do wt. a gdyby kogoś przypiliło w okolicach ul.Twardej , to tylko do godz. 16.

 • kapitan.kirk

  Oceniono 8 razy 6

  Zabawne - zaznaczone są skrupulatnie toalety w bibliotekach czy urzędach podległych miastu, a nie ma tych w miejscach dużo bardziej oczywistych, np. na stacjach metra, dworcach kolejowych czy w centrach handlowych :-)
  Pzdr

 • wolfgang87

  Oceniono 12 razy 6

  Toalety bez możliwości umycia rąk nie powinny być pokazywane. To wstyd, że takie rzeczy stoją stolicy.

  Bardzo to świadczy o poziomie cywilizacyjnym pani prezydent. Ciekawe, czy po kibelku myje ona ręce? Bo nie jestem w 100% pewny.

 • junk92508

  Oceniono 8 razy 6

  Fajnie - tylko że przydałaby się wersja na komórki - albo może na openstreetmap.

 • Adam Lisiecki

  Oceniono 5 razy 5

  a kiedy przedłużą pracę tych chociażby na stacjach metra? Na 3 listy ratusz nie opowiedział ale jak wracam wieczorem to nie patrzę na zegarek a szukam krzaków

 • siwywaldi

  Oceniono 5 razy 5

  Cyt.: "W Warszawie jest za mało toalet publicznych" W związku z czym, przypomniał mi się taki kawał:
  Przez Saharę biegnie z wywieszonym językiem pies. W pewnym momencie zatrzymuje się, na coś patrzy przez zmrużone ślepia po czy mruczy:
  - Jak się okaże, że palma która tam widzę to ZNÓW fatamorgana, to nie wytrzymam i się zeszczę :-)

 • tylko_na_forum

  Oceniono 4 razy 4

  Na tej mapie znajduja sie np kontenery i toi toie kolo pomostyu 511, ktore sa zamkniete! Z jednego toi toia sposrods stojacych tam chyba z 10, ktos zerwal klodke, a reszta pozamykana i kontener tez. Po co to tam w ogole stoi?

 • e._

  Oceniono 5 razy 3

  Ta mapa znakomicie obrazuje to, jak bardzo i od jak dawna kolejne władze Warszawy mają w nocie prawy brzeg. Ze szczególnym zaniedbaniem obszaru między mostem Łazienkowskim a Trasą Siekierkowską. Wstyd.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 3 razy 1

  >Szukasz-toalety-znajdziesz-ja-na-mapie-urzad-zaznaczyl

  Ja nie chcę kibli na mapie.
  Mają być w zasięgu wzroku, no ewentualnie w zasięgu węchu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX