Latami żył w luksusie. Przekazali mu razem 8 mln zł. Bo mu uwierzyli

Wynajmował drogie domy, samochody, wyjeżdżał na najdroższe wakacje i wycieczki z rodziną. Kiedy kończyły się pieniądze, docierał do kolejnych, zamożnych osób i je oszukiwał. Przez lata żył za wyłudzone 8 mln zł.

Mokotowscy policjanci udowodnili Piotrowi B. aż 54 oszustwa. Mężczyzna przez lata oszukiwał zamożnych ludzi. Podawał się za eksperta finansowego i przekonywał swoje ofiary, żeby przekazywały mu kilkaset tysięcy złotych. Dwukrotnie przekazano mu nawet ponad milion złotych.

Był niesamowicie wiarygodny

Obiecywał, że te pieniądze zainwestuje. Zamiast tego, wykorzystywał je na własne cele. Robił drogie zakupy, wynajmował luksusowe apartamenty, samochody i wyjeżdżał z rodziną na drogie wakacje. Działał tak przez kilka lat, do czasu kiedy osoby oszukane zaczęły sukcesywnie zgłaszać przestępstwa na ich szkodę.

Jak udawało się Piotrowi B. przekonać ludzi do oddawania mu swojego majątku? Przedstawiał się za osobę mającą ogromną widzę w inwestycjach giełdowych. Rozmowy z klientami, których oszukiwał, prowadził w tak wiarygodny sposób, że przekazywały mu one duże kwoty, które miał pomnożyć za odpowiedni udział. 

Mówił, że ponosił porażki

W trakcie prowadzonego postępowania przyjętych zostało kilkadziesiąt zawiadomień o oszustwie na kwotę około 8 mln złotych. Podejrzany usłyszał 54-zarzuty oszustwa o znacznej wartości. Tłumaczył się tym, że miał dobre intencje, natomiast ponosił niezależne od niego porażki finansowe.

Akt oskarżenia w tej sprawie został przesłany do prokuratury a następnie trafi sądu, który może skazać Piotra B. nawet na 10 lat więzienia.

Ktoś Cię oszukał? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Już wkrótce rozpocznie się budowa. Na warszawiaków czeka niespodzianka

Więcej o:
Komentarze (50)
Latami żył w luksusie. Przekazali mu razem 8 mln zł. Bo mu uwierzyli
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 122 razy 98

  Znam identyczny przypadek. Jarosław K. z Żoliborza. Latami żył na koszt podatników, których oszustwem skłaniał do utrzymywania go. Myślę, ze suma kosztów jest tu znacznie większa niż skromne 8 mln zł. Tyle to Jarosław K. i jego mafia wydają "na waciki".

 • pawel.lewski

  Oceniono 78 razy 72

  Takie sumy to złodziej Rydzyk nosi przy sobie, on ma znacznie większą klientelę o małym rozumku a jakoś prokuratura nie śmie dobrać mu się do doopy, fiskus też podwinął ogo pod siebie.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 33 razy 31

  Jak udawało się Piotrowi B. przekonać ludzi do oddawania mu swojego majątku?
  Bo nasz świat jest tak skonstruowany. Na niby inteligentnych i mniej inteligentnych. I ci mniej inteligentni zawierzyli swoje pieniądze Amber Gold. Inni ćwierć inteligentni stawiali na franka. I teraz wszyscy narzekają...

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 34 razy 30

  Poszkodowani zaraz zapewne założą stowarzyszenie i będą domagać się od państwa, aby im zwróciło kasę.
  Jakiś spryciarz wybije się na tym i zostanie posłem.

 • natemat22

  Oceniono 25 razy 25

  "na wnuczka" , "na garnki ze stali kosmicznej" , "na życie wieczne" , "na inwestycje giełdowe" , "na policjanta" , "na inwestycje w złoto" , "na tzw Boga" , " na inwestycje w dzieła sztuki" , "na hydraulika" ,itd

 • i.l

  Oceniono 29 razy 23

  jego wiarygodność była odwrotnie proporcjonalna do braku wiedzy u oskubanych.
  Żadna rewelacja, oszuści tylko na takich polują.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX