Znalazł fotel na śmietniku. A w nim - niezwykłe znalezisko. Wystarczyło włożyć głębiej rękę

Serwis Tvnwarszawa.pl opisał historię pana Mariusza, który znalazł fotel na śmietniku. Okazało się, że stary mebel skrywa coś niezwykłego.

Jak pisze serwis Tvnwarszawa.pl, wystarczyło wsunąć rękę między oparcie a siedzenie, by znaleźć niezwykłą rzecz, która prawdopodobnie należała do jednego z wcześniejszych właścicieli fotela znalezionego przez pana Mariusza, mieszkańca Żoliborza, na śmietniku. 

Pan Mariusz chciał dokładnie wyczyścić swoje znalezisko. Z dziury fotela wyciągnął długopis i listę zakupów. Ale nie tylko. Gdy pogrzebał głębiej, natrafił na kartkę, na której widniał konkretny plan podpisany jako "JS".

Plan wycieczki, podział obowiązków

Osoba o inicjałach "JS" chciała spędzić wakacje w Bieszczadach z jakąś grupą. Kiedy miała odbyć się wycieczka? Dokładnie 44 lata temu! 16 maja 1974 roku. Taka data widnieje na pogniecionej kartce, którą znalazł pan Mariusz.

Na kartce wypisano również trasę wycieczki, potrzebny sprzęt oraz kto pełni jaką rolę w grupie podczas wyprawy. 

"Obejmuje z dniem dzisiejszym obowiązki: planisty grupy, kronikarza, humorysty. Pierwsze zadanie: zakupić 3 grube zeszyty. W terminie 7 dni zestawić listę szczegółową wyposażenia + ewent. uwagi koncepcyjne /wszystko pisemnie/." - napisał "JS".

Wszystko w internecie

Jak zauważa w rozmowie z Tvnwarszawa.pl pan Mariusz, był pod wrażeniem dokładności, z jaką został rozpisany plan. Zauważył, że dziś nikt już nie zapisuje takich informacji na kartkach - wszystko jest w internecie. 

Na warszawskich śmietnikach można czasem znaleźć prawdziwe perełki. Na stronie "Uwaga, śmieciarka jedzie" na Facebooku ludzi publikują zdjęcia rzeczy, których chcą się pozbyć. Gdy tylko zobaczą jakieś interesujące rzeczy również dają innym znać. Bo - ludzie są w stanie wyrzucić wszystko - nie tylko stare meble, ale również obrazy.

Czytaj więcej: Śmietnik czy miejski rytuał? 'Ustawa śmieciowa zrobiła z Polaków brudasów'

Znalazłeś kiedyś jakiś "skarb" w starym meblu lub skrytce w mieszkaniu? Napisz do nas i opowiedz swoją historię: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Jedziesz rowerem i nagle... gdzie się podziała droga? Takich miejsc w Warszawie jest mnóstwo [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (28)
Znalazł fotel na śmietniku. A w nim - niezwykłe znalezisko. Wystarczyło włożyć głębiej rękę
Zaloguj się
 • Oceniono 15 razy 7

  Ojejku jejku Napiszcie wreszcie że tym humorystą miał być pewien człowiek z Żoliborza

 • Tomasz Wu

  Oceniono 6 razy 6

  Za rok news z pierwszej strony gazeta.pl: pan Marian znalazł w starym fotelu okruchy z krakersów sprzed 60 lat. Nie mogę już czytać polskich portali "informacyjnych". "Fakt" przynajmniej jest zabawny w swojej konwencji, a tu czy na onetach, wp, interiach po przejrzeniu paru newsów człowiek chce otworzyć sobie żyły z zażenowania.

 • kocisia

  Oceniono 5 razy 5

  Myślałam, że wyciągnął plik dolarów (starych). A poza tym ja też zapisuję wszystko na karteczkach...

 • supermarjan

  Oceniono 5 razy 5

  widać admin nie jest w stanie wytrzymać tego że forumowiczom nie umyka że umieszczający tu takie posty 'ktos' to osoba o zaciekle 'lekkim' umyśle. Coś jak Kubuś Puchatek. A jak wiemy im bardziej kubuś zagladal do srodka tym bardziej prosiaczka nie bylo.
  z tego jasno wynika zeby autor JEDNAK nie pisał.....
  kasowanko po calosci.
  4 raz tu wchodze i 4 komplet postow widze. inne ale wszystkie te same w tresci.
  łapki pana nie bolą?

 • pompompom

  Oceniono 4 razy 4

  Jak sobie pomyślę, że ktoś wyrzucił meble na śmietnik, bo np. pozbył się w ten sposób pluskiew albo (brr jeszcze gorzej) rzeczy po zmarłym co się przeleżał w mieszkaniu to mnie odrzuca. Śmietnik to śmietnik i najlepiej nie robić z niego wystawy mebli używanych do renowacji (ostatnio jest moda na takie rzeczy)

 • mcguirre

  Oceniono 6 razy 4

  Szokująca historia :) Znalazł śmieci w klamocie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX