Warszawianka zauważyła staruszkę rozdającą ulotki. To, co od niej usłyszała, łamie serce

Mieszkanka Warszawy zauważyła na Al. Solidarności staruszkę, która rozdawała ulotki przy gmachu sądu. Postanowiła z nią porozmawiać. To, co usłyszała, porusza do głębi.

Pani Liana umieściła na swoim koncie na Facebooku kilkusekundowy film. Historia, która za nim stoi, poruszy każdego.

Staruszka musi rozdawać ulotki

Mieszkanka Warszawy zauważyła, że przy sądzie na Al. Solidarności na warszawskiej Woli stoi staruszka. Kobieta rozdawała przechodzącym ludziom ulotki. Ten widok tak poruszył panią Lianę, że postanowiła porozmawiać z kobietą. 

Okazało się, że staruszka ma 90 lat, ale mimo sędziwego wieku jest zmuszona do pracy. Nie stać ją na leki i musi w jakiś sposób dorobić. "Dziecko, muszę pracować w tym wieku, bo w takim państwie żyjemy" - usłyszała Liana od 90-latki.

Warszawianka, która umieściła film na Facebooku, mówi, że wspomogła staruszkę. Dodaje jednak, że taka jednorazowa pomoc niestety nie wystarczy.

"Aż serce się kraje" - pisze kobieta w poście. 

"Za to nienawidzę tego kraju"

Post z wideo pokazującym staruszkę rozdającą ulotki udostępniło już ponad 400 osób. W komentarzach rozpoczęła się dyskusja. 

"O rany to jest nie do pomyślenia" - pisze Anna.
"Bardzo smutna rzeczywistość. Trzeba tej pani koniecznie pomóc" - dodaje Izabela.
"To jest to, za co nienawidzę naszego kraju! Zero opieki dla starszych osób, które ledwo wiążą koniec za końcem. Jakaś masakra..." - komentuje Magdalena.

Wielu z komentujących deklaruje, że gdyby autorka wideo planowała organizację zbiórki dla 90-letniej kobiety, chętnie się dołożą. 

Liana, która opublikowała film, mówi, że wybiera się do kobiety ponownie. Chce zawieźć jej jedzenie i dowiedzieć się czegoś więcej. "Bardzo mnie ten widok dotknął i stanę na głowie, aby pomoc tej kobiecie" - pisze.

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie? Powiedz nam o tym. Napisz na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Był pewien, że policjanci wlepią bezdomnemu mandat. Bardzo się pomylił. "Jestem w ciężkim szoku"

Więcej o:
Komentarze (269)
Wola. Staruszka rozdająca ulotki w Warszawie
Zaloguj się
 • maks1956

  Oceniono 170 razy 152

  a takiemu Gowinowi 17.5 tys zł albo Bielanowi 10 tys zł miesięcznie nie starcza na życie i sobie pisiory przyznają nagrody od 50 tys zł wyz i nie wiedzą nawet za co.

 • cezar85

  Oceniono 108 razy 88

  od ośmiu lat Polcy i Polaki nie mogli podziwiać rządzących, jak przyznają sobie wielotysięczne nagrody

  ale dość z ruiną, wstajemy z kolan

  ps. dlaczego nikt tej pani nie powiedział, że leki dla seniorów są za darmo, przecież becia tyle o tym trąbiła

 • ochujek

  Oceniono 82 razy 82

  Ona nie wie co to bieda. Musi pogadać z Gowinem. Krysia też ma receptę dla takich niezaradnych. Dla władzy najważniejsze są potrzeby Rydzyka i ochlapusa Głódzia.

 • gazetalogin12

  Oceniono 74 razy 74

  Smutna historia ale co ma powiedzieć taki Gowin albo Bielan? Ci to dopiero ma ciężko!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX