Zakaz handlu w niedzielę. Co z zakupami w sklepach IKEA w weekend?

Zakaz handlu w niedzielę nie ominie sklepów IKEA. Choć mieszkańcy Warszawy także często odwiedzają je w niedziele, to już od marca będzie musiało się zmienić.

Od marca nie będziemy mogli zrobić zakupów w niektóre niedziele. Wszystko przez ustawę, którą w styczniu podpisał Andrzej Duda. Co ze sklepami IKEA, w których warszawiacy lubią robić zakupy w weekendy?

Te będą w niedziele bez handlu zamknięte. - Zgodność z obowiązującym prawem to dla IKEA priorytet - mówi Teresa Teleżyńska, koordynatorka ds. komunikacji korporacyjnej IKEA Retail. - Dostosujemy działanie naszych sklepów do wprowadzanych rozwiązań, wszystkie będą zamknięte w niedziele objęte zakazem handlu. Będzie za to czynny sklep internetowy - zaznacza.

Zakaz handlu w niedzielę i jego wpływ

Czy zakaz handlu w niedzielę zmieni coś w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa? - Jesteśmy przygotowani, rozważamy różne scenariusze - mówi Teleżyńska. - Będziemy się przyglądać zachowaniom klientów, żeby ewentualnie dostosować rozwiązania do ich potrzeb - dodaje.

- Otwieramy kolejne punkty odbioru zamówień, staramy się być coraz bliżej klientów, proponować formy sprzedaży, które są dla nich dogodne - mówi Teleżyńska. Jak dodaje, to strategia przedsiębiorstwa od lat, nie wprowadzona w związku z tegorocznymi zmianami w prawie.

IKEA w Warszawie i okolicach

W okolicach Warszawy są dwa sklepy IKEA - na ul. Malborskiej 51 na Targówku ( przy granicy z Markami) oraz w Jankach (pl. Szwedzki 1).

Są plany otwarcia trzeciego sklepu, bliżej centrum - w przebudowanej galerii Fort Wola. Prace na tym terenie jednak opóźniają się, według nieoficjalnych informacji Warszawa.naszemiasto.pl ruszą dopiero późną jesienią.

Zakaz handlu w niedzielę. Jak go obejdą warszawskie sklepy? Te centra handlowe będą otwarte

Kiedy nie zrobimy zakupów? W 2018 roku 23 niedziele będą wolne od handlu:

11 marca, 18 marca
1 kwietnia, 8 kwietnia, 15 kwietnia, 22 kwietnia
13 maja, 20 maja
10 czerwca, 17 czerwca
8 lipca, 15 lipca, 22 lipca
12 sierpnia, 19 sierpnia
9 września, 16 września, 23 września
14 października, 21 października
11 listopada, 18 listopada
9 grudnia

CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Co myślicie o zakazie handlu? Często robicie zakupy w niedziele? Piszcie na metrowarszawa@agora.pl.

Ulubione dania mieszkanek Warszawy? Byliśmy zaskoczeni. Oto, gdzie i jak stołuje się stolica

Ulubione dania mieszkanek Warszawy? Byliśmy zaskoczeni. Oto, gdzie i jak stołuje się stolica

Więcej o:
Komentarze (34)
Zakaz handlu w niedzielę. Co z zakupami w sklepach IKEA w weekend?
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 62 razy 54

  Znajdzie się kij na pisowski ryj. Wybory samorządowe już za pare miesięcy , sejmowe za półtora roku. Jak dojna zmiana chce utrudniać życie milionom Polaków, no to dojna zmiana za to zapłaci.
  A ze niektórzy funkcjonariusze dojnej zmiany zdążyli złamać prawo w ciągu ostatnich 2 lat, to da Bóg, że zobaczymy czołowych polityków PiSu w więzieniu.

 • macwies

  Oceniono 52 razy 46

  Przestańcie chodzić do kościoła w niedzielę z zakazem handlu to zaraz handelek wróci.
  Nic tak nie zaboli czarnych ja uderzenie po kieszeni. Oni w niedzielę przecież handlują.

 • Maciej Lysek

  Oceniono 46 razy 46

  tytulem informacji, mieszkam we Francji, sklepy takie jak IKEA, Castorama, Leroy-Merlin sa otwarte we wszystkie niedziele. Wielkopowierchniowe centra typu Carrfour czy Auchan sa zamkniete. Otwarte sa male sklepy Intermache, Leader Prix, Simpy , Franprix i byc moze inne male ale nie jestem pewien. W nocy czynne sa tylko malutkie sklepiki prowadzone najczesciej przez Arabow, jednak nie dluzej niz do polnocy ( sa tez takie ktore sa czynne dluzej ale kazdy sklepik ma swoje godziny - oczywiscie mam na mysli region paryski ) ... pozdrawiam wszystkich

 • vincent33

  Oceniono 59 razy 43

  nie ma problemu
  przecież normalna polska rodzina bez kłopotu pojedzie sobie kupowac wyposażenie domu np w poniedziałęk przed południem
  każdy członek tzw związku zawodowego Solidarność robi tak już od lat

 • walsmet

  Oceniono 47 razy 41

  Należy przeprowadzic referendum w sprawie handlu w niedzielę. To co zrobił Duda to kolejny skandal. Jeden człowiek wie lepiej niż cały naród.

 • rodrigezoo

  Oceniono 46 razy 40

  Dlaczego pisdzielcy zabierają możliwość wyboru, zarabiania, prowadzenia działalności ,spędzania czasu wolnego jak się chce? Robienie na siłę czegoś kończy się katastrofą, czego wam , pisuary, serdecznie życzę z okazji jutrzejszej niedzieli, którą spędzę w galerii handlowej.

 • Oceniono 38 razy 32

  Katolskie rury zwolennicy pedofilii i okradania podatnika. Od...lcie się od słowiańskiej Polski. Jesteście zdrajcami !!!

 • kleha

  Oceniono 31 razy 29

  Całą rodziną wprowadziliśmy całkowity zakaz "chodzenia do kościoła" w święta i dni powszednie oraz zakaz jakiegokolwiek dobrowolnego finansowania pasożytów w sutannach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX