Kaczyński w żadnym stopniu nie zasłużył na pomnik. Równie dobrze mogliby go postawić mojej babci [LIST]

- Zmiana na siłę nazw ulic i stawianie pomników osobom, które kompletnie na nie nie zasługują, to chyba jednak cecha państw totalitarnych - pisze do nas pan Daniel.

Smutno, że takie rzeczy dzieją się w Warszawie, bez konsultacji z jej mieszkańcami. Ludzie dziś to nie jest ciemna, niedoinformowana masa jak w latach pięćdziesiątych, tylko świadomi obywatele, którzy w większości pamiętają zmarłego prezydenta lub mogą się dowiedzieć o nim niemal wszystkiego, za jednym dotknięciem ekranu na swoich smartfonach. Stawianie pomnika Kaczyńskiemu jest farsą. Jest chorym wymysłem jego brata.

Podzielam zdanie większości warszawiaków, że pan Kaczyński w żadnym stopniu nie zasłużył sobie na pomnik. Równie dobrze można by postawić na Krakowskim Przedmieściu pomnik mojej babci, która ma zapewne równie wielkie zasługi w "budowie Polski”.

Widać, że mocodawcy decyzji "dekomunizacyjnych" sami mentalnie głęboko tkwią w czasach stalinizmu. Poza tym, jak na wzorowych polskich katolików przystało, narzucają z góry tylko swoje jedynie słuszne koncepcje i wymuszają ich realizacje. To takie "wschodnie" zachowanie dzikich ludzi, którzy nie rozumieją, co oznacza słowo demokracja.

Uważam, ze jedynym rozwiązaniem tego sporu jest referendum! Niech ktoś je wreszcie przeprowadzi. Jestem pewien, że jego wynik byłby miażdżący dla zwolenników i wyznawców PiS.

- Daniel

***

Co sądzisz o tej opinii? Jak zagłosowałbyś w referendum odnośnie do stawiania pomników smoleńskich w Warszawie? Napisz: metrowarszawa@agora.pl

Więcej o:
Komentarze (167)
Pomniki smoleńskie. Stawianie pomnika Kaczyńskiemu jest farsą. Jest chorym wymysłem jego brata [LIST]
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 224 razy 218

  A co dopiero powiedzieć na pochowanie go wśród królów na Wawelu ?! Dlaczego "mojej babci" nie mogłem tam pochować, to wiem, ale dlaczego złożyli tam Kaczyńskiego ?

 • ml2403

  Oceniono 177 razy 171

  Stawianie pomników wcześniej niż 50 lat po śmierci danej osoby z reguły kończy się jego gwałtownym obaleniem. Tak też będzie i w tym przypadku, bo naprawdę zasługi L.Kaczyńskiego dla czegokolwiek są żadne, a jedyne czym się zaznaczył to doprowadzenie przez brak jakiejkolwiek decyzji do śmierci 96 osób.

 • roll

  Oceniono 150 razy 142

  Lech Kaczyński w przeddzień śmierci miał 5 % poparcia społecznego i żadnej szansy na reelekcję.
  Było to wynikiem niezdarnej polityki wew, i zagranicznej.

 • krynolinka

  Oceniono 144 razy 130

  Cała Polska płakała w 2010 roku a Macierewicz zrobił za przyzwoleniem prezesa cyrk z tragedii. Żaden pomnik już niczego nie naprawi.

 • moppymoppy

  Oceniono 116 razy 112

  Kaczyńskiego pamiętam z kilku faktów:
  pierwszy , kiedy na policyjnego psa wołał Irasiad ( po komendzie policjanta Ira siad !)
  drugi, kiedy Merkel uczyła go na konferencji prasowej zakładania słuchawek
  trzeci, kiedy dostał nieżytu żołądka tuż przed spotkaniem Grupy Wyszehradz
  kiej na Helu i czwarty , kiedy Saakaszwili zrobił go w konia podczas wizyty w Gruzji, organizując show z rosyjskimi żołnierzami.Nie jestem złośliwy, ale innych jego osiągnięć naprawdę nie pamiętam!

 • jo1952

  Oceniono 99 razy 95

  W mojej pamięci tkwi groteskowa "afera krzesełkowa" i fakt,że w ostatnich momentach przed katastrofą ,poparcie prezydent miał ok.17%.To chyba za mało na pomnik?

 • tilow3

  Oceniono 88 razy 84

  Mam pytanie do pisowców - za co ten pomnik? za jakie zasługi? Moi znajomi pisowcy odpowiadają mi tak - "bo zginął straszną śmiercią" " bo był jedyny tak mądry i była to najlepsza prezydentura" no i takie tam podobne (aaa - no i to wasze dodawanie wszystkich tytułów - profesor doktor hab. prezydent Lech Kaczyński - to wygląda na kompleks, niczego nie dokonał ale miał tytuły! nie to co taki Kwaśniewski!) i żaden z pisowców, nie potrafi wymienić mi takiej ewidentnej zasługi, cokolwiek, że zbudował, że pomógł albo miał wpływ.... Beznadziejny prezydent, z nadmuchanym pisowskim ego, nic więcej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX