Wysłał dwie pocztówki - jedną priorytetem, drugą ekonomicznym. Poczta go zaskoczyła

Pan Tadeusz wysłał z Płocka do Warszawy dwie pocztówki - pod ten sam adres. Jedną do synów, drugą do żony. Postanowił zrobić eksperyment i jedną z nich wysłać priorytetem, drugą zwykłym - ekonomicznym.

- Musiałem pojechać do Płocka w sprawie rodzinnej. Pojechałem rowerem, więc dzień miałem bardzo ciekawy - 5 godzin podróży, 5 godzin na miejscu i znów 5 godzin jazdy - opowiada pan Tadeusz.

Priorytet vs ekonomicznyPriorytet vs ekonomiczny materiały archiwalne

Przepłaciłem!

Będąc w Płocku, postanowił wysłać pocztówkę do swoich synów. - Potem pomyślałem, że żonie też się pocztówka należy, więc dokupiłem drugą i uznałem, że to dobra okazja, aby sprawdzić, jaka jest różnica w dostarczeniu przesyłki ekonomicznej i priorytetowej - dodaje.

Pan Tadeusz wysłał pocztówki w piątek po południu. Był bardzo ciekawy, kiedy kartki dotrą pod jego adres.

- Obie dotarły we wtorek rano - stwierdza rozbawiony. - Czyli zapłaciłem o 60 groszy więcej bez potrzeby - dodaje. Za ekonomiczny zapłacił pan Tadeusz 2,60 zł, za priorytet 3,20 zł. Zdjęcie kartek z całą historią opublikował na swoim Facebooku. Ale, jak podkreśla, nie zrobił tego, żeby krytykować Pocztę Polską.

- W tym przypadku ekonomiczny przyszedł wyjątkowo szybko. Priorytet - tak jak powinien - twierdzi pan Tadeusz.

Jak dodaje w rozmowie z metrowarszawa.pl, podobne eksperymenty przeprowadzał kilkanaście lat temu. - Wtedy to w ogóle były jaja - zdarzało się, że priorytet docierał później niż ekonomiczny - opowiada.

"Doszło do zawirowań"

Aby dowiedzieć się, jak to z tymi priorytetami naprawdę jest, zadzwoniliśmy na Pocztę Polską. Pracownik biura prasowego wyjaśnia, że priorytet wysłany do 15 danego dnia, powinien dość już następnego. - Czas dotarcia do adresata to maksymalnie dwa dni robocze - informuje. Z kolei list ekonomiczny powinien dotrzeć w ciągu, dwóch, trzech dni roboczych.

Jak słyszymy w biurze prasowym, nie powinno się zdarzyć tak, że priorytet dochodzi w tym samym czasie, co list zwykły lub później. - Listy są na początku segregowane, te priorytetowe opuszczają pocztę wcześniej. Jeżeli priorytet doszedł w tym samym czasie, co ekonomiczny, musiało dojść do jakichś zawirowań w procesie selekcji - wyjaśnia Poczta Polska.

Więcej o:
Komentarze (38)
Wysłał dwie pocztówki - jedną priorytetem, drugą ekonomicznym. Poczta go zaskoczyła
Zaloguj się
 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 37 razy 37

  Kiepski tytuł, małoklikalny!
  Powinno być:
  "Szalony cyklista pojechał do Płocka, by okpić Pocztę. Poczta zrobiła TO [WYJAŚNIAMY]".

 • Krzysiek Ok

  Oceniono 20 razy 14

  Z tego samego U.P obie kartki jadą tym samym samochodem do rozdzielni, potem jednym samochodem jadą do miejscowości przeznaczenia, potem do tego samego U.P, potem ten sam listonosz je roznosi. Zwykłe listy idą do wora jak leci, a priorytet i polecone trzeba jeszcze dodatkowo rejestrować. I taka to różnica plus dodatkową opłata.

 • cometto-pl

  Oceniono 12 razy 12

  "Jak dodaje w rozmowie z metrowarszawa.pl, podobne eksperymenty przeprowadzał przede wszystkim w latach 90. - Wtedy to w ogóle były jaja - zdarzało się, że priorytet docierał później niż ekonomiczny - opowiada"

  To bardzo ciekawe, bo "priorytet" wprowadzono w 2002 roku...

 • masofrev

  Oceniono 15 razy 7

  "Pojechałem rowerem, więc dzień miałem bardzo ciekawy - 5 godzin podróży, 5 godzin na miejscu i znów 5 godzin jazdy" - już po tym fragmencie widać, że z p. Tadeuszem nie wszystko jest do końca ok ;-)

 • junk92508

  Oceniono 4 razy 4

  Ja jestem zaskoczony ze oba doszły.

  Do mnie regularnie coś nie dochodzi ale też regularnie znajduję w skrzynce listy wysłane do innych ludzi na inny adres - ostatni wczoraj.

 • adin_null_adin

  Oceniono 6 razy 4

  Trzeba było nakleić znaczki strefy okupacyjnej Polska B.

 • delfina77

  Oceniono 2 razy 2

  Mnie też poczta zaskoczyła, gdy pocztówka wysłana przez dzieci znad morza szła miesiąc! Myślałam, że dzieci coś źle wrzuciły, a to nasza kochana Poczta Polska. MIESIĄC!

 • wiadomosci.gazeta

  Oceniono 1 raz 1

  "Za ekonomiczny zapłacił pan Tadeusz 2,60 zł, za priorytet 3,20 zł"

  a na znaczkach jest cena 350 groszy - czyli ziutek klamie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX