To największy kompleks odkrytych basenów w stolicy. Tak będzie wyglądał po przebudowie za 26 milionów

Ośrodek Moczydło przejdzie niedługo modernizację. Basen rekreacyjny będzie miał nową nieckę, pojawią się zjeżdżalnie i inne atrakcje. Miasto wyremontuje też ośrodek dla narciarzy na Górce Szczęliwickiej. W sumie obie inwestycje pochłoną niemal 36 mln zł.
Wizualizacja ośrodka Moczydło po przebudowie Wizualizacja ośrodka Moczydło po przebudowie UM Warszawa

Wizualizacja ośrodka Moczydło po przebudowie

W stołecznym ratuszu podpisano niedawno umowy na przebudowę ośrodka Moczydło oraz wymianę maty zjazdowej na Górce Szczęśliwickiej - dwóch z siedmiu miejskich ośrodków sportu, które w najbliższych latach przejdą modernizację.

- Stale udoskonalamy infrastrukturę sportową w stolicy. Moczydło i Szczęśliwice to jedne z kilku ośrodków, które zmodernizujemy w najbliższych latach - mówiła wiceprezydent Renata Kaznowska. - Dążymy do tego, aby warszawiacy mogli korzystać z jak najlepiej przygotowanych ośrodków - zaznaczyła.

Basen w 2010 r.

Rewitalizacja "Moczydła" zakłada przede wszystkim modernizację basenu rekreacyjnego, którego nowa niecka wykonana będzie ze stali nierdzewnej. Zostanie on wyposażony w zespół zjeżdżalni wodnych oraz inne urządzenia, m.in. w siatkę wspinaczkową, tor przeszkód czy wave ball (kula wytwarzająca sztuczną falę). Wokół basenu rekreacyjnego pojawi się również brodzik i strefa placu wodnego z licznymi atrakcjami dla dzieci.

W centralnej części znajdzie się plaża. Dodatkowo rozbudowane zostaną dwa boiska plażowe do siatkówki i jedno do piłki nożnej. Powstanie również plac zabaw dla dzieci. Prace modernizacyjne obejmują także wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, montaż energooszczędnego oświetlania oraz monitoringu.

Baseny w Parku Wodnym Moczydło w 2010 r.

Ośrodek Moczydło, jak zaznacza ratusz, to wyjątkowe miejsce na sportowo-rekreacyjnej mapie Warszawy. Basen olimpijski z ośmioma torami, duży rodzinny z trzema zjeżdżalniami, brodzik dla dzieci oraz zjeżdżalnia gigant o długości 70 metrów tworzą największy kompleks odkrytych basenów w stolicy. Kilka lat temu został wyremontowany basen sportowy, a boisko do piłki nożnej, nowe toalety i przebieralnie powstały z myślą o Euro 2012. Teraz czas na remont basenu rekreacyjnego, którego historia sięga lat 60. ubiegłego stulecia.

Wykonawcą tej inwestycji jest firma Moris-Polska Sp. z o.o. Za swoją pracę otrzyma wynagrodzenie w wysokości 25 995 000,85 zł brutto. Harmonogram zakłada realizację przedsięwzięcia do 31 października 2018 r.

Nowa nawierzchnia na Górce Szczęśliwickiej

Jednym z głównych elementów modernizacji jest montaż nowej maty zjazdowej na stoku i na trasie wyciągu orczykowego wraz z geotkaniną. Sprawdzone zostaną również istniejące systemy drenażowe i systemy nawadniania stoku. Wykonany będzie też remont drewnianej konstrukcji tarasu widokowego i stacji górnej kolei krzesełkowej oraz wymiana instalacji oświetlenia stoku narciarskiego.

To nie jedyne zmiany, jakie czekają ośrodek Szczęśliwice. Trwają prace polegające na modernizacji piwnic budynku, gdzie powstaną m.in. szatnie. W najbliższych tygodniach zostanie ogłoszone postępowanie przetargowe na rozbudowę ośrodka. Przebudowie poddane zostaną m.in. tarasy widokowe, nawierzchnia i oświetlenie stoku.

Wykonawcą tej inwestycji jest firma PPHU WEMO-GROUP Mariusz Maligłówka. Za swoją pracę otrzyma wynagrodzenie w wysokości 9 840 000 zł brutto. Zgodnie z planami zakończenie prac nastąpi do 30 września 2018 r.

***

Korzystacie z miejskich ośrodków sportu? Co sądzicie o ich stanie? Piszcie na metrowarszawa@agora.pl.

Więcej o:
Komentarze (16)
To największy kompleks odkrytych basenów w stolicy. Tak będzie wyglądał po przebudowie za 26 milionów
Zaloguj się
 • Borys Sz

  Oceniono 12 razy 12

  Ciekawe czy i klientela się zmieni bo obecnie urzędują tam w większości wszystkie Seby i Karyny z okolicy. Niefajnie siedzieć z dzieckiem wśród pijanej gawiedzi... :/

 • kiciah

  Oceniono 6 razy 6

  Ja tam ciągle tęsknię za basenami na Wiśle (między Poniatowszczakiem a Trasą)...

 • szpulazwanyszpula

  Oceniono 6 razy 6

  Ciekawe czy po odbudowie, wciąż będą miejscem schadzek młodych okolicznych żulików.

 • 8gawiedz8

  Oceniono 1 raz 1

  Odkryli baseny!... No, no....

 • login-xyz

  Oceniono 1 raz -1

  a co z ekologia? piece weglowe juz pozamykaly? 5 polskich miast w europejskim top10 a jedno number one! ale zaszczyt, to sie nazywa zloty medal.. media na zachodzie milcza przed wyborami w polsce. ale w 2019 dobiora sie wam tak do dupy, ze bedziecie kwiczec. cala zachodnia europa cierpi waszym kosztem, to powietrze... powietrze nie zna granic.. nie jest wam wstyd? a pis inwestuje w kopalnie, nowe zloza.. na zachodzie zamykaja! coz za gospodarczy sukces polski!

 • login-xyz

  Oceniono 2 razy -2

  a szpitala poludniowego na ursynowie juz pobudowaly? stare poremontowaly? czekaj, matka, ojciec, babcia, dziadek umra, bedziesz mial basen.. hulaj duszo, piekla nie ma.. do czasu.. dzis balanga, disco ponad wszystko, alkohol, tluste flaczki a jutro.. libacje szybko mijaja.. zachowujecie sie jak ciezkiej klasy narkomani - no control, no future.. a co tam!? karpia zjem, karpia zjem.. jutro zona, corka w lzach na cmentarzu z wiszaca glowa w dol.. nic nie bedzie wiecej jak wczoraj..

 • zerozer52

  Oceniono 2 razy -2

  I gó... im z tego wyjdzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX