Podziel się

W przyszłym roku zmieni się też Miodowa. Ma stać się ulicą reprezentacyjną. Jak mówi Mikołaj Pieńkos, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich, dokładne terminy remontu są jeszcze ustalane.

Konsultacje w sprawie remontu odbyły się w sierpniu i wrześniu - informował już w roku 2015 Zarząd Dróg Miejskich. O kształcie planowanych zmian na stronie Zarządu czytamy: "ul. Miodowa znacznie się zmieni. Po remoncie jezdnia będzie miała 6-6,5 m szerokości (dwa pasy ruchu po 3-3,25 m szerokości). Zlikwidowane zostaną pasy rowerowe, ruch rowerowy będzie się odbywał na jezdni. Miejsca postojowe będą wyznaczone w zatokach postojowych w poziomie jezdni. Ich liczba w stosunku do obecnej będzie porównywalna. Chodniki zostaną poszerzone do minimum 3 metrów."

Ponadto ulica zostanie objęta strefą ograniczenia prędkości do 30 km/h. Nawierzchnia chodników będzie wykonana z kamienia, nawiązującego do zastosowanego na Krakowskim Przedmieściu. Latarnie na całej ulicy zostaną wymienione na tzw. "pastorały", czyli charakterystyczne lampy o secesyjnych kształtach kojarzone z Warszawą.

Ostatni remont ul. Miodowa przeszła w 1999 r. przed pielgrzymką Jana Pawła II.

ul. Miodowagoogle.pl

Komentarze (22)
Największe remonty 2017 r. Prace nad tymi inwestycjami mogą sparaliżować stolicę
Zaloguj się
 • avatar

  eberhard_mock_breslau

  Oceniono 35 razy 9

  Serio? To główne wydarzenie na gazeta.pl? Nie powinno być przypadkiem w informacjach lokalnych?

 • avatar

  o-bolo

  Oceniono 9 razy 5

  No na pewno niektóre cieniasy chciałyby treść apelu smoleńskiego na 1 stronie, niedoczekanie wasze.

 • avatar

  glemp1

  Oceniono 9 razy 5

  Ten kamień na chodnikach to nieporozumienie. Nie dość, że źle się po tym chodzi, to jeszcze narażeni jesteśmy na potykanie się o wypadające z trotuarów małe kostki tegoż kamienia, które w wielu miejscach walają pod nogami.

 • avatar

  scepty1

  Oceniono 16 razy 2

  Nie rozumiem o co tu chodzi - średnio raz na 2 lata jest remontowana Jana Pawła, Jana Pawła jest chyba aremontowalna, ciagle jakieś zmiany, dopiero co zakończyli remont z wymianą nawierzchni i budową ścieżek rowerowych i znowu następny ?? Czy ktoś ma łapówkowy monopol na tą ulicę, że co 2 lata całe centrum od strony żoliborza stoi w korkach ?

 • avatar

  xsawer

  Oceniono 11 razy 1

  Ta inwestycja nosi nazwę "Czerniakowska bis", w nawiązaniu do dotychczasowych prac w okolicy Mostu Łazienkowskiego.
  Jeśli to jest okolica Mostu Łazienkowskiego to ja jestem chińskim mandarynem.

 • avatar

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX