Top 50 najdroższych ulic w Warszawie, czyli gdzie są najdroższe mieszkania

Igor Nazaruk
29.05.2015 09:58
A A A
Top 50 najdroższych ulic w Warszawie

Top 50 najdroższych ulic w Warszawie (Wikipedia)

W pierwszej 50. nie ma ul. Francuskiej ani Placu Konstytucji, a Aleje Jerozolimskie nie znalazły się nawet w pierwszej setce! Z najnowszych ofert sprzedaży wynika, że najdroższe mieszkania znajdziemy przy ul. Świętojańskiej. W pierwszej trójce najkosztowniejszych lokalizacji znalazły się również ulice Bitwy Pod Rokitną i Kruczkowskiego. Zaskakująco nisko, bo poza czołową "30" uplasowały się m.in. Krakowskie Przedmieście oraz ul. Świętokrzyska. Tyle jeżeli chodzi o oczekiwania sprzedających. A jak wygląda ranking uwzględniający jedynie ceny transakcyjne (czyli te które doszły do skutku)? Tu w Top 10 króluje ul. Kopernika.
Zobacz więcej miejsc (12)
Komentarze (20)
Zaloguj się
 • avatar

  miu_zalogowana

  Oceniono 20 razy 18

  1. Bitwy pod Rokitna - chodzi o JEDEN budynek, rzeczywiście spektakularny apartamentowiec, natomiast reszta okolicznych blokow to standard.... bardzo przeciętny.
  Zart polega na tym, ze w owym apartamentowcu wszystkie oferowanie mieszkania nadaja sie do generalnego remontu, gdyż króluje tam trącący... starą myszką wystrój z lat 90-tych.
  Słowem: jak wszystko w Warszawie ceny ofertowe nijak sie maja do wartości.

  2. Jesli chodzi o Bialy Kamien, Chodkiewicza i okolice, to w mojej ocenie ceny sa tam absurdalne. Jest to jedna z największych porażek architektonicznych nowoczesnych osiedli w Warszawie. Przy Bialym Kamieniu /Chodkiewicza Miasteczko Wilanow czy Nowe Powisle (Leszczynska) sa szczytem wysmakowania i klasy, tudzież fantastycznych założeń urbanistycznych i planowania miejskiego. To co sie dzieje na bialo_kamiennym Mokotowie to czysty dramat.

  W ogolę należy zawsze pamiętać, ze "średnio" to pan i jego pies maja po trzy nogi (jak wszystkie stworzenia trzynożne), zatem "średnia" cena mieszkań wg.... ulic (sic!) , w totalnie niespójniej pod wzgledem poziomu życia Warszawie, gdzie naprawdę luksusowe apartamentowce stawia sie miedzy slumsami, kompletnie nie oddaje realiów i tylko MIESZA ludziom w głowach, wiec ranking lepiej potraktować jako żart.

 • avatar

  jack_flash

  Oceniono 16 razy 14

  "Top 50 najdroższych ulic w Warszawie" - czy nie lepiej napisac prosciej:
  "50 najdroższych ulic w Warszawie" lub ostatecznie
  "Pierwsza piecdziesiatka najdroższych ulic w Warszawie"

 • avatar

  ainahd

  Oceniono 11 razy 9

  Dziwi mnie pozycja ul. Bagno, rozumiem że cena dotyczycy nowych apartamentowców, ale tak to dziwne. Budynki wybudowane jak nazwa wskazuje na gruncie, pełnym robctwa i wilgoci. W tych wieżowcach co stoją tak od lat, prusaki latają od lat tysiącami. Tak było i nie wierzę, że jest inaczej.

 • avatar

  psubrat2000

  Oceniono 3 razy 3

  Świętojańska 18000 ofertowa, 11000 transakcyjna. Prosty wniosek, trzeba zaczynać negocjacje ponad 40% poniżej ceny ofertowej.

 • avatar

  kka69

  Oceniono 4 razy 2

  Jak to jest z mieszkaniami na Kopernika?
  Są sprzedawane drożej niż ich cena wywoławcza?
  Mam za mały móżdżek żeby to ogarnąć.

 • avatar

  ja5569

  Oceniono 2 razy 2

  Ja mam chlopczyka na Kopernika... Ale ciekawe gdzie najtaniej? Targowek, Pelcowizna?

 • avatar

  ted1

  Oceniono 1 raz 1

  Bzdury, każdy przewodnik miejski powie wam, że najdroższa jest ul. Wieniawskiego na Żoliborzu. Może nikt nie sprzedaje? Poza tym tam są domy, nie mieszkania.

 • avatar

  qudaq

  Oceniono 1 raz 1

  Pouczające. Zwłaszcza dla absolwentów jakiejkolwiek uczelni. Jest w czym wybierać. Ten rejon Starego Miasta to raczej dla szpanu.

 • avatar

  jaga500

  Oceniono 1 raz 1

  Nie znamy jeszcze formy licytacyjnej przy zakupie mieszkania, jak np. w Kanadzie. Gdy wystawia się dom, mieszkanie do sprzedaży, to może się zdarzyć, że sprzedający uzyska wyższą cenę, niż oczekiwał, bo dla zakupującego jest atracyjna lokalizacja lub sam budynek, albo oba elementy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX