Top 50 najdroższych ulic w Warszawie, czyli gdzie są najdroższe mieszkania

29.05.2015 09:58
Top 50 najdroższych ulic w Warszawie

Top 50 najdroższych ulic w Warszawie Wikipedia

W pierwszej 50. nie ma ul. Francuskiej ani Placu Konstytucji, a Aleje Jerozolimskie nie znalazły się nawet w pierwszej setce! Z najnowszych ofert sprzedaży wynika, że najdroższe mieszkania znajdziemy przy ul. Świętojańskiej. W pierwszej trójce najkosztowniejszych lokalizacji znalazły się również ulice Bitwy Pod Rokitną i Kruczkowskiego. Zaskakująco nisko, bo poza czołową '30' uplasowały się m.in. Krakowskie Przedmieście oraz ul. Świętokrzyska. Tyle jeżeli chodzi o oczekiwania sprzedających. A jak wygląda ranking uwzględniający jedynie ceny transakcyjne (czyli te które doszły do skutku)? Tu w Top 10 króluje ul. Kopernika.
Komentarze (40)
Top 50 najdroższych ulic w Warszawie, czyli gdzie są najdroższe mieszkania
Zaloguj się
 • avatar

  jack_flash

  Oceniono 60 razy 58

  "Top 50 najdroższych ulic w Warszawie" - czy nie lepiej napisac prosciej:
  "50 najdroższych ulic w Warszawie" lub ostatecznie
  "Pierwsza piecdziesiatka najdroższych ulic w Warszawie"

 • avatar

  miu_zalogowana

  Oceniono 35 razy 31

  1. Bitwy pod Rokitna - chodzi o JEDEN budynek, rzeczywiście spektakularny apartamentowiec, natomiast reszta okolicznych blokow to standard.... bardzo przeciętny.
  Zart polega na tym, ze w owym apartamentowcu wszystkie oferowanie mieszkania nadaja sie do generalnego remontu, gdyż króluje tam trącący... starą myszką wystrój z lat 90-tych.
  Słowem: jak wszystko w Warszawie ceny ofertowe nijak sie maja do wartości.

  2. Jesli chodzi o Bialy Kamien, Chodkiewicza i okolice, to w mojej ocenie ceny sa tam absurdalne. Jest to jedna z największych porażek architektonicznych nowoczesnych osiedli w Warszawie. Przy Bialym Kamieniu /Chodkiewicza Miasteczko Wilanow czy Nowe Powisle (Leszczynska) sa szczytem wysmakowania i klasy, tudzież fantastycznych założeń urbanistycznych i planowania miejskiego. To co sie dzieje na bialo_kamiennym Mokotowie to czysty dramat.

  W ogolę należy zawsze pamiętać, ze "średnio" to pan i jego pies maja po trzy nogi (jak wszystkie stworzenia trzynożne), zatem "średnia" cena mieszkań wg.... ulic (sic!) , w totalnie niespójniej pod wzgledem poziomu życia Warszawie, gdzie naprawdę luksusowe apartamentowce stawia sie miedzy slumsami, kompletnie nie oddaje realiów i tylko MIESZA ludziom w głowach, wiec ranking lepiej potraktować jako żart.

 • avatar

  ainahd

  Oceniono 17 razy 13

  Dziwi mnie pozycja ul. Bagno, rozumiem że cena dotyczycy nowych apartamentowców, ale tak to dziwne. Budynki wybudowane jak nazwa wskazuje na gruncie, pełnym robctwa i wilgoci. W tych wieżowcach co stoją tak od lat, prusaki latają od lat tysiącami. Tak było i nie wierzę, że jest inaczej.

 • avatar

  jarmulka

  Oceniono 11 razy 11

  Co to znaczy "Top 50..." czy w tym pedzie do swiata zapomnieliscie juz jezyk polski ?

 • avatar

  psubrat2000

  Oceniono 7 razy 7

  Świętojańska 18000 ofertowa, 11000 transakcyjna. Prosty wniosek, trzeba zaczynać negocjacje ponad 40% poniżej ceny ofertowej.

 • avatar

  100-sto

  Oceniono 5 razy 5

  Bezsensowny ranking. Jeden budynek przy Bitwy pod Rokitną nie czyni tej ulicy w żaden sposób wyjątkową. Idąc tym tropem gdyby Duda sprzedał Belweder wygrałaby Belwederska.

 • avatar

  jaga500

  Oceniono 3 razy 3

  Nie znamy jeszcze formy licytacyjnej przy zakupie mieszkania, jak np. w Kanadzie. Gdy wystawia się dom, mieszkanie do sprzedaży, to może się zdarzyć, że sprzedający uzyska wyższą cenę, niż oczekiwał, bo dla zakupującego jest atracyjna lokalizacja lub sam budynek, albo oba elementy.

 • avatar

  la.leszek3

  Oceniono 2 razy 2

  Czyli leć kupować na Kopernika bo masz za pół ceny?? czyżby się nie sprzedawały?

 • avatar

  qudaq

  Oceniono 2 razy 2

  Pouczające. Zwłaszcza dla absolwentów jakiejkolwiek uczelni. Jest w czym wybierać. Ten rejon Starego Miasta to raczej dla szpanu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX