Na dawnym lotnisku w Góraszce powstanie gigantyczne centrum handlowe. Prawie tak wielkie jak Arkadia

Pod Warszawą, na terenie dawnego lotniska w Góraszce, gdzie odbywały się pokazy lotnicze, powstanie ogromne, wielofunkcyjne centrum handlowe. Ma to być jeden z największych i jednocześnie najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Pozwolenie na jego budowę wydał wicestarosta otwocki Paweł Rupniewski.
Kolorowe życie - centrum handlowe Kolorowe życie - centrum handlowe Immochan

Pokazy lotnicze

Do tej pory Góraszka kojarzyła się z pokazami lotniczymi. Te nie odbywają się na dawnym lotnisku już od 2010 roku. Teren przejęła spółka Immochan, deweloperskie ramię francuskiej grupy Auchan, która zarządza centrami handlowymi w Polsce i za granicą. W naszym kraju posiada 22 centra o łącznej powierzchni najmu 570 tys. m kw.

Kolorowe życie - centrum handlowe w Góraszce Kolorowe życie - centrum handlowe w Góraszce Immochan

Z dużym rozmachem

Centrum handlowe w Góraszce ma nosić nazwę "Kolorowe życie" i ma mieć powierzchnię 100 tys. m kw. (zaledwie o 3 tys. mniej niż największe stołeczne centrum Arkadia). Mieścić się tam będzie hipermarket Auchan, supermarket budowlany Leroy Merlin, sportowy sklep Decathlon, operator RTV AGD oraz galeria, w której znajdzie się aż 220 sklepów i restauracji.

Kolorowe życie - centrum handlowe Kolorowe życie - centrum handlowe Immochan

Połączenie rozrywki, handlu, zakupów i przyjemności

- Nasz pomysł na Góraszkę to połączenie rozrywki, handlu, zakupów i przyjemności, a wszystko to z poszanowaniem środowiska naturalnego. To znacznie więcej niż nowe miejsce na handlowej mapie województwa. Góraszka to nowa koncepcja wielofunkcyjnego centrum, które zaoferuje klientom nowy sposób spędzania czasu z rodziną lub przyjaciółmi - informują inwestorzy.

Kolorowe życie - centrum handlowe Kolorowe życie - centrum handlowe Immochan

Najnowocześniejsze

Nie zdradzają na razie szczegółów oraz tego, co dokładnie kryje się pod hasłem - najnowocześniejsze. Jak mówią, chodzi przede wszystkim o połączenie nowych technologii z wielofunkcyjnością - na terenie obiektu powstaną atrakcyjne place zabaw dla dzieci, kino, osobne przestrzenie, w których będzie można spędzać czas z przyjaciółmi czy uprawiać sport.

Dodają, że to miejsce robione z dużym rozmachem. "Bogactwo oferty handlowej, jakość oferty restauracyjnej, jak i doskonały dojazd, sprawiają, że projekt ten otwiera nowy etap w historii centrów handlowych w Polsce" - informują.

Kolorowe życie - centrum handlowe Kolorowe życie - centrum handlowe Immochan

Dojazd

W okolicach centrum handlowego będzie budowana wkrótce trasa ekspresowa S17 oraz południowa obwodnica Warszawy. Przedłużany będzie także odcinek autostrady A2. Obiekt ma być jednak ukończony, zanim zakończą się prace przy budowie dróg (2020 rok). Do centrum w pierwszych miesiącach działalności może być utrudniony dojazd. W tej chwili z centrum Warszawy do Góraszki dojedziemy samochodem w pół godziny, transportem miejskim podróż zajmie nam ok. godzinę (prawie tyle samo czasu musimy przeznaczyć na dojazd do C.H. Janki).

Kolorowe życie - centrum handlowe w Góraszce Kolorowe życie - centrum handlowe w Góraszce Immochan

2,5 tysiące pracowników

Klientami "Kolorowego Życia" będą w pierwszej kolejności mieszkańcy położonych blisko Góraszki osiedli i miejscowości linii otwockiej, a także dzielnicy Wesoła i miasta Sulejówek.

Pracę ma znaleźć tutaj aż 2,5 tysiąca osób. Centrum może być dużym konkurentem dla sklepów w Jankach, gdzie również mieści się m.in.: Auchan czy Leroy Merlin czy tych w Markach.

Nie wiadomo, kiedy powstanie centrum. W tej chwili trwają jeszcze prace projektowe.

Kolorowe życie - centrum handlowe Kolorowe życie - centrum handlowe Immochan

Ekolodzy

Według wcześniejszych założeń inwestora centrum handlowe miało być oddane do użytku już na przełomie 2014 i 2015 roku. Na przeszkodzie stanęli ekolodzy, którzy przez długie miesiące skutecznie blokowali rozpoczęcie budowy inwestycji. Z początkiem roku inwestor uzyskał jednak decyzję środowiskową i prace na lotnisku w Góraszce się rozpoczęły.

Co sądzisz o powstawaniu tak dużych galerii handlowych? Jesteś ich fanem czy wręcz przeciwnie? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Więcej o:
Komentarze (59)
Na dawnym lotnisku w Góraszce powstanie gigantyczne centrum handlowe. Prawie tak wielkie jak Arkadia
Zaloguj się
 • 3jw60

  Oceniono 44 razy 32

  Na tak duży obiekt to kaplica nie wystarczy. Musi być regularny kościół a handel w niedziele będzie dozwolony.

 • stachud

  Oceniono 41 razy 21

  Super, w końcu coś na prawym brzegu Wisły. Nie trzeba będzie pchać się do Warszawy po zakupy.

 • horatio_valor

  Oceniono 21 razy 13

  >"Nasz pomysł na Góraszkę to (...) hipermarket Auchan, supermarket budowlany Leroy Merlin, sportowy sklep Decathlon, operator RTV AGD oraz galeria "

  No patrzcie. A myślałem, że megacentra handlowe wyszły z mody już jakieś 10 lat temu. Jakoś nic większego w Warszawie od podobnego czasu nie powstało. Na początku, owszem, wszystko to było nowe i atrakcyjne, ale teraz ich widok wywołuje głównie ziewanie. Ani myślę się tam wybierać, chyba że akurat będę w pobliżu i czegoś mi będzie trzeba.

 • adalberto3

  Oceniono 20 razy 12

  Koniecznie trzeba podciągnąć tory i urządzić dworzec. Do Otwocka blisko. Wtedy całe centrum będzie na dworcu. Możliwość otwarcia w niedziele. Mały Duda (duży to pałacowy) nie podskoczy.

 • tospam

  Oceniono 14 razy 10

  To jakie następne lotnisko do zaorania, może Bemowo? I jeszcze Kobylnica pod Poznaniem, tam też już deweloperzy składają propozycje nie do odrzucenia. Niekoniecznie właścicielom terenów, wystarczy że się zgłoszą do odpowiednich "wybrańców" ludu k. jego mać.

 • kresedebarg

  Oceniono 9 razy 9

  będą jakieś promocje przy otwarciu? chciałbym już kolejkę zająć

 • xsawer

  Oceniono 13 razy 9

  A w środku okazała kaplica i w każdym sklepie stoisko z dewocjonaliami i wtedy centrum może działać przez 365 dni w roku.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 6 razy 6

  wreszcie Otwock i Mińsk Mazowiecki będą mieć centrum handlowe z prawdziwego zdarzenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX