Remont Dworca Wschodniego kosztował 60 mln, a teraz... ustawiają wiadra na kapiącą wodę

Sufit jednego z przejść na dworcu Warszawa Wschodnia notorycznie przecieka. Jak informuje nas czytelnik, co jakiś czas pojawiają się wiadra na kapiącą z góry wodę. I tak jest od dłuższego czasu.
Przeciekający dach na dworcu Warszawa Wschodnia Przeciekający dach na dworcu Warszawa Wschodnia fot. czytelnik

Wiadra na wodę

Dworzec Warszawa Wschodnia na Pradze w 2012 r. przeszedł gruntowną modernizację. Wszystko z powodu odbywających się wtedy m.in. w Warszawie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Remont, jak pisał tvnwarszawa.pl, pochłonął 60 mln zł.

Okazuje się jednak, że po kilku latach nie wszystko działa, jak należy. Czytelnik zwrócił nam uwagę, że na jednym z przejść pod peronami notorycznie przecieka sufit.

Przeciekający dach na dworcu Warszawa Wschodnia Przeciekający dach na dworcu Warszawa Wschodnia fot. czytelnik

Mokry sufit

Co jakiś czas pojawiają się tu wiadra. Widać je także... na zdjęciu Google Street View (zrobiono je w październiku 2016 r.)


google street view

W 2008 r. "Gazeta Wyborcza" ochrzciła Wschodni "najgorszym polskim dworcem". Wpłynęły na to panujący tam mrok, nieestetyczne budy handlowe, zanieczyszczenie odchodami gołębi czy niedostosowanie miejsca do potrzeb niepełnosprawnych.

Wiele z tego zmieniło się podczas modernizacji w 2012 r. Budynek przeszedł lifting, zniknęły stragany, pojawiły się za to kamery monitoringu. Odnowiono także przejścia na perony.

Przeciekający dach na dworcu Warszawa Wschodnia Przeciekający dach na dworcu Warszawa Wschodnia fot. czytelnik

Sufit przejścia na dworcu

- Po obfitych opadach deszczu może dochodzić do sytuacji, że w przejściu podziemnym zbiera się woda - przyznaje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Służby techniczne i firma odpowiadająca za czystość w tym miejscu stale monitorują przejście - dodaje w rozmowie z metrowarszawa.pl.

- Tunel nie był remontowany - zaznacza Jakubowski. - W ramach przebudowy linii średnicowej planujemy modernizację stacji, w tym także tuneli na perony. Nowe odwodnienie i izolacja sprawią, że nie będzie już dochodziło do takich sytuacji - zapewnia.

Kiedy to nastąpi? - Rozpoczęcie przebudowy torów linii średnicowej planujemy w 2020 roku - mówi rzecznik.

Co myślicie o przeciekającym suficie? Widzieliście też wiadra na wodę w tym miejscu? Piszcie na metrowarszawa@agora.pl albo w prywatnej wiadomości na Facebooku.

Komentarze (27)
Dworzec Warszawa Wschodnia. Remont kosztował 60 mln, a teraz... ustawiają wiadra na kapiącą wodę
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 20 razy 18

  To żadna fuszerka, a przemyślany sposób łapania deszczówki...:-)

 • siwywaldi

  Oceniono 27 razy 17

  Podniecając się wiadrami, zapominacie że samo przejście wykonane było blisko 70 lat temu, kiedy do izolacji używano jedynie lepiku i papy. Do tego "jakość" wykonania prac była "socjalistyczna" i efekt gotowy. Dziś być może w celu zatkania przecieku trzeba dostać się do tego tunelu od góry, co może być trudne, choćby z powodu konieczności wstrzymania na jakiś czas ruchu pociągów

 • jacuo

  Oceniono 14 razy 12

  1, Tunel nie był remontowany , więc artykuł delikatnie mówiąc dziwaczny
  2. Wiadra na wodę z sufitu widziałem np. w podobno nowoczesnym budynku przy ulicy Czerskiej 8/10

 • typowynazista

  Oceniono 8 razy 6

  "Skontaktowaliśmy się z zarządcą dworca, PKP Polskimi Liniami Kolejowymi. Czekamy na odpowiedź." To może byście chociaż doczekali się owej odpowiedzi zanim puścicie bąka w internetach? Bo tak to artykuł - jak bąk - z dupy.

 • Michał Tomaszewski

  Oceniono 6 razy 6

  Nie chrzańcie o windach dla niepełnosprawnych. Piszecie, że są. A w rzeczywistości.......ich nie ma!!! Proszę poprawić tą bzdetę!

 • tuli5

  Oceniono 5 razy 5

  Na Dworcu Wschodnim nie ma wind dla niepełnosprawnych. W ogóle żadnych wind nie ma

 • stockholmsblodbad

  Oceniono 7 razy 5

  "Konstrukcja pracuje", czy jakoś tak mówią ci od fuszerek budowlanych.

 • zielony_wesolek

  Oceniono 6 razy 4

  te wiaderka to zapory przeciw rowerowe :)

 • lukask73

  Oceniono 8 razy 4

  Nie ma tam żadnego sklepienia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX