Komentarze (79)
Nie jeździły pociągi, a mieszkańcy w czynie społecznym odśnieżali chodniki. Tak wyglądała zima stulecia w Warszawie [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 167 razy 53

  Zacznijmy od tego, że była to „Zima Stulecia”, ale nie dotyczyła stulecia OBECNEGO, tylko ubiegłego. Ale gwoli sprawiedliwości
  :
  Po pierwsze wówczas śnieg był REGULARNIE wywożony i nie zalegał syfem aż do wiosny.
  Po drugie, ulice i chodniki były ODŚNIEŻANE szuflami, a nie zasypywane przy lada śnieżku pierdylionem ton soli, tak jak dziś.
  Po trzecie, mimo że coś takiego jak "opony zimowe” nie było wówczas w Polsce znane, to jednak ludzie POTRAFILI jeździć nawet i po "białej” jezdni.
  Po czwarte: mimo że dymiły TYSIĄCE kominów z indywidualnych palenisk oraz setki lokalnych kotłowni a Stary i Jelcze-diesle dymiły na czarno LEPIEJ niż kominy Batorego, to NIKT nie dostawał sraczki z powodu jakiegoś smogu i nie biegał w po ulicy w maseczkach.

  No i po piąte – NIE BYŁO kretynów uważających, że Warszawa to Kopenhaga więc należy cały rok jeździć rowerami.

 • qqben

  Oceniono 31 razy 31

  Tamta zima była mroźna, a zaliczana jest do zimy stulecia przez olbrzymie opady śniegu, lecz to styczeń 1987 był najzimniejszym miesiącem w historii polskiej meteorologii. Wtedy było zimno. Naprawdę zimno.

 • ursus104

  Oceniono 28 razy 26

  Dzięki za wycofanie się z prezentacji na slajdach. Doceniamy

 • pionier630

  Oceniono 16 razy 16

  "Okres, który nazywa się dziś zimą stulecia rozpoczął się w sylwestrową noc 1979 r. Intensywne opady śniegu sparaliżowały wtedy cały kraj." Nieprawda. Zima stulecia zaczęła się w sylwestrową noc 1978 r.

 • kocurimysza

  Oceniono 10 razy 10

  Jest zima To Musi byc Zimno ! .

 • leoleo

  Oceniono 19 razy 9

  pociągi nie tylko odwołane lecz zasypane w trasie - gdzieś na trasie kraków warszawa, studenci w kraju mieli odwołane zajęcia by pomóc w odśnieżaniu, w krakowie jak zwykle bylo mało śniegu a wolne mieliśmy i tak; zdrowia ludziom, kaczory kiedyś odejdą

 • masakramasakra

  Oceniono 8 razy 8

  na zdjęciu nr 9 młody Kaczyński. musiało być już po południu bo jest na nogach

 • Jan Mtozek

  Oceniono 10 razy 8

  ałtor, ałtor, myślenie nie boli. Co ma wybuch z 15 lutego do sytuacji z pierwszych dni stycznia? To że w ten sposób zasypało kraj było wynikiem splotu okoliczności - sylwester, błyskawicznie spadająca temperatura, która zmroziła i pokryła lodem zapasy węgla na hałdach,potem nowy rok i dopiero od 2 stycznia zaczęto w pełni oczyszczać teren ze śniegu. Nota bene, byłem 1 stycznia 1979 na śląsku opolskim - jak sobie przypominam, to śniegu było kilkanaście centymetrów i 10-cio stopniowy mróz. Prawdziwa zima stulecia była w latach sześćdziesiątych, kiedy na okres dwóch tygodni pozamykano szkoły a temperatura spadała nawet do -40 stopni. I jakoś nikt nie zamarzał pod płotem.

 • Oceniono 7 razy 7

  Pamiętam.....nie było widać ciężarówek zza zasp po drugiej stronie ulicy........w gdańsku! 1979. Byłam w zoo w oliwie na "spacerze".....śnieg po pas, to była świetna zabawa.......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX