Kolorowe zdjęcia z Powstania Warszawskiego. To nie to samo, co czerń i biel. Realizm fotografii poraża

03.08.2017 11:34
Kolorowe zdjęcia z Powstania Warszawskiego

Kolorowe zdjęcia z Powstania Warszawskiego Sylwester Braun / Muzeum Powstania Warszawskiego - z profilu Mikołaj Kaczmarek - Kolor Historii

Wszystkie zdjęcia z Powstania Warszawskiego budzą silne emocje. Jednak wystarczyło pokolorować stare czarno-białe fotografie, aby uzyskać jeszcze silniejszy efekt. Powstanie w kolorze staje się jeszcze bardziej namacalne.
100 pytań z historii Polski - quiz dla długodystansowców
1/100Józef Piłsudski w 1918 r. objął stanowisko:
Komentarze (271)
Kolorowe zdjęcia z Powstania Warszawskiego. To nie to samo, co czerń i biel. Realizm fotografii poraża
Zaloguj się
 • avatar

  09czocha2013

  Oceniono 666 razy 304

  Czy to mają być 63 dni chwały ? Cała elita zginęła, 200 tyś mieszkańców, 20-30 tyś walczących, miasto zrównane z ziemią, wszystkie dobra kultury zniszczono nie mówiąc o prywatnych kolekcjach. LUDZIE obudźcie się !!!

 • avatar

  julian05

  Oceniono 258 razy 162

  Ludzie czy wy jesteście pojeba**? Czy tylko takich durni udajecie? 63 dni chwały dla ludzi walczących o wolną niepodległą Polskę!!! Oddajemy hołd tym którzy walczyli za nas i za nasze rodziny. Dowództwo i Ci co wiedzieli o tym że nam nikt nie pomoże wysyłając tych ludzi na pewną śmierć powinni wisieć ale reszta która chciała zaznać wolności musi po dziś dzień być szanowana i czczona za bohaterstwo! Cześć i chwała bohaterom!!! Niech żyje wolna Polska !!!

 • avatar

  tomala44

  Oceniono 301 razy 159

  W 1945 w Warszawie mieszkanie było luksusem. Ale nie dla ojca Jarosława Kaczyńskiego. Ten dostał od Bieruta całą willę na Żoliborzu.

 • avatar

  ankawwa

  Oceniono 209 razy 147

  Chcę tylko przypomnieć, że żaden z tych "dowódców" co podjęli decyzję o Powstaniu nie był Warszawiakiem. Dodam jeszcze, że ludność cywilna próbowała - już podczas trwania powstania - powstrzymywać niektóre oddziały by przestali walczyć. Tak mi dziadkowie opowiadali, którzy byli przy tym. W domu się mówiło, że Powstania nigdy nie powinno być. Proszę pamiętać, że z ZG AK tylko jeden generał zginął na Łubiance, drugi został w Warszawie a reszta na emigracji we Francji i Anglii. A co się stało z tymi młodymi ludźmi z karabinami i butelkami benzyny w rękach ? Bez komentarza.............!

 • avatar

  r0b0l_reaktywacja

  Oceniono 104 razy 84

  powtórzę słowa swojego Dziadka, Powstańca: nigdy więcej takiej bezsensownej głupoty.
  Udało mu się pod koniec imprezy, pomimo ran uciec do Berlinga, za co został uznany przez 3/4 RP ( pośmiertnie ) za komunistę. Bo miał zaszczyt zdobywać Berlin

 • avatar

  wartomyslec

  Oceniono 98 razy 76

  Wieczna chwała dla żołnierzy powstania i mieszkańców Warszawy, którzy zapłacili życiem za ten zryw!!!
  Wieczna hańba, pogarda i zapomnienie dla dowódców, którzy wywołując powstanie, skazali ludzi i miasto na śmierć!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane