Zapomniane zabytki, ofiary tajemniczych pożarów. Unikatowe budynki, które mogą zniknąć [ZDJĘCIA]

Zabytkowe kamienice, o których miasto zapomniało

Zabytkowe kamienice, o których miasto zapomniało Warszawa, której kiedyś nie będzie

Podziel się

O niektórych budynkach miasto całkiem zapomniało. Przyszłość innych stoi pod znakiem zapytania, pozostałe są ofiarami "tajemniczych pożarów", za którymi mogą stać nowi właściciele. Wielu podejrzewa, że zależy im na tym, by dom doszczętnie spłonął - nie będą musieli ich później remontować. Oto najcenniejsze warszawskie budynki, których może już wkrótce zabraknąć na mapie stołecznych zabytków.

Tekst oraz zdjęcia przygotował dla Metrowarszawa.pl autor fan page'a "Warszawa, której kiedyś nie będzie".

Komentarze (12)
Zapomniane zabytki, ofiary tajemniczych pożarów. Unikatowe budynki, które mogą zniknąć [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • avatar

  kotecka1

  Oceniono 9 razy 5

  Skąd Wy bierzecie te zchamiałe masy ludzkie w takiej ilości, że stale trzeba budować dla nich coraz to nowe osiedla ?.

 • avatar

  bodzio.c

  Oceniono 4 razy 4

  Nowe metody czyścicieli działek w Stolicy!

 • avatar

  slazur

  Oceniono 15 razy 3

  rozumiem, że dla historii Warszawy to spuścizna i słusznie warta zachowania, bo Niemcy spalili dosłownie to miasto więc trzeba zachować je, choć powiedzmy klasy w sobie spektakularnej nie mają. Natomiast szkoda, że prawie nikt nie płakał i nie zamierza płakać, a co ważniejsze ratować tysięcy pałaców, zamków i kamieniczek Dolnego Śląska, bo nie wszystkie zostały rozebrane dla "odbudowy" stolycy. Dzisiaj w tamtejszych miasteczkach i wsiach nie widać już tego bogactwa które pozostało mimo wszystko po przejściu chamstwa z za wschodniej granicy i grabieży wygłodniałej zysku ludności z "centralnej" Polski. Nie spalono wszystkiego, a mimo to że zostały tam prawdziwe perełki architektury, żaden konserwator zabytków ze stolycy się nad nimi nie pochylił, nie zorbili tego też politycy PZPR, Unii Wolności, Platformy i ciekawe czy zrobią aktualnie rządzący, oby bo tracimy resztki najbogatszej niegdyś części Europy - krainy tysięcy pałaców, zamków i całych układów architektury

 • avatar

  6nine9

  Oceniono 4 razy 2

  Szydlo odmaluje z zewnatrz i beda mieszkania+.

 • avatar

  my-opinion

  Oceniono 10 razy 2

  "reprezentatywną elewację" ? no proszę Was....

 • avatar

  rudziszek

  Oceniono 3 razy 1

  Gdzie jest Hala MirKowska???? (slajd 11). A gdzie "Łucka 2017" (slajd chyba 2...)

 • avatar

  aki3

  Oceniono 10 razy 0

  Opuszczone rudery gdzie do jednej przybudówki doklejone jest kilka innych to zabytki? Skoro zabytki to dlaczego nikt o nie nie dba?

 • avatar

  hdtvpolska

  Oceniono 8 razy -6

  Zalecam:
  oprócz Puławskie resztę gniotów wyburzyć.
  Póki prywatny kapitał chce inwestować w nową Warszawę.
  Po wyjściu z UE będzie za późno.

 • avatar

  wwojtek9

  Oceniono 16 razy -6

  Co za bzdury! Toż to propagowanie fanatyzmu zabytkowego! Rozumiem, Starówka, Krakowskie Przedmieście, Łazienki. Ale nie każda stara RUDERA! Miasto musi się rozwijać, a znam wiele przypadków, gdy ktoś, kto naiwnie wykupił od gminy mieszkanie które kiedyś przydzielono jego rodzicom i nagle okazywało się, iż Konserwator Zabytków wpisał dom do rejestru i kowalski ma za wszystkie remonty płacić kilka razy więcej niż inni! Gazeta jest piewcą oszczędzania energii,to może zainteresuje się faktem, iż na skutek wpisania do rejestru wyglądu kolejnych ulic w Warszawie, szeregu domów nie można ocieplić, a ich mieszkańcy są skazani na gigantyczne opłaty za ogrzewanie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX