11.07.2017 13:50
Komentarze (23)
Zaloguj się
 • madame_de_p0mpad0ur

  Oceniono 16 razy 12

  Dlaczego budowa bloków przy Pańskiej jest opisana jako OzŻB? Co za bzdura.

 • asperamanka

  Oceniono 9 razy 9

  Jako "reprezentacyjną", zabudowaną gmachami rządowymi i luksusowymi mieszkaniami, przed 1939 rokiem planowano "Dzielnicę Marszałka Piłsudskiego" na Polu Mokotowskim i w jego okolicach, więc zapewne jakaś cześć Alej Niepodległości by się na tę "reprezentacyjność" załapała. Zachowane projekty wskazują, że ta dzielnica by wyglądała jak przerośnięty MDM - i nic dziwnego, bo realizacje lat 40. I 50. to dzieło tych samych architektów, którzy planowali "Dzielnicę Piłsudskiego", upiększone elementami socrealistycznymi, ale oparte o te same założenia.

  Natomiast odpowiedź na pytanie, które części miasta, gdyby nie wojna, były najdroższymi i najelegantszymi do zamieszkania, to czyste spekulacje, bo rynek rządzi się swoimi prawami. Pewnie jednak nadal ścisłe "city", czyli kwartały na południe od i wokół Ogrodu Saskiego.

 • tedek1

  Oceniono 4 razy 4

  Jak to biedne spoleczenstwo bylo w stanie odbudowac miasto wlasciwie z kupy gruzow...

 • Elisabeth Porteneuve

  Oceniono 4 razy 4

  Mieszkałam jako malutkie dziecko na Muranowie, właśnie w jednym z tych 3-piętrowych budynków postawionych na hałdach gruzów z getta. Bardzo dobrze, ze te stare zdjęcia są teraz dostępne. Dziękuje.

 • ja5569

  Oceniono 3 razy 3

  Swoja droga to bardzo ciekawy temat: jak wygladalaby dzis Warszawa gdyby II WS nie miala miejsca. Mozna tylko spekulowac...

 • speedy13

  Oceniono 2 razy 2

  "zrealizowana w ciągu siedmiu lat: 1962-1972. " - ja może już z podstawówki sporo zapomniałem, ale dodawanie i odejmowanie jakoś mi wychodzi. Ile to jest lat?

 • nr36

  Oceniono 1 raz 1

  gdyby babcia...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX