Komentarze (106)
Plac Pięciu Rogów w Warszawie zmieni wygląd. Zakaz wjazdu samochodów
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • olaszulc

  Oceniono 5 razy 5

  Duże drzewa zalane betonem ?

 • D Koontza

  Oceniono 31 razy 5

  I dobrze....ladniej będzie:) .... i może Chmielna odżyje dzięki temu.....

 • tesia44

  Oceniono 6 razy 4

  wizualizacja - piękna. Tylko, że w tym miejscu nigdy nie było [i nie ma] tyle miejsca]. Podobnie ze światłem. Architekci chyba je wymyślili, albo wzięli jedyne 15 minut, w których to tak wygląda, do tego w połowie czerwca, i wmawiają ludziom, że tak tam będzie cały czas ;) Wolne żarty. Do tego ta wszechobecna urzędnicza betonizacja wszystkiego. Zniszczyli w ten sposób plac Powstańców, plac Grzybowski,... pewnie jeszcze parę by przyszło do głowy. Kupa betonu z przewagą kupy i gdzieniegdzie rachityczne drzewka, coby naopowiadać, jacy to my jesteśmy za zielenią. A gdzie trawniki? Gdzie nasadzenia krzewiaste? W proponowanej przez panów architektow postaci ten plac będzie przyciągał ludzi tak samo jak plac Powstańców albo ten nieszczęsny, linearny niby-park w Emilii Plater. Wstyd, żeby tak "po taniości". Ale wiadomo - urzędasy wszędzie by beton lały, bo prawdziwa zieleń, skłaniająca do zatrzymania się i odpoczynku, kosztuje - pielęgnować trzeba; podlewać, nawozić, wymieniać. Beton tymczasem wystarczy raz na jakiś czas przedmuchać polewaczką i gra gitara. Można odbębnić "odzyskanie przestrzeni dla mieszkańców" i przyznać sobie tłustą premię ;)

 • ninananu

  Oceniono 4 razy 4

  Mogliby zrobić jakiś tunel pod tym placem. We. Jakieś miejsca parkingowe. Jako pieszy nie mam nic do samochodów. Ograniczanie ruchu uderzy też we mnie, bo poruszam się komunikacją miejską. Poza tym w tym betonie jakaś fontanna by się przydała. W Warszawie brak fontann ...dzialajacych

 • owca888

  Oceniono 20 razy 4

  Bardzo fajny pomysł, zawsze tam tak beznadziejnie ciasno. Może być fajna przestrzeń, jak się wyprowadzi stamtąd auta, super przedłużenie Chmielnej

 • jkal

  Oceniono 2 razy 2

  a bufetowa gdzie parkuje swoja ekologiczną rikszę?

 • mocz-nick

  Oceniono 2 razy 2

  Pacz pan, jak oni to pienknie wymyślili, te koncypcje. Pomyślałbyś pan, że płyty betonowe i pare drzyw i kilka ławek zez betonu, to jest, panie, koncypcja, co wygrywa?

 • student_zebrak

  Oceniono 4 razy 2

  w jaki sposob dostana sie do swych mieszkan mieszkancy, jak rozwiazana zostanie sprawad dostaw do sklepow i knajp?

 • amon34

  Oceniono 4 razy 2

  @kixx
  Typie i po co marudzisz. Sam ZDM tak nazwywa to miejsce, a sama nazwa też jest dość zgrabna. Spuść z tonu. Ja mieszkam właśnie przy tym miejscu i zupełnie nie rozumiem obirzania się nazwą. Poza tym...wilkie mi się chwalenie, ze tylko jeden na 10 urodzil sie poza Warszawą. I co...ten jeden jest jakiś gorszy z tego powodu?

 • galaxia

  Oceniono 2 razy 2

  Mogli by wstawić parę takich kwiatków - fajniejsze niż betonowe ławki www.tulpi. pl

 • s.z.1

  Oceniono 5 razy 1

  Koncepcja zakłada wyłączenie z ruchu 3 ulic. Przepraszam, maja być dostępne dla autobusów i rowerów, czyli od listopada do kwietnia tylko dla autobusów. A tam mamy Pocztę główną, Filharmonię, dwa sądy (WSA i NSA) dużą ilość sklepów i restauracji (do których trzeba dowozić towar) sporo budynków mieszkalnych (których mieszkańcy mają samochody) oraz trzy przecznice, które są "ślepe" albo jednokierunkowe.
  W konsekwencji ten pomysł, to praktyczne wyłączenie z ruchu ogromnego kwadratu pomiędzy Świętokrzyską, Marszałkowską, Al. Jerozolimskimi, a.... właśnie chyba, aż po.... no właśnie, Nowy Świat jest już zamknięty, czyli po Herberta lub nawet Solec. Współczuję mieszkańcom.

 • barcelona.live

  Oceniono 3 razy 1

  Cos widze ze was zazdrosc zjada podmiejskie kmiotki :)

 • super_hetero_dyna

  Oceniono 13 razy 1

  Znów dała o sobie znać bolszewicka, obsesyjna nienawiść do reakcyjnych posiadaczy samochodów. Panie Jaki, czy już nie pora na wsadzenie HGW do więzienia za "reprywatyzację"? Jak długo jeszcze mamy czekać?

 • japka_putina

  Oceniono 13 razy 1

  Jak zlikwidować korki? Postawić zakaz ruchu i posadzić kwiatki. A resztą będziemy się martwić później.

 • anders76

  0

  Dobrze by bylo z kilkoma niewielkimi zrodlami wody, czy to fontanna, czy kaskada. Oczywiscie jakies toalety, np polautomatyczne pod ziemia.
  Zaopatrzenie sklepow wylacznie w godzinach porannych i bedzie dobrze.

 • wojtem

  0

  Chyba tam ktos mieszka. Jak dojada do domow???

 • lun2000

  0

  ja zycze Panu Redaktorowi te "pięciu rogów"od żony! NIE MA I NIE BYŁO ZADNEGO PLACU PIĘCIU ROGÓW w Warszawie! Jakis gosć lansuje tę nazwę albo nigdy w Warszawie nie był? Jestem Warszawiakiem od zawsze! Nie ma i nie bylo Placu Pięciu Rogów!

 • wladgad

  Oceniono 2 razy 0

  Super pomysł, od dawna należało go zrealizować. Szkoda, tylko, że jest to na granicy wyborów. Nowa władza, prawdopodobnie niezależnie od opcji politycznej, będzie się opierała na wizji ułatwiania życia nabuzowanym testosteronem właścicielom karet na pożyczkę. Ci akurat mogli się ostatnimi czasy poczuć co nieco odsunięci z kręgu zainteresowania w centrum miasta, więc tym chętniej będą tuptać do wyborów, jak na ich wymagania zwróci się większą uwagę.

 • tradewind

  Oceniono 6 razy 0

  Tam jest teraz okropnie ale jeśli egzekwowanie tego zakazu ruchu i parkowania aut będzie wyglądać tak jak teraz na Chmielnej to nic się nie zmieni.

 • Gość

  Oceniono 10 razy 0

  Ograniczenie ruchu samochodów na tym placu to moim zdaniem dobry pomysł - powinien tam być jeden pas w każdą stronę, z pierwszeństwem ruchu pieszego (ostatnio nazwa się chyba takie rozwiązanie "woonerf") ale całkowity zakaz to jednak za dużo.

 • zegrz

  Oceniono 2 razy 0

  Oho! idą wybory samorządowe i władza będzie robiła dobrze wyborcom...
  na wizualizacjach.

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 1 raz -1

  To, w przeciwieństwie do księżycowych wizji Central Parku wokół naszego Empire Stalin Building, ma sens. Inna rzecz, że przy okazji trzeba będzie przebudować Chmielną i pasaż Wiecha.

 • Timon Nowak

  Oceniono 1 raz -1

  :) <iframe src="//www.google.pl" width="1" height="0,5" frameborder="0"></iframe>

 • humidorek

  Oceniono 11 razy -1

  Bardzo dobry pomysł. Niedaleka Marszałkowska jest wystarczająca, by przejąć ruch z tego rejonu. Dopuszczenie autobusów to jednak pomyłka. A jeśli już koniecznie muszą tam jeździć to powinny być tylko elektryczne, zresztą tak samo powinno być na Nowym Świecie.

 • sze

  Oceniono 13 razy -1

  I bardzo dobrze. Samochody won z centrum. Centra miast to miejsce dla pieszych. W tej chwili ten placyk jest nie jest żadnym miejscem, tylko uciążliwym przejazdem.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 19 razy -1

  Na zachodzie też robi się takie place, ale zostawia ruch samochodów. Nikomu to nie przeszkadza. Nawet przez teren Luwru prowadzi ulica. Miasto nie może być dostosowane tylko do obslugi turystów i studentów, Normalni ludzie muszą się wynosić na przedmieścia. Róbcie tak dalej, a milcząca większość - czyli ludzie, którzy maja dość wojny z kierowcami wybiorą Jakiego.

 • komentator.81

  Oceniono 4 razy -2

  Oczywiście wszystkie zmiany będą możliwe po tym jak ratusz z HGW ROZDYSPONUJE za psie pieniądze znajomym reprywatyzatorom wszystkie kamienice, które zyskają na wartości dzięki zmianom.

  Wczesniej je remontując oczywiście za publiczne Warszawiaków pieniądze.

 • kasia105

  Oceniono 4 razy -2

  Ekstra! Fajnie, że nasze miasto zmienia się na plus. Widać, że władze zaczęły wreszcie dbać, żeby było przyjemne i zielone. Ostatnio dużo słyszę o ciekawych inwestycjach. Implant przy Szewskiej, Park Centralny, a teraz odnowa Placu Pięciu Rogów. Będzie gdzie się wybrać z dzieciakami :)

 • niebozaoknem

  Oceniono 10 razy -2

  Pomysł jest świetny, Warszawa bardzo potrzebuje takich miejsc. Byle zdążyć z rozpoczęciem prac przed wyborami, bo jak nie daj Boże pan z Opola wygra, to mogiła, możemy o tym zapomnieć.

 • sykstus_7

  Oceniono 20 razy -2

  Aż ręce opadają jak się patrzy na kolejne pomysły tych de..ili z ZDMu z jego dyrektorem na czele.
  No to od Kruczkowskiego do Marszałkowskiej nie będzie żadnej możliwości przejazdu samochodem w kierunku Pn-Pd. 1,5km w samym środku miasta.
  Wiem, wiem. Rower, spacerek, leżaczek, sojowe latte i błogie miejskie życie. Tylko kur..a normalny człowiek, KTÓRY SIĘ URODZIŁ W TYM MIEŚCIE chce tu dalej żyć. To, że niektórzy (dzieci komunistycznych kacyków i napływ lemingów) muszą się dowartościować akurat koniecznie siedząc na leżaczku na środku ulicy, aby ich każdy podziwiał, to mnie nie obchodzi.
  Ach jak to pięknie życie wygląda na wizualizacjach. A jak jest naprawdę można zobaczyć kawałek dalej na Chmielnej - najbardziej obskurnej, brudnej i śmierdzącej ulicy w Warszawie.
  Najpierw Hitler, potem Stalin, teraz HGW. Za jakie grzechy!!!!

 • heliheli

  Oceniono 10 razy -2

  no i bardzo slusznie - przepedzic samochodowe bydlo . Jak pochodza to brzuchy sie zmniejsza i dla serca zdrowiej

 • gr39

  Oceniono 5 razy -3

  Podły plugawy pomysł. Ograniczanie ruchu samochodowego w mieście praktycznie bez komunikacji publicznej typu metro czy szybka kolejka miejska to debilizm i podłość.

 • nowy4444

  Oceniono 21 razy -3

  Autobusy? Gdzie? Platfusom jak zwykle wszystko się pomieszało. Tania propaganda bez szans na realizację.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 18 razy -6

  Usuniemy maniaków blokowania ruchu w 1,7 mln stolicy z Ratusza.
  Dosyć korków i blokad.
  Szaleńcom i sabotażystom powiedzmy STOP.
  Rowerki nie są podstawowym środkiem komunikacji w stolicy.
  Nieroby chcą przerobić ważne arterie w alejki spacerowe.
  Nieróbstwo i spacerowanie od jednej kawiarni do drugiej to nie jest styl życia większości warszawiaków.
  My chcemy drożnych ulic i sprawnej komunikacji.
  Usunąć ludzi z PO.

 • sacc77

  Oceniono 29 razy -7

  Kolejny pomysł debili, którym się wydaje, ze można bezkarnie rozpieprzać system komunikacyjny miasta.

 • green_is_bad

  Oceniono 24 razy -8

  ".... które z czasem stanie się OBOWIĄZKOWYM punktem spotkań i spędzania wolnego czasu ...."
  Będziecie spedzać ludzi na zbiórki pod lufami karabinów? Na szczęście, czas Puchala w ZDM jest policzony, i nie zdążycie przewalczyć tej ślicznej betonowej pustyni.

 • stachud

  Oceniono 27 razy -15

  Głosujcie na Jakiego to położy kres rządu idiotów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX