Tak mogłoby być w stolicy. Wystarczyłaby jedna zmiana - mówi raport. Kierowcy nie będą zadowoleni

Plac Bankowy z samochodami i po ich wymazaniu

Plac Bankowy z samochodami i po ich wymazaniu Uber

Podziel się

Na tysiąc warszawiaków przypada dziś ponad 921 pojazdów, a samochody szukające miejsca do zaparkowania generują ponad 30 proc. ruchu w centrach miast. A jak wyglądałaby Warszawa bez samochodów?

Zespół Doradców Gospodarczych TOR przyjrzał się polityce parkingowej w polskich miastach. Z raportu wynika, że na zmniejszenie ruchu w centrach miast wpłynęłoby podwyższenie opłat za parkowanie w strefie płatnej.

Warszawa posiada największą w Polsce strefę płatnego parkowania, szacuje się ją na ok. 29,5 tys. miejsc postojowych (w Poznaniu - drugim w rankingu - jest ich niecałe 10 tys.). Samych abonamentów dla jej mieszkańców wydano już więcej niż jest miejsc dla samochodów.

Uber postanowił sprawdzić, jak mogłaby wyglądać Warszawa, w której samochody i parkingi nie przytłaczają przestrzeni miejskiej. Powstała strona miastobezsamochodow.pl. Zobaczcie też zdjęcia miejsc w centrum miasta z wymazanymi autami.

Komentarze (111)
Parkowanie w Warszawie. Tak mogłaby wyglądać Warszawa. Wystarczyłaby jedna zmiana
Zaloguj się
 • avatar
 • avatar
 • avatar
 • avatar

  maaac

  Oceniono 66 razy 28

  Wszystko prawda poza jednym drobnym drobniutkim problemem. Uber NIE jest car-sharingiem a nieuczciwą usługą taksówkową.

 • avatar

  haslotrzy

  Oceniono 32 razy 24

  W Szwecji każdy samochód musi mieć wykupione stałe miejsce garażowe lub parkingowe. Parkować na ulicach, na wyznaczonych miejscach, można najwyżej 24 godziny, później auto jest bez litości odholowane przez służby miejskie. A te wyznaczone miejsca też są "ruchome", np. w dzień parzysty po prawej, a w nieparzysty - po lewej stronie ulicy. Jak się chce, to można...

 • avatar

  miga777

  Oceniono 97 razy 21

  Jak by wywalić kolejno; ulice, chodniki, domy to było by zajebiście. Oczywiście można pomyśleć o zieleni, ale wywalanie samochodów stojących wzdłuż domów na ulicy i pisanie, ale będzie pięknie to już głupota.

 • OLA O

  Oceniono 45 razy 21

  Witam Trasformersów dla których ludzie to tylko budowlańcy dróg, parkingów. Samochody to nasi władcy, a ludzie to ich niewolnicy.

 • avatar
 • avatar

  zosima

  Oceniono 54 razy 20

  Dlaczego na tych zdjęciach nie ma rowerów? Znowu komuś cykliści zawadzają?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX