Na poczcie kupisz dziś wszystko. Przepisy siostry Marii, odświeżacze powietrza. 'Prezes każe, to sprzedajemy' [ZDJĘCIA]

Poczta Polska przechodzi prawdziwą metamorfozę. Urzędy w Warszawie powoli zamieniają się w kramy, gdzie można kupić nie tylko znaczki, ale również chemię gospodarczą i artykuły spożywcze. Czasami jednak asortyment potrafi zaskoczyć. Odwiedziliśmy siedem urzędów w Warszawie i przejrzeliśmy, co można w nich kupić. Co 'schodzi' najlepiej?
Urzędy Poczty Polskiej zaskakują asortymentem Urzędy Poczty Polskiej zaskakują asortymentem Metro Warszawa

Na poczcie kupisz dziś wszystko. Przepisy siostry Marii, odświeżacze powietrza. 'Prezes każe, to sprzedajemy' [ZDJĘCIA]

Poczta Polska przechodzi prawdziwą metamorfozę. Urzędy powoli zamieniają się w kramy, gdzie można kupić nie tylko znaczki, ale również chemię gospodarczą i artykuły spożywcze. Czasami jednak asortyment potrafi zaskoczyć klientów Poczty. Odwiedziliśmy 7 urzędów w stolicy i przejrzeliśmy to, co można w nich kupić. Czego jest najwięcej? To może was zaskoczyć.

- Zarząd czy jakiś prezes każe, to sprzedajmy - mówi pracownica urzędu Poczty Polskiej na Mokotowie, gdy pytamy, dlaczego w okienku możemy dziś kupić nie tylko znaczki i koperty, ale i odświeżacze powietrza, modlitewniki czy kosmetyki.

Metro Warszawa

Metro Warszawa

Odświeżacze powietrza można kupić nawet w okienku Odświeżacze powietrza można kupić nawet w okienku Metro Warszawa

Odświeżacze do toalet i chemia gospodarcza

- Artykuły kojarzone z asortymentem typowym dla kiosków, jak i stacji benzynowych - w tym artykuły sezonowe (upominki, gadżety świąteczne lub patriotyczne), które można u nas kupić z okazji świąt i rocznic - są odpowiedzią na zmieniające się potrzeby klientów - wyjaśnia biuro prasowe Poczty Polskiej.

Odświeżacz powietrza i chemia domowa do kupienia na Poczcie PolskiejMetro Warszawa

Wszystko do domuMetro Warszawa

To, co można kupić w urzędach Poczty Polskiej w Warszawie potrafi zaskoczyć. To, co można kupić w urzędach Poczty Polskiej w Warszawie potrafi zaskoczyć. Metro Warszawa

Dewocjonalia dobrze schodzą

Jakie są zatem potrzeby klientów? Jak się okazuje, najchętniej kupujemy książki kucharskie autorstwa sióstr zakonnych oraz wszelkiego rodzaju dewocjonalia. Nie kryją tego urzędniczki pocztowe: - Idą wszystkie pozycje siostry Marii, ostatnio kalendarze z papieżem Franciszkiem i naszym papieżem. Ludzie kupują, to my sprzedajemy. Dewocjonalia dobrze schodzą - kończy pani w okienku.

W urzędach Poczty Polskiej kupimy dziś nie tylko znaczki, ale np. dewocjonaliaMetro Warszawa

W urzędach Poczty Polskiej możemy kupić dziś nie tylko znaczki, ale np. dewocjonaliaMetro Warszawa

Kalendarz z papieżem to przebój w urzędach Poczty Kalendarz z papieżem to przebój w urzędach Poczty Metro Warszawa

Sprzedaż powinna być rentowna

Jak wyjaśnia Poczta Polska, towary, które wprowadzamy do sprzedaży, muszą spełnić szereg kryteriów. Przede wszystkim ich sprzedaż powinna być rentowna. - W działalności handlowej reagujemy na potrzeby rynku i staramy się je zaspokajać - informuje. I dodaje: Według PwC handel detaliczny stanowi nawet 20 proc. w przychodach wielu operatorów pocztowych na świecie.

Metro Warszawa

Ręczniki, książki, pamiątki małe i duże. Poczta Polska dwoi się i troi, aby klienci byli zadowoleni. Ręczniki, książki, pamiątki małe i duże. Poczta Polska dwoi się i troi, aby klienci byli zadowoleni. Metro Warszawa

Pamiątkowe ręczniki i inne upominki

- Jednych to może śmieszyć, ale takie ręczniczki upominkowe czy książka kucharska na prezent jak znalazł - mówi starsza kobieta czekająca w kolejce w głównym urzędzie Poczty w Śródmieściu. I dodaje: Ja to lubię, stojąc w kolejce, pooglądać sobie rzeczy, które można na na poczcie kupić. Czas szybciej leci.

Metro Warszawa

 

Metro Warszawa

Ręczniki upominkowe na Poczcie PolskiejMetro Warszawa

Regały z grami i zabawki. Tym kusi Poczta Polska Regały z grami i zabawki. Tym kusi Poczta Polska Metro Warszawa

Zabawki

Prawie wszędzie dostaniemy różnego rodzaju zabawki. Gdy planszowe, samochodziki, maskotki.

Regały pełne upominkówMetro Warszawa

Metro Warszawa

Metro Warszawa

To, co można kupić w urzędach Poczty Polskiej w Warszawie potrafi zaskoczyć. To, co można kupić w urzędach Poczty Polskiej w Warszawie potrafi zaskoczyć. Metro Warszawa

Składany Kapelusz, Polskie Archiwum X i inne ciekawostki

Asortyment trochę różni się w zależności od poczty. To, co można kupić w urzędach pocztowych na Żoliborzu czy Woli, nie zawsze kupimy np. w Śródmieściu.

Metro Warszawa

- Asortyment handlowy nie jest taki sam w każdej placówce pocztowej. Towary zostają zakwalifikowane do sprzedaży ze względu na ich atrakcyjność i jakość, opakowanie, możliwość ekspozycji w placówkach, potencjał sprzedażowy - wyjaśnia Poczta.

Metro Warszawa

 

Zestaw do tapasMetro Warszawa

Urzędy Poczty Polskiej w Warszawie zaskakują asortymentem Urzędy Poczty Polskiej w Warszawie zaskakują asortymentem Metro Warszawa

Galanteria i odzież

To, co jeszcze rzuca się w oczy to fakt, że duże urzędy coraz częściej przypominają sklepy spożywczo-przemysłowe.

Metro Warszawa

 

Metro Warszawa

Poczta Polska, tak jak inni operatorzy pocztowi w Europie, szuka nowych rozwiązań biznesowych, które pozwolą zrekompensować skutki rewolucji cyfrowej - tłumaczy nam sprawę Poczta Polska.

Metro Warszawa

Metro Warszawa

Rajstopy na Poczcie PolskiejMetro Warszawa

To, co można kupić w urzędach Poczty Polskiej w Warszawie potrafi zaskoczyć. To, co można kupić w urzędach Poczty Polskiej w Warszawie potrafi zaskoczyć. Metro Warszawa

Muzyka disco polo i Piotra Rubika

W stołecznych urzędach można kupić także książki i płyty z muzyką. - Ostatnio pojawiły się książki Cejrowskiego - mówi urzędniczka z Bemowa. Obok tytułów podróżniczych autorstwa Wojciecha Cejrowskiego, znajdziemy książki małego i dużego patrioty oraz lektury szkolne.

Muzyka Piotra Rubika na Poczcie PolskiejMetro Warszawa

- Płyty można kupić Rubika czy disco polo. Wszystko jest - wyjaśnia pani w okienku na Bemowie. W placówkach pocztowych poza asortymentem podstawowym udostępniamy również wydawnictwa książkowe, oferujemy bogaty asortyment tytułów prasowych oraz inne artykuły - wyjaśnia nam Poczta Polska. - Sprzedaż towarów handlowych wzrosła w 2016 roku o ponad 10 procent w porównaniu do 2015 roku. Niezmiennie uzyskujemy bardzo dobre wyniki sprzedaży prasy egzemplarzowej oraz sukcesywnie rozwijamy sprzedaż tytułów książkowych sygnowanych logotypem Poczty Polskiej, które są przeznaczone wyłącznie do naszej sieci sprzedaży. Ich sprzedaż w 2016 ponad trzykrotnie przekroczy wyniki sprzedażowe roku 2015.

Muzyka disco polo do kupienia na Poczcie PolskiejMetro Warszawa

Asortyment na Poczcie Polskiej Asortyment na Poczcie Polskiej Metro Warszawa

Literatura sakralna i patriotyczna

Metro Warszawa

Wojciech Cejrowski to nowa gwiazda Poczty Polskiej. Jego książki również można kupić w urzedachMetro Warszawa

Metro Warszawa

Książki kucharskie na Poczcie Polskie Książki kucharskie na Poczcie Polskie Metro Warszawa

Hit! Książki kucharskie zakonnic

Metro Warszawa

Metro Warszawa

Na Poczcie kupimy także artykuły spożywcze Na Poczcie kupimy także artykuły spożywcze Metro Warszawa

Jedzenie

Metro Warszawa

Więcej o:
Komentarze (201)
Na poczcie kupisz dziś wszystko. Przepisy siostry Marii, odświeżacze powietrza. 'Prezes każe, to sprzedajemy' [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • ginztonickiem

  Oceniono 183 razy 177

  to wygląda jak połączenie chińskiego sklepu wszystko za pinć złoty i straganu z dewocjonaliami pod Jasną Górą. Oczywiście najlepiej schodzą papieże :D

 • komandorbuka

  Oceniono 175 razy 159

  Na poczcie koło mojego domu czuję się jak w sklepie z dewocjonaliami a momentami zalatuje nawet psychiatrykiem. Kalendarze z JP2,albumy dla nawiedzonych kato-zwyrodnialców podniecających się widokiem zdjęć reaktora atomowego zwanego potocznie świątynią opatrzności, książki jakiś katolickich oszołomów którym berety poryło w stopniu nie do opisania normalnymi słowami, jakieś gówna na światowy dzień młodzieży specjalnej troski, figurki, nalepki, krzyże wiszące, krzyże stojące, krzyże leżące, znicze małe, duże, średnie...czerwone, zielone.... Jest też plastelina, dla moherów zapewne aby sobie lepiły jezuski w domu. Kogoś zdrowo w łeb pizgło.

 • kuba161048

  Oceniono 166 razy 156

  Kiedy ostatnio wysyłałem list po wejściu na pocztę myślałem ,że jestem w zakrystii .

 • totmes72

  Oceniono 116 razy 116

  A jak towar nie schodzi to pewnie pracownicy muszą kupować. jak żona pracowała to ten szajs trzeba było kupować. Nie wiem jak jest teraz. A listonoszom płacą śmieciowe pensje. W centralach dyrektorów jak nasrał.

 • year68

  Oceniono 98 razy 90

  Na poczcie bywam po odbiór poleconego i tylko dlatego, że łatwiej listonoszowi zostawić awizo w skrzynce. Zamiast nosić listy dźwiga kilogramy reklamowej makulatury z marketów, dlatego zawsze wybieram PACZKOMATY. Jest taniej, szybciej i odbieram kiedy mi pasuje.

 • wodzikas

  Oceniono 91 razy 89

  Odnoszę wrażenie że komuś z góry na poczcie zdrowo się we łbie posrało !!!
  na list polecony miedzy (Warszawą a Wrocławiem ) czekam 6 dni , kilka dni temu potrzebowałem przesłać paczkę , nie miałem kartonu , poszedłem na pocztę iii.... ? D...a ! pani powiedział że zrobiła zamówienie i przyjdzie za trzy ni a ja potrzebuję teraz . Natomiast jakieś rajtki , batoniki , dewocjonalia są !! qwa gdzie my żyjemy ?? Czy w Ty kraju nie ma już normalnie , racjonalnie myślących ludzi ?? została tylko banda idiotów ??? Poczta podnosi opłaty !! ok ale na co ? abym wchodząc na pocztę , czekał aż jakaś babcia wybierze dla wnusia batonika , albo książeczkę ??? ( nic nie mam do kochanych Babć ) to Poczta Polska !! listy , przesyłki , paczki !! nie wspomnę że zmiana czasu pracy poczty powoduje że rano nie mogę odebrać listu , tylko po południu a wtedy są takie kolejki że można paść !! w dodatku na cztery okienka dwa albo jedno pracuje !!!! to chore !!

 • gazeciarz

  Oceniono 79 razy 79

  Bywam na poczcie w ostateczności a że jest wiele innych dostarczycieli to zazwyczaj mi się udaje. Ostatnio dwa okienka otwarte ale obie panie walczą z systemem aby zarejestrować numer na kartę. Spoko, po pracy mam czas - gdzie mi będzie lepiej niż w urzędzie. Wyraźnie widać "dobrą zmianę" - na ladzie Nasz Dziennik, Gazeta Polska, kalendarze ze świętymi. Wyborczą trudno znaleźć. Dobrze że jeszcze nie została zakazana jej sprzedaż.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX