Zdumiewające wnętrza, historie wywołujące dreszcze. Tylko nieliczni odważyli się wejść do środka [ZDJĘCIA]

15.06.2017 09:48
gazownia

gazownia źródło: szaryburek.blox.pl

Opuszczony zakład psychiatryczny, 'warszawskie koloseum' czy tajna radiostacja kontrwywiadu to tylko nieliczne opuszczone obiekty, które znajdują się w Warszawie i okolicach. Długie, obdrapane z tynku korytarze, wszechobecny zapach wilgoci i mrok rozświetlony jedynie leniwymi promykami słońca. W naszym przeglądzie znajdziecie budynki, których mury pamiętają jeszcze rewolucje przemysłową, a także obiekty, w których straszy...
Komentarze (43)
Zdumiewające wnętrza, historie wywołujące dreszcze. Tylko nieliczni odważyli się wejść do środka [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • avatar

  kuracyja

  Oceniono 32 razy 24

  "Traktory z tej fabryki były tak popularne, że na ich cześć nazwano warszawską dzielnicę, w której znajduje się zakład."

  Informacja nieprawdziwa.
  Po 1. - Czechowice zmieniły nazwę na Ursus w 1954 roku nie na cześć traktorów, tylko aby nie mylono miasta z Czechowicami-Dziedzicami (wtedy samymi Czechowicami).
  2. - Ursus nie był dzielnicą Warszawy aż do 2002 roku! (nie mylić z byciem w granicach Warszawy od 1977 roku - niejako "za karę" za czerwiec '76 - wtedy był częścią Ochoty)

  Brawo. W redakcji pracują ludzie nieznający historii swojego miasta.

 • avatar

  wichura

  Oceniono 28 razy 18

  Jak widać głównym źródłem problemów, doprowadzającym obiekty do ruiny, jest... wpis do rejestru zabytków.

 • avatar

  kocham.absurdy

  Oceniono 44 razy 14

  oto prawdziwy dorobek solidarnościowej hołoty której zlasowano mózgi - tej hołocie bardziej pasuje być nędzarzem i wyznawcą religii smoleńskiej niż żyć w kraju który potrafiłby zabezpieczyć potrzeby życiowe jego mieszkańców.
  Miliony Polaków olało ten solidarnościowy dorobek i wyjechało jak najdalej od tego solidarnościowego domu wariatów by żyć, mieszkać i pracować w spokoju.
  Żaden z tych cwaniaków nie chce się przyznać że te ruiny to jego udział w realizacji debilnych solidarnościowych haseł. Ale jak widać Polakom to widocznie pasuje bo jak nie hasło że mamy jednakowe teoretycznie żołądki to kolejne demagogiczne hasła wyznawców religii smoleńskiej - kolejnych oszustów od manipulowania sądami prawem i podobnymi bzdetami, jeszcze tego nie zniszczyli do końca, ale jest szansa że po kolejnych instytucjach pozostaną podobne ruiny - jako kwintesencja polskiej głupoty

 • avatar

  szlakuls

  Oceniono 25 razy 13

  30.000 ludzi produkowało rocznie 50.000 traktorów. Czyli 1 i 2/3 traktora rocznie na pracownika. To się musiało nie udać!

 • avatar

  szlakuls

  Oceniono 13 razy 11

  Gazownia - nie tyle zrezygnowano z produkcji gazu w tym obiekcie co miasto (i Polska) przeszło z gazu świetlnego na gaz ziemny.

 • Rafał Szelenbaum

  Oceniono 12 razy 10

  Garbarnia właśnie zyskała nowy dach...mogę podesłać zdjęcia z góry, zdecydowanie wygląda jak remont kapitalny :)

 • avatar

  sprawazlewa

  Oceniono 8 razy 6

  "Gazownia świetnie prosperowała, lecz w latach 80. XIX wieku na skutek rewolucji przemysłowej gaz zaczął wypierać prąd." A korekta śpi. Zdania powinny być zrozumiałe dla czytelnika.

 • avatar

  szcz9

  Oceniono 5 razy 5

  Gazownia fantastycznie "zagrała" arenę sportową w filmie "Aria dla atlety".

 • avatar

  tom_aszek

  Oceniono 7 razy 5

  Garbarnia Temler i Szwede obstawiona rusztowaniami (a przynajmniej część). Coś tam drgnęło?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX