Gdzie wypijesz najlepszą kawę w Warszawie? Nie w Charlotte... Ten ranking was zaskoczy [12 KAWIARNI]

Najlepsza kawa w Warszawie

Najlepsza kawa w Warszawie Arkadiusz Gadaliński

Podziel się

Kawa to jeden z najważniejszych napojów w życiu niejednego warszawiaka. Większość nie wyobraża sobie rozpocząć dnia bez filiżanki cappuccino, americano czy espresso. Ważne, aby kawa stawiała na nogi, ale przede wszystkim dostarczała przyjemnych doznań. W poszukiwaniu tej najlepiej wyparzonej i najciekawszej w smaku wybraliśmy się z analitykiem sensorycznym i kawoszem, Mateuszem Kubikiem. W której kawiarni wypiliśmy najlepszą kawę? Sami byliśmy zaskoczeni...

Komentarze (77)
Gdzie wypijesz najlepszą kawę w Warszawie? Nie w Charlotte... Ten ranking was zaskoczy [12 KAWIARNI]
Zaloguj się
 • avatar

  el_konarro

  Oceniono 88 razy 84

  Co pół roku odgrzewamy ten sam ranking espresso. Ile ten tekst ma - ze 3 lata będzie? :)
  Pominę już fakt, że o kant d... można teraz ten ranking potłuc - bariści którzy robili te kawy już dawno pracują gdzie idziej, a CAVA w Placu Unii nie istnieje już dobre 1,5 roku.

 • avatar

  michal2708

  Oceniono 38 razy 36

  Najlepszą kawę wypiję u siebie w domu. Przynajmniej będę pewien, że nie oszukana za kosmiczną cenę.

 • avatar

  ducato1

  Oceniono 36 razy 26

  Kupuję kawę Pellini Top po 80 zł za 1kg robię z niej 140 espresso czyli koszt jednej filiżanki to 57 gr. jeśli kawa w kawiarni kosztuje 7-8 zł to oznacza, że byłoby ponad 1000% marży, z tym że w kawiarniach pije się chłam kupowany po kilkanaście zł za 1 kg w hurcie a więc marża wynosi 5000%. Ja rozumiem, że woda, że prąd, że podatki, ale dlaczego na zgniłym zachodzie, gdzie ludzie zarabiają kilkukrotnie więcej, o niebo lepsza kawa kosztuje ok 1euro?

 • avatar

  culebre

  Oceniono 21 razy 19

  A za rok wyczyszczenie kometarzy i ponowny ranking nieistniejących już miejsc,,,

 • avatar
 • avatar

  lwplwp

  Oceniono 19 razy 15

  Espresso za 7 zł. LOL, idźcie wy lepiej kury szcz....

 • avatar

  greg9181

  Oceniono 14 razy 12

  nie rozumiem, czemu artykuł o kawie w Warszawie nie jest lokalnych stronach. Kogo poza Warszawiakami to interesuje?

 • Elżbieta Górecka

  Oceniono 18 razy 10

  Mam w nosie wszelkie modne kawiarnie i rankingi jakiegoś pana. Kupiłam ekspres-kombajn i parzę taką kawę jaką lubię, a nie taką jaką zrobi mi niedoważony "barista".

 • avatar

  icek_goldman

  Oceniono 14 razy 8

  Takie rankingi są bez sensu, bo smak zależy od pogody, ustawienia młynka, jakości zmielenia, wagi, dobrze ubitego ciasteczka, czasu ekstrakcji, temperatury ekspresu, jakości wody, a w szczególności rodzaju kawy. Ja lubię ze sporą domieszką robusty. Jak barista tego nie ogarnia, to nie ma dobrego produktu końcowego, osobiście preferuję espresso doppio macchiato. Nic nie polecam u nas, bo najlepsze piłem w Bolonii, jak ktoś nie zwiedzi Włoch wzdłuż i wszerz i nie wypije tam dobrej kawy w wielu miejscach, to będzie podawał produkt espresso podobny. Mam prosty ekspres kolbowy z pidem, dobry młynek i 23s wylewki, zawsze wychodzi mięsista pełna crema, spróbuj mojej kawy, to Ci gacie spadną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX