Gdzie na majówkę pod Warszawą? Okolice stolicy potrafią zachwycić [10 PROPOZYCJI]

Redakcja
26.04.2017 12:30
A A A
Gdzie na majówkę pod Warszawą

Gdzie na majówkę pod Warszawą (Kuba Atys/ Agencja Gazeta)

Majówka pod Warszawą? Świetny pomysł, zwłaszcza że można ją spędzić na wiele sposobów - np. wybrać się na kilka jednodniowych wycieczek. Mamy dla was kilka naprawdę fajnych propozycji. Sami nie wiedzieliśmy, że okolice Warszawy mogą być tak ciekawe.
Zobacz zdjęcia (11)
Komentarze (27)
Zaloguj się
 • avatar

  bogucjusz

  Oceniono 8 razy 8

  Zamek w Czersku i okolice polecam

 • avatar

  justas32

  Oceniono 8 razy 8

  Ja polecam Puszczę Bolimowską. Tysiące hektarów wspaniałego lasu, z jeziorkami i rzeką. Do biegania, spacerowania, z psem czy na rower - ideał. Każdy zna Kampinos, nikt nie zna Puszczy Bolimowskiej. Można dojechać autostradą (węzeł Wiskitki) albo S8 (Mszczonów z basenami termalnymi), można dojechać z Centrum bezpośrednio PKP do stacji Sucha Żyrardowska albo Jesionka. W lesie jest zalew Ziemiary a w pobliskim Żyrardowie kąpielisko miejskie - ale to raczej na lato. Przez Puszczę przebiega rzeka Rawka i są na niej spływy kajakowe - ale to propozycja raczej dla zaawansowanych kajakarzy albo początkujących surwiwalowców. Niedaleko są też Arkadia i Nieborów, bliżej kościół w Miedniewicach. Lepszego lasu w okolicach Warszawy (z tak dobrym dojazdem) się nie znajdzie !!!

 • avatar

  adamyauch

  Oceniono 8 razy 4

  Kultowy to jest Zajazd pod Złotym Okoniem w Serocku. Tam jest najlepsza ryba.

 • avatar

  glemp1

  Oceniono 6 razy 4

  Twierdzę Modlin należy odwiedzić w miarę szybko, gdyż za kilka lat obiekt może zmienić się nie do poznania. Nowy właściciel zamierza przekształcić teren twierdzy w miasteczko smart city.

 • avatar

  notbremse

  Oceniono 3 razy 3

  Kultowa to była restauracja "POD ZŁOTYM LINEM". Lokal o nazwie "Złoty Lin" nie ma z nią nic wspólnego, procz dość interesującej zbieżności nazwy. Pojawił się w tym miejscu, gdy właściciele działającej w Wierzbicy znanej, działającej tam przez dziesięciolecia restauracji dostali wypowiedzenie umowy przez właściciela terenu.

 • avatar

  an.chojnacki

  Oceniono 3 razy 3

  Zupełnie nie podjęto kierunku wschodniego. Pałac w Mińsku Mazowieckim, zamek w Liwie. Siedlce, Drohiczyn, Korczew czy też perełka - pałac w Patrykozach. Nocleg w Serpelicach. Biała Podlaska, Kostomłoty, Radzyń Podlaski, Romanów, Włodawa, nocleg nad jeziorem Białym.

 • avatar

  koalala2

  Oceniono 2 razy 2

  Pałac w Otwocku Wielkim nazywany jest perłą Mazowsza, przez wiele lat zapomniany dopiero niedawno został na nowo odkryty. W okresie wakacyjnym odbywa się tam "Muzyczne Lato w Pałacu w Otwocku Wielkim" - koncerty muzyki klasycznej prowadzone niegdyś przez Zbigniewa Pawlickiego, w których uczestniczyły takie gwiazdy jak Waldemar Pawlicki czy Wincenty Kulka. Ciekawostką jest, że najnowsza - wiosenna ramówka TVN nagrywana była właśnie w tym miejscu. Polecam do obejrzenia na YouTube: TVN - spot ramówkowy (wiosna 2017). Polecam to piękne miejsce.

 • avatar

  kasiapanowie

  Oceniono 4 razy 2

  Nie chcieli do Warszawy wyjedziemy dalej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane