Gdzie na długi weekend pod Warszawą? Okolice stolicy potrafią zachwycić [10 PROPOZYCJI]

15.08.2017 09:30
Gdzie na majówkę pod Warszawą

Gdzie na majówkę pod Warszawą Kuba Atys/ Agencja Gazeta

Długi weekend pod Warszawą? Świetny pomysł, zwłaszcza że można ją spędzić na wiele sposobów - np. wybrać się na kilka jednodniowych wycieczek. Mamy dla was kilka naprawdę fajnych propozycji. Sami nie wiedzieliśmy, że okolice Warszawy mogą być tak ciekawe.
Komentarze (42)
Gdzie na długi weekend pod Warszawą? Okolice stolicy potrafią zachwycić [10 PROPOZYCJI]
Zaloguj się
 • avatar

  justas32

  Oceniono 15 razy 13

  Ja polecam Puszczę Bolimowską. Tysiące hektarów wspaniałego lasu, z jeziorkami i rzeką. Do biegania, spacerowania, z psem czy na rower - ideał. Każdy zna Kampinos, nikt nie zna Puszczy Bolimowskiej. Można dojechać autostradą (węzeł Wiskitki) albo S8 (Mszczonów z basenami termalnymi), można dojechać z Centrum bezpośrednio PKP do stacji Sucha Żyrardowska albo Jesionka. W lesie jest zalew Ziemiary a w pobliskim Żyrardowie kąpielisko miejskie - ale to raczej na lato. Przez Puszczę przebiega rzeka Rawka i są na niej spływy kajakowe - ale to propozycja raczej dla zaawansowanych kajakarzy albo początkujących surwiwalowców. Niedaleko są też Arkadia i Nieborów, bliżej kościół w Miedniewicach. Lepszego lasu w okolicach Warszawy (z tak dobrym dojazdem) się nie znajdzie !!!

 • avatar

  bogucjusz

  Oceniono 12 razy 12

  Zamek w Czersku i okolice polecam

 • avatar

  adamyauch

  Oceniono 15 razy 9

  Kultowy to jest Zajazd pod Złotym Okoniem w Serocku. Tam jest najlepsza ryba.

 • avatar

  glemp1

  Oceniono 11 razy 9

  Twierdzę Modlin należy odwiedzić w miarę szybko, gdyż za kilka lat obiekt może zmienić się nie do poznania. Nowy właściciel zamierza przekształcić teren twierdzy w miasteczko smart city.

 • avatar

  jman291

  Oceniono 8 razy 6

  Warszawa faktycznie może zaskoczyć. Byliśmy jakiś czas temu w Otwocku przy rzece Świder (Z-Hotel Spa) - cicho, las, rzeczka po której można chodzić :-) Bardzo polecam to miejsce.

 • avatar

  notbremse

  Oceniono 5 razy 5

  Kultowa to była restauracja "POD ZŁOTYM LINEM". Lokal o nazwie "Złoty Lin" nie ma z nią nic wspólnego, procz dość interesującej zbieżności nazwy. Pojawił się w tym miejscu, gdy właściciele działającej w Wierzbicy znanej, działającej tam przez dziesięciolecia restauracji dostali wypowiedzenie umowy przez właściciela terenu.

 • Tom Xavier Jones

  Oceniono 3 razy 3

  ''Z centrum do Falenicy dostaniemy się autobusem linii 521 lub Koleją Mazowiecką.'' - chyba raczej Kolejami Mazowieckimi bo tak ten przewoznik sie nazywa. Kolej mazowiecka to praktycznie kazda kolej funkcjonujaca na terenie Mazowsza.

 • avatar

  kuszelak

  Oceniono 3 razy 3

  Szkoda, że nie ma prostych map. Byłoby łatwiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX