250 zł za przystawkę, 599 zł za danie dla dwóch osób. Najdroższe restauracje w Warszawie

W tych restauracjach, aby doświadczyć trzydaniowej uczty, należy liczyć się z wydatkiem przynajmniej 200 zł. Co tyle kosztuje? 'Całe doświadczenie' - zdają się mówić chórem restauratorzy. A co dokładnie? Troć, jeleń z dereniem, czerwony lucjan, mus z karmelizowanego borowika, wiązówka błotna...
Najdroższe restauracje w Warszawie Najdroższe restauracje w Warszawie materiały prasowe

250 zł za przystawkę, 599 zł za danie dla dwóch osób. Najdroższe restauracje w Warszawie

W tych restauracjach, aby doświadczyć trzydaniowej uczty, należy liczyć się z wydatkiem przynajmniej 200 zł. Co tyle kosztuje? "Całe doświadczenie" - zdają się mówić chórem restauratorzy. A co dokładnie? Troć, jeleń z dereniem, czerwony lucjan, mus z karmelizowanego borowika, wiązówka błotna...

La Rotisserie

Eleganckie, dyskretne wnętrze. Freski na ścianach, drewno w połączeniu ze skórą. A w kuchni - przez wiele lat pracował jeden z najbardziej doświadczonych Szefów Kuchni w Polsce - Paweł Oszczyk. La Rotisserie w hotelu Le Regina od lat nie znika z listy najdroższych restauracji w Warszawie.

Jak podkreśla Szef Kuchni, płacimy tam nie tylko za smak dań. Przede wszystkim kosztuje przeżycie całościowe, które rozpoczyna się już od wejścia do lokalu, a kończy dopiero następnego dnia - kiedy wstajemy rano i czujemy, że poprzedniego wieczoru nie zjedliśmy nic, co mogłoby przyprawić o zgagę.

Najdroższe restauracje w Warszawiemateriały prasowe

Restauracja otrzymała w 2016 roku rekomendację Przewodnika Michelin w postaci dwóch kompletów sztućców. W 2016 Paweł Oszczyk został również uhonorowany tytułem Szefa Roku przewodnika Gault & Millau.

Za co trzeba w restauracji na Nowym Mieście zapłacić najwięcej?

98 zł kosztuje grillowany antrykot Charolaise (bydło pochodzenia francuskiego), podawany z topinamburem i kiszoną kapustą.

Za grillowanego okonia morskiego zapłacimy niewiele mniej, bo 97 zł.

W bieżącym menu zapłacimy sporo również za przekąskę - sałatka z małżami św. Jakuba jest w cenie 64 zł.

Jeżeli ktoś miałby ochotę zjeść zarówno przystawkę, danie główne oraz deser, musiałby wydać przynajmniej 300 zł za posiłek.

W restauracji w hotelu można również zamówić kolację degustacyjną. Menu może składać się z czterech, pięciu lub sześciu dań. Odpowiednio w cenie: 188 zł, 209 zł i 232 zł (to ceny bez wina).

Kościelna 12

Najdroższe restauracje w Warszawie Najdroższe restauracje w Warszawie Agata Grzybowska/ Agencja Gazeta

250 zł za przystawkę, 599 zł za danie dla dwóch osób. Najdroższe restauracje w Warszawie

Amber Room

Na piątym miejscu wśród najdroższych warszawskich restauracji znalazła się restauracja w Pałacu Sobańskich - Amber Room.

W restauracji obecnie zapłacimy rekordową sumę za przystawkę. 250 zł trzeba zapłacić za kawior z jesiotra. Najeść się tym nie najemy, ale w końcu to kawior, do tego taki, który kiedyś był rzadkością oraz spożywał go wyłącznie car. Stąd jego nazwa - kawior carski. Z innych przekąsek smażona foie gras (po przegrzebkach jedna z najczęściej występujących potraw w ekskluzywnych restauracjach) - w cenie 69 zł.

Dania główne to kolejne wyzwania dla portfela - sola dover (sola atlantycka - najdroższa, najtrudniej dostępna) w cenie 139 zł.

Najdroższe dania mięsne to polędwica wołowa i comber jagnięcy - oba w cenie 89 zł.

Do wyboru jest również menu degustacyjne - w cenie 250 zł.

Pałac Sobańskich

Al. Ujazdowskie 13

Najdroższe restauracje w Warszawie Najdroższe restauracje w Warszawie Przemek Wierzchowski/ Agencja Gazeta

250 zł za przystawkę, 599 zł za danie dla dwóch osób. Najdroższe restauracje w Warszawie

Restauracja Belvedere jednych swoją fantastyczną lokalizacją przyciąga, innych onieśmiela. Łazienki Królewskie, imponujący obiekt w samym środku parku, białe obrusy i wykwintne dania - to miejsce na specjalną okazję.

Od ośmiu lat restauracja wyróżniana jest co roku przez Michelin Guide. Szefem Kuchni jest Adam Komar.

Restauracja Belvedere przygotowywała również catering podczas wizyty prezydenta Baracka Obamy. Podczas kolacji podano takie dania jak: młode ziemniaki z cebulą i ziołami, antonówka pieczona w sianie, wiejskie pomidory z twarogiem łomnickim, dorsz z młodym szpinakiem i czerwoną porzeczką, krem z pędów sosny z lodami z kory brzozowej.

Restauracja Belvederemateriały prasowe

W drogich restauracjach królują przegrzebki. To właśnie jedna z najdroższych pozycji również w restauracji Belvedere. Przegrzebki z zielonymi szparagami i dziką różą 59 zł (to przystawka oczywiście). Za zupę w Belvedere zapłacimy minimum 28 zł. A danie główne?

Obecnie najdroższa pozycja w karcie to wołowina z botwinką i leśnymi grzybami 118 zł.

W Belvedere można oczywiście zamówić również menu degustacyjne. Za 6-daniowe menu zapłacimy 260 zł, za 8-daniowe - 290 zł.

Łazienki Królewskie

Agrykola 1

Najdroższe restauracje w Warszawie Najdroższe restauracje w Warszawie Adam Stępień/ Agencja Gazeta

250 zł za przystawkę, 599 zł za danie dla dwóch osób. Najdroższe restauracje w Warszawie

Za tatar z polędwicy wołowej w Nolicie, gdzie Szefem Kuchni jest Jacek Grochowina, zapłacimy jeszcze więcej, bo 88 zł. Drogą przystawką jest również dziki wędzony węgorz w cenie 75 zł. Za foie gras zapłacimy 67 zł.

W Nolicie najdroższe obecnie danie to gołąb królewski w cenie 105 zł. Za rybę dnia zapłacimy 100 zł. Najdroższa przystawka to homar w cenie 88 zł.

W Nolicie zamówimy również menu degustacyjne. Tutaj za 6-ciodaniowe doświadczenie zapłacimy 230 zł, za 8-daniowe - 285 zł.

Wilcza 40

Najdroższe restauracje w stolicy Najdroższe restauracje w stolicy Bartosz Bobkowski/ Agencja Gazeta

250 zł za przystawkę, 599 zł za danie dla dwóch osób. Najdroższe restauracje w Warszawie

Platter by Karol Okrasa

Za sześciodaniowe menu w restauracji Karola Okrasy trzeba zapłacić już 270 zł (8-daniowe - 330 zł). W menu znów pierwsze skrzypce grają małże św. Jakuba oraz foie gras. Jak przystało na porę jesienno-zimową w menu króluje również jeleń.

Najdroższe restauracje w WarszawieTomasz Pietrzyk/ Agencja Gazeta

Małże św. Jakuba można również zamówić na przystawkę - 63 zł za danie, stek z foie gras - 65 zł.

Najdroższe danie główne w restauracji to polędwica wołowa w cenie 125 zł. Z apieczoną dziką kaczkę zapłacimy z kolei 115 zł. U Karola Okrasy można również zjeść jeden z najdroższych deserów - parfait pistacjowy z sosem z werbeny cytrynowej i marynowanymi truskawkami w cenie 42 zł.

Hotel InterContinental Warszawa
Emilii Platter 49

Hotel InterContinental Warszawa

Emilii Platter 49

Najdroższe restauracje w Warszawie Najdroższe restauracje w Warszawie Przemysław Leśniewski/ materiały prasowe

250 zł za przystawkę, 599 zł za danie dla dwóch osób. Najdroższe restauracje w Warszawie

Osteria

Osteria to miejsce słynące z owoców morza. Menu często ulega zmianom ze względu na dostępność ryb. W menu królują oczywiście Małże św. Jakuba - tu w cenie 59 zł (przystawka). I jest to najdroższa z przystawek proponowanych w menu a la carte.

W Osterii największą popularnością cieszą się ostrygi. Można tu zamówić ostrygi na sztuki - jedna - ta najwyższej jakości - w cenie 18 zł. Restauracja serwuje różnorodne dania z owoców morza - można zamówić np. całego homara - w cenie 199 zł lub różne zestawy - przykładowo półmisek Szefa Kuchni dla dwóch osób jest w cenie 599 zł.

Jedną z droższych pozycji jest również filet Red Snappera (89 zł). To inaczej lucjan czerwony - ryba z rodziny okoniowatych. Zamieszkuje zachodnią część Oceanu Atlantyckiego. Ryba uważana jest za bardzo smaczną. W ciągu ostatnich lat zyskała na popularności.

Drogą rybą jest również turbot (w Osterii w cenie 89 zł). Świeży turbot to cenny rarytas, o grubej warstwie białego soczystego mięsa, niezbyt tłustego, bo zawierającego ok. 2% tłuszczu.

Koszykowa 54

Najdroższe restauracje w Warszawie Najdroższe restauracje w Warszawie Anna Bedyńska/ Agencja Gazeta

250 zł za przystawkę, 599 zł za danie dla dwóch osób. Najdroższe restauracje w Warszawie

Atelier Amaro

Atelier Amaro to druga najdroższa restauracja w Warszawie, która serwuje wyłącznie menu degustacyjne. Za sześć tzw. "momentów" zapłacimy 280 zł, za dziewięć - 350 zł. W piątkowe i sobotnie wieczory jedyną możliwością jest opcja 9 momentów. Z kolei w grudniu dostępna będzie opcja wyłącznie 12 momentów w cenie 425 zł.

Najdroższe restauracje w WarszawiePrzemek Wierzchowski/ Agencja Gazeta

Co tydzień, dwa zmienia się praktycznie całe menu, więc ciężko podać przykładowe dania.

Agrykola 1

Najdroższe restauracje w stolicy Najdroższe restauracje w stolicy Bartosz Bobkowski/ Agencja Gazeta

250 zł za przystawkę, 599 zł za danie dla dwóch osób. Najdroższe restauracje w Warszawie

Restauracja Senses, która w ubiegłym roku otrzymała Gwiazdkę Michelin, zajęła pierwsze miejsce w rankingu najdroższych restauracji w Warszawie. Przebiła nawet Atelier Amaro. Tu również obowiązuje wyłącznie menu degustacyjne - za 6-ciodaniowe doświadczenie zapłacimy 380 zł, za 9-ciodaniowe - 590 zł. Restauracja zastrzega sobie jednak, że cena może się zmienić ze względu na dostępność produktów.

Restauracja nie oferuje swoim Gościom stałej karty menu. Obecnie w restauracji można zamówić menu, w skład którego wchodzi m.in. danie z troci, pierogów ruskich czy żeberek Kobe podawanych z czarnym kawiorem (rodzaj wołowiny).

W Senses chodzi oczywiście o jedzenie i produkty, ale jak podkreślają przedstawiciele restauracji, pobyt w restauracji to całe doświadczenie zmysłowe "Nasze dania składają się z zapachów, smaków, dźwięków, różnorodnych tekstur, wspomnień, nieoczywistych gier skojarzeń" - czytamy na stronie. Szefem Kuchni jest Włoch Andrea Camastra.

Bielańska 12

Więcej o:
Komentarze (30)
250 zł za przystawkę, 599 zł za danie dla dwóch osób. Najdroższe restauracje w Warszawie
Zaloguj się
 • niezalany

  Oceniono 54 razy 46

  no, teraz już wiecie gdzie was "nakarmią wyobrażeniami i doświadczeniami" szefa kuchni, a gdybyście jednak chcieli coś zjeść, to przynajmniej wiecie gdzie nie iść...

 • arcanuss86

  Oceniono 38 razy 38

  Pewnego razu wybrałem się do jednej z restauracji firmowanej przez panią Magdę Gessler. Muszę przyznać, że jedzenie było bardzo smaczne i wykonane z produktów wysokiej jakości Z drugiej jednak strony nie widziałem przepaści między tymi daniami a kuchnią mojej mamy (która naprawdę świetnie gotuje). Zauważyłem za to kosmiczne ceny i mikroskopijną gramaturę. Miałem wrażenie, że otrzymuję dania degustacyjne, a nie obiad. Kiedy po zapłaceniu wielkiego rachunku nadal burczało mi w brzuchu zrozumiałem, że do takich miejsc nie chodzi się jeść, tylko bywać. W takim razie ja podziękuję za dalsze odwiedziny.

 • mercx

  Oceniono 37 razy 37

  "Nasze dania składają się z ...... dźwięków" - dziękuję za takie brednie.

 • intransigent

  Oceniono 30 razy 28

  "żeberek Kobe podawanych z czarnym kawiorem (rodzaj wołowiny)"

  He he, w gimnazjum jeszcze nie autora uczyli o szyku zdania.

 • mankamaj

  Oceniono 28 razy 26

  "Jak przystało na porę jesienno-zimową"........... na tak .... w maju :)

 • to_ja_dziki-9876543210

  Oceniono 25 razy 23

  @intransigent
  co to za krowa która daje i żeberka i kawior :-)

 • morsik2

  Oceniono 24 razy 14

  " kiedy wstajemy rano i czujemy, że poprzedniego wieczoru nie zjedliśmy nic..."
  Bez komentarza.

 • semigetuza

  Oceniono 10 razy 10

  ufffff....przebrnalem przez te menuuu.....
  To ja zapraszam internautow do swoje budy na kolkach na;
  1. zupe krem z pomidorow i mleka kokosowego z groszkiem ptysiowym /lub bez, jak kto woli/,
  2. zapiekanke z bagietki czosnkowej na białym winie wytrawnym z serem trapistów i
  młotkowanym pieprzem czarnym,
  3. bagietke z goracym sosem z siekanych pomidorow, z krewetkami i rukola,
  4. pieczone w oleju z dziewięcioma ziolami podudzia kurze w stylu tandoor,
  5. na specjalne zamówienie pstrag z Mavrova saute z blachy z rozowa sola z Klodawy,
  Do tego swieze szparagi z najlepszej w Polsce hodowli /wczoraj na polu, dziś u mnie w
  garnku/,
  7. na szybko bulka z leberkaese /dwa rodzaje/ do wyboru z musztarda budziszynska,
  majonezem Kunella lub ketchupem warzywnym Kunella,
  8.deser - papanasi - balkanski paczek drozdzowy polany smietana bawola lub zwykla i
  konfitura wisniowa li z czarnych jagod, albo z konfitura z rokitnika,
  9.deser - czarna quinoa boliwijska z miodem do wyboru lipowy, rzepakowy zwykly,
  rzepakowy kremowany z cynamonem, zagęszczonym sokiem z agawylub syropem
  ryzowym.
  W najbliższej perspektywie; Berliner curry wurst własnej roboty + 9 gatunkow kiełbas z grilla własnej roboty w tym jedna z długim pieprzem cubeo.
  Mam gdzies dzikie ceny z kosmosu, epatowanie bajerami i zdzieranie z ludzi pieniedzy. Luksus nalezy się tez nam, zwykłym ludziom z pensja netto 2600.
  Tym się kieruje w swej dzialnosci. Buda na kolach, bo czynsze w Wawie dzikie, a ja nie chce dorabiać ani urzednikow samorzadowych, ani pazernych wlascicieli lokali

  Dodatki - ziemniaki w mundurkach pieczone z rozmarynem, ryz z listkiem laurowym i swieza kurkuma, czerwony chiński ryz cao-cao z rodzynkami, smażone slodkie ziemniaki /bataty/ i smażony topinambur.
  Do picia na zamówienie - mleko ryzowe, mleko migdałowe, mleko z orzechow tygrysich

 • heliheli

  Oceniono 13 razy 9

  bylem w Senses , to ta drozsza nawet od Amaro Basiury , wzialem pomidorowa , bryzol z jajkiem i burakami i kompot , du/py nie urywa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX