"Rolą kobiety jest prowadzenie domu". Kontrowersyjna debata na Uniwersytecie Warszawskim

Debata oksfordzka z udziałem Małgorzaty Terlikowskiej i feministki Anny Dryjańskiej odbędzie się w najbliższą sobotę na Uniwersytecie Warszawskim. Żona kontrowersyjnego prawicowego felietonisty oraz dziennikarka udzielającą się w Fundacji Feminoteka zmierzy się tezą mówiącą o tym, że ... prowadzenie domu jest kluczową rolą w życiu kobiety.

W spotkaniu w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich organizowanym, m. in. przez Ośrodek Analiz Politologicznych UW udział wezmą m.in. studenci uniwersytetu oraz absolwenci Szkoły Liderów, Stowarzyszenia zajmującego się wspieraniem rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

materiały organizatora

Przyjęłam zaproszenie do debaty, ponieważ to, że kobiety są pełnoprawnymi ludźmi, nie dla wszystkich jest oczywiste w Polsce w 2016 roku. Możemy udawać, że tak nie jest, ale niestety dyskryminacja nadal ma się bardzo dobrze. Wisienką na torcie z ostatnich tygodni jest pragnienie biskupów i polityków, by zmusić kobiety do rodzenia w skrajnych sytuacjach. Uznałam, że lepiej zabrać głos w sprawie człowieczeństwa kobiet i ich praw, niż milczeć.
Anna Dryjańska, publicystka „Wysokich Obcasów” i naTemat

- Przyjęłam zaproszenie do debaty, ponieważ to, że kobiety są pełnoprawnymi ludźmi, nie dla wszystkich jest oczywiste w Polsce w 2016 roku. Możemy udawać, że tak nie jest, ale niestety dyskryminacja nadal ma się bardzo dobrze. Wisienką na torcie z ostatnich tygodni jest pragnienie biskupów i polityków, by zmusić kobiety do rodzenia w skrajnych sytuacjach. Uznałam, że lepiej zabrać głos w sprawie człowieczeństwa kobiet i ich praw, niż milczeć - tłumaczy Anna Dryjańska, publicystka „Wysokich Obcasów” i naTemat.

 

Spodobało ci się? Polub nas

Debata spotkała się z dużym zaskoczeniem wśród warszawiaków. Oburza szczególnie teza o równości płci i debatowanie na jej temat w formule, która uznaje seksistowskie argumenty za równoprawne.

- Sam fakt zorganizowania spotkania pod takim tytułem oceniam jako obelgę pod adresem kobiet - mówi metrowarszawa.pl Bożena Przyłuska, przedsiębiorczyni, producentka oraz projektantka popularnych gadżetów warszawskich. - Przypisywanie nam jakichkolwiek ról innych niż te, które same zdecydujemy się przyjąć godzi w konstytucyjne prawo równości.

Nie milkną też głosy w sieci.

Komentarz na temat debaty Facebook

Komentarz na temat debaty Facebook

 

Komentarze pod debatą Facebook

Komentarze pod debatą Facebook

Więcej o:
Skomentuj:
"Rolą kobiety jest prowadzenie domu". Kontrowersyjna debata na Uniwersytecie Warszawskim
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX